איך מגדירים מדפסת לרשת ביתית?

מרביק1

New member
איך מגדירים מדפסת לרשת ביתית?

שלום רב, יש לי בבית שני מחשבים והם מחוברים ברשת זה לזה. התקנתי מדפסת חדשה על המחשב שלי (שהוא גם השרת מבין שני המחשבים) יש לי חלונות XP. אני רוצה שאפשר יהיה לשלוח להדפסה גם מהמחשב השני למדפסת. איך עושים זאת? לחתי קליק ימני על האייקון של המדפסת והעברתי אותה למצב sharing אבל זה לא מספיק. מה עוד אני צריכה לעשות?

weinnir

New member
את צריכה מדפסת רשת, ואם אין לך

אחת כזו, אז לא תוכלי לעשות את זה. ליותר פרטים את מוזמנת לשאול בפורום רשתות ופס רחב (20)

bobx

New member
להתחיל לך ספירה כמו של אייל../images/Emo35.gif ../images/Emo6.gif

זה אפשרי גם עם מדפסות USB
(ואפילו עם פרללי..
) במחשב השני תתחיל התקנה של מדפסת חדשה.. בהתחלה הוא ישאל אותך אם אתה רוצה מדפסת מקומית או רשת - תבחר ברשת.. אח"כ הוא ישאל אותך אם תרצה לתת את הנתיב ידנית, לחפש ידנית (BROSE) או לעשות חיפוש ברשת.. 1. אם אתה יודע את השם של המחשב והמדפסת הנתיב הוא כזה:
\\Servername\Printername​
2. אם אינך יודע - תעשה חיפוש.. שאר ההתקנה היא רגילה..
לא לשכוח להתקין את הדרייבר גם על המחשב השני..

bobx

New member
../images/Emo150.gif שאל את בנג'י ../images/Emo123.gif

אני השולף הכי מהיר במערב..

bobx

New member
2 דברים...

1. אני יוצא מנקודת הנחה שהמדפסת מותקנת על הראשי והיא עובדת כראוי... 2. צריך לשתף אותה מהראשי...
(כנס במחשב שהיא מחוברת אליו ישירות למדפסות ופקסים ~> קליק ימני על המדפסת ~> שיתוף...)

מרביק1

New member
את זה עשיתי כבר ובמחשב הראשי היא

מותקנת כראוי (אני מניחה. הי מדפיסה...)

bobx

New member
סבבה - אז נסי לתת לו את הנתיב

המדוייק
\\Computername\hpphotos​

bobx

New member
המממ... עשית שיתוף למדפסת?

מופיע ציור של איזה יד מתחת למדפסת? ואם כן - האם הגדרת את הרשת לאחר ההתקנה של המדפסת או לפני? (לא חיוני כ"כ - סתם לידע כללי..
וד"א על איזה מערכות הפעלה אנחנו מדברים? (של שני המחשבים*)

מרביק1

New member
אז ככה. א. כן יש יד מתחת למדפסת

ב. לפני כשבוע חיברו לי את 2 המחשבים והיתה לי מדפסת על המחשב שלי (הראשי) ומוגדרת מהמחשב השני. היום החלפתי מדפסת, התקנתי אותה על המחשב שלי, הגדרתי ועכשיו אני מנסה להגדיר אותה גם על המחשב השני. עשיתי sharing ויש יד (כמו בתמונה שצרפתי קודם) אבל במחשב השני הוספתי מדפסת חדשה הגדרתי אותה כרשת אבל אז הוא מבקש נתיב, בחרתי באופציה של "עיון..." כדי למצוא את הנתיב, יש שם את הרשת כולה ואת המחשב שלי אבל לא רואים מדפסת ואי אפשר לבחור מחשב (מקש ה"אישור" אינו זמין). עוד רעיונות?

bobx

New member
תן המונה של מה שתיארת כרגע..

קח/י (אני כבר לא זוכר אם את/ה בן או בת - סורי..
) לך כמה זמן עם PAINT ותן את כל התמונות בקובץ JPG אחד (נסה לא להעלות אותם בכמה הודעות)

מרביק1

New member
בעיה חדשה. מצאתי את המדפסת במחשב

השני אבל אז הוא רוצה להגדיר אותה. הכנסתי את הסידי שקיבלתי עם המדפסת והמחשב מתחרפן. איזה תמונות יעזרו כאן? אני בדקה מסדרת אותן לתמונה אחת רק תגיד לי מה יעזור.

bobx

New member
מה ז"א המחשב מתחרפן?

את באה להתקין את הדרייבר ואז מה קורה? ושוב - הבנתי שהמחשב הראשי זה XP - איזה מ"ה יש לשני?

bobx

New member
נסי ללכת הפוך....

תתקיני את הדרייבר קודם (על ה-98) הוא ישאל אותך אם את מתקינה מדפסת רשת או מקומית....

למעלה