איך מבדילים בין צירים לתנועות?

aViolet

New member
איך מבדילים בין צירים לתנועות?

שמעתי שיש כאלה שיש להם בריקסטונס, לי אין מושג אם יש לי צירים כאלה או לא אני מרגישה תנועות ולפעמים זה מוזר כזה כי הבטן רוטטת פתאום , כמו גלים כאלה,ואני לא בטוחה אם זאת פיצקית שמכאיבה לי קצת מבפנים כמו גדוד שלם או שאולי מה שאני מרגישה זה בכלל בריקסטונס? איך יודעים אם מדובר בצירים?

שירישי

New member
לא מניסיון אישי

אבל לפי ההסבר ששמעתי בקורס הכנה ללידה: 1. בצירים הכאב מתחיל מכיוון הגב לעבר הבטן 2. בצירים הבטן נהיית קשה ממש כמו אבן לפי התיאורים שלך זה נשמע תנועות ולא צירים

anguly

New member
צירים / בריקסטונים

הבטן מתאבנת - כל כך קשה שאצלי ממש אפשר לראות את קווי המתאר של העובריות - שני הרים.... בנוסף - אני מרגישה את הנשימה נעצרת - זה נמשך 10-20 שניות ומרפה

ח ל י 5 2

New member
בדיוק!!!

ככה מרגישים בקרסטונים. שהבטן כ"כ קשה שאי אפשר לנשום. אני חושבת שהעיקר בצירים זה לזהות את ההתכווצות ולא את הכאב שבחלק מהמקרים ישנו ובחלק (כמו בברקסונים) איננו. בכל אופן זה לא נשמע כמו צירים, יותר כמו ריקודי בטן של פיצקית...

3מרגו

New member
אני מרגישה צירים כבר כמה חודשים

פשוט שאלתי את דר' הנדלר מה זה אומר שבטן מתקשה ווכאב די לא נעים-אז אלה הצירים.לא של הלידה.בצירים לפני לידה הרגשתי פחמים בוערים בלתי נסבלים...

R a c h e

New member
מה שאמרה לי האחות בטיפת חלב

(שהיא גם מיילדת אצלינו...) שצירים מתחילים מהחלק העליון של הרחם, יכולים לערב את הגב, כפי שכתבו לפני ושהבטן מאוד מתקשה. ולכן- אין לי מושג מה מרגישים כי היו לי כל מיני כאבי בטן, אני מניחה שכאבים שקשורים למעיים או לשרירי הבטן, כאב כפי שציינתי עדיין לא הרגשתי.

avishagg

New member
אפרופו צירים

שבוע 25+6 , אתמול בלילה היו לי כאבי בטן שמאוד הזכירו לי כאבי מחזור (ברוך השם ללא דימום) ותהיתי לעצמי אם אלה אכן הברקסטונס היקס קראתי בספר שייתכנו כאלה צירים כיון שהגוף מכין את עצמו ללידה בעתיד, כמובן שאם הם לא סדירים אז אין מה לדאוג אבל מה זה פ ח ד ת י

avishagg

New member
דווקא קראתי מאמרים שאומרים שכן...אם

כך, מה עוד יכול להיות בשבוע כזה מתקדם?

avishagg

New member
ולראייה

צירי ברקסטון היקס יכולים להופיע ככאב מחזור או כאב בגב תחתון. זה יכול גם להופיע כהידוק של הרחם, שמתחיל נמוך ומטפס על אזור הצלעות. כל אשה תתאר את צירי הבקרסטון היקס בדרך שונה. כשצירים אלה מופיעים הם לא סדירים גם אם התחילו באופן מאוד דומה לצירים רגילים שכן מובילים ללידה. ציטוט מאתר של דולה לדוגמא...

דידיאן

New member
אצלי יש את ההתקשות הזו../images/Emo2.gif

כבר כמה שבועות, התקשות כמו אבן, מעתיקה את הנשימה באמת לכ 10-20 שניות, מראה של 2 הרים בבטן, ואז הכל חוזר לקדמותו. ללא כאבים אחרים (בטן או גב). וואו, לא חשבתי בכיוון של ברקסטון. מקווה שאני לא צריכה לעשות עם זה כלום בשלב זה..נכון?

anguly

New member
כדאי לעקוב אחרי אורך צואר הרחם

לודא שהצירונים לא אפקטיביים.

3מרגו

New member
נכון,זה מה שאמרו-למדוד צואר הרחם

ולא לדאוג. מדדתי בשני מעקבים,עכשיו אני באמצע וקיבלתי צירים מפחידים
.כולו הזזתי מיטות ושולחנות,כמה כבר אפשר להיות במחסן.מה יהיה איתי???

aViolet

New member
אבל למה את מזיזה לבד?

עדיף שתחכי עד שתמצאי מישהו שיעזור לך לסחוב, אני החלטתי שזהו מפסיקה עם הזזות של דברים כבדים, עשיתי את זה לפני כמה שבועות, כי לא היתה לי סבלנות לחכות לאחיין שלי שמגיע לעזור לי כשאני מבקשת, ואחרי זה היו לי חרדות כמה ימים שמע אני אגרום נזק, חבל באמת שבגלל שטויות נגרום נזק להריונות היקרים שלנו.

דידיאן

New member
אפשר לבדוק את צואר הרחם

בבדיקת מעקב הבאה (עוד 3 שבועות) או ללכת במיוחד? בסה"כ אני מרגישה בסדר וההתקשויות האלה מלוות אותי כבר כ 5 שבועות ובזמנו רופא המעקב הפרטי שלי ובעל השם (שהחלפתי לאחרונה) לא התייחס לזה בכלל כאל דבר שמצריך בדיקה. אם צריך מעקב מיוחד - מספיק ללכת לרופא מיון במרפאת הנשים שלי או צריך לרופא המעקב (שרק עברתי אליו אגב..כשהחלפתי את הפרטי).

anguly

New member
אורך צואר זו בדיקה פשוטה

כל טכנאית US יכולה לעשות. בשלב שלך זה נעשה וגינלי - לוקח כמה דקות. לא יודעת אם הייתי מחכה - תלוי בתדירות שלהם - והאם הם סדירים. אם לא תדירים ולא סדירים לא נראה לי דחוף.

כתומה18

New member
כששאלתי את הרופא הוא אמר

שחשוב לעקוב אם ההתקשויות סדירות, נניח כל כמה דקות.. והאם מרגישים תנועות עובר. אם מרגישים וההתקשויות לא סדירות אין מקום לדאגה. זו פעילות רחמית שבד"כ לא מובילה לכלום.

afViolet

New member
לי בהתחלה לא בדקו צוואר

לא ידעתי שצריך ואז אחרי שנפלתי במוקד בדקו במעקב האחרון שאלתי את הרופא והוא אמר שמעכשיו צריך לבדוק כל פעם גם את הצוואר, בפעם הבאה אני רוצה לברר אם צריך לעשות גם מוניטור מידי פעם לגילוי צירים, אני לא חושבת שיש לי אבל יש כל מיני תחושות בבטן ואין לי מושג אולי יש גם צירים?

למעלה