איך מאתרים כניסות לארץ מתחילת המאה

• פותח הנושא dovo1
  • פורסם בתאריך

dovo1

New member
איך מאתרים כניסות לארץ מתחילת המאה

משפחת סבא רבא שלי (שכיניק) עלתה לארץ בתחילת המאה ה-20 באונייה(כנראה), מן העיר אודסה, שהינה עיר נמל. הם הגיעו (כנראה) לחיפה והתיישבו בה. איך אוכל לאתר את כניסתם לארץ? בברכה

חייקין

New member
כוונתי, נפוס או קונסוליות: פרטים..

אפשריים עליהם במגוריהם. לגבי כניסה לארץ, אם היו רישומי השלטונות התורכיים, יתכן ובקונסטנטינופול, אך זאת אשאיר למומחים

mahaian

New member
זאת שאלת המליון דולר עבור

צאצאי אותם עולים שהגיעו בעליות הראשונות בשנים שלפני מלחמת העולם הראשונה.

ולא רק שלהם... אני עדיין לא הצלחתי

לאתר את כניסותיהם של סבי וסבתי ארצה, הוא בשנת 1922/3, והיא בשנת 1928... ארנון

יש את כל רשימות העולים, אותם אנו

אמורים לאנדקס במסגרת פרוייקט "מחברות הזהב". (הפרוייקט שרוי כרגע בהליכים ביורוקרטיים...) ארנון

mahaian

New member
../images/Emo35.gifאתה יכול להרחיב

לגבי פרוייקט '' מחברות הזהב ''?

עדנה4

New member
אני גיליתי ספר זכרונות של בן עיר,

של אמי. הוא מספר שם מתי בא ארצה, ובאיזו אניה. פניתי לארכיון הציוני, (מדובר בשנת 1926) ואכן מצאתי את הרישומים. הפתעה גדולה היתה שאמא עלתה עם סבתא, אבל בלי סבא. הוא כנראה בא קודם, לבקר את הדוד שלי שהגיע עם גדוד החלוץ ארצה, והם באו בעקבותיו. אבל הכל מצאתי כשגיליתי את שם האניה ואת התאריך המדויק שהגיעו ארצה.

שרי סילבר

Active member
הבעיה עם אלה שהגיעו מוקדם יותר בארכיון הציוני מצויים רישומים בערך מסביבות 1920 ואילך, וגם ביחס לשנים הראשונות שיש בידיהם נתונים על עולים ארצה, נאמר לי שהרישומים חלקיים בלבד. ואנחנו, שמשפחותינו הגיעו במאה ה-19 ואולי אף קודם, נצטרך כנראה להתחיל ללמוד תורכית באותיות ערביות (קטן עלינו, אחרי שאנחנו משתפשפים כל הזמן בגרמנית, פולנית, רוסית, בולגרית, יוונית ועוד שפות שונות ומשונות...../images/Emo6.gif) ע"מ להתנחל בארכיון המדינה בירושלים ולשלוף משם תעודות שונות.

חייקין

New member
נפוס = דיווחי המוכתרים לשלטון ...

העותומני, ובהם רשומים האזרחים בעלי האזרחות העותומנית בלבד, אזרחים זרים נרשמו בקונסוליות הזרות. כל רישומי הנפוס מצויים במקור חיים, ירושלים, וניתן לבקש חיפוש אחר בן / בני משפחה, תמורת תשלום קבוע...

חיפוש תמורת תשלום../images/Emo35.gif כל הספרים../images/Emo35.gif

נראה לי שבשתי נקודות אלו שגית... ראשית, חסרים כמה ספרים, וכמובן - אלו הם בדיוק הספרים שאני צריך... בזמנו, עברתי שם על רשימת המצאי, ובדיוק הספרים שאני מחפש על מנת להשלים כמה "חורים", חסרים... יש להם שם אינדקס מודפס של הספרים, אין לי אותו אצלי... ולחפש עבורך תמורת תשלום? האם אתה בטוח במידע זה? האם ניצלת אפשרות זו? האם אנשי הארכיון הם שמחפשים עבורך, או שאתה צריך לשכור חוקר מקצועי לצורך הענין? ארנון

חייקין

New member
בארכיון במקור חיים, חיפשו עבורי..

תמורת תשלום לפני בערך שש שנים. בחיפוש נערך בספרים של יפו וירושלים, ונמצא רק בן משפחה אחד בירושלים. כל שאר בני המשפחה נשאו דרכונים זרים...

למעלה