איך לתזמן פעולה?

twister4321

New member
איך לתזמן פעולה? ../images/Emo163.gif

היי , יש לי תחנת עבודה שמריצה מערכת שעובדים עליה כמה אנשים מרחוק. הנתונים מתרכזים לשרת mySQL על אותו המחשב. יש לי דיסק קשיח נפרד (מחובר במחשב) שלא עשיתי לו mount בכוונה כי אני רוצה שהוא יהיה "מנותק" מה-NameSpace (או איך אומרים את זה בלינוקס?). מה שאני רוצה זה , שאחת לשעה / שעתיים , ירוץ סקריפט שלי , שיעשה Mount לכונן , יעתיק אליו את הנתונים של ה-mySQL(יגבה) , ויעשה unmount. את הסקריפט עצמו אין לי בעיה לכתוב ... טחנתי קצת לינוקס בזמן האחרון. מה שאני רוצה לדעת , זה : א)איך לגרום לסקריפט לרוץ כל שעתיים? ב)מה ההשלכות של זה מבחינת ביצועי המערכת (מהבחינה שאני מוסיף "scheduled task" ? כי המערכת שרצה על המחשב הזה היא קריטית (כלומר צריך שזמן התגובה שלה יהיה כמה שיותר מהיר , ואני מפחד להוסיף עוד proccess ברקע שיבדוק כל הזמן את הזמן ויתזמן את הסקריפט... ג)מה ההשלכות של לעשות Mount וumount כל שעתיים (מהבחינה של "האם זה יגרום לפאקים ב-filesystem של הדיסק שאותו אני מוסיף(Mount) / לדיסק של ה-root שבו יושבת הסיפריה שאליה עשיתי Mount ... ? טכנית , הפעולה של המאונט אמורה להיות נקיה , אבל לך תדע...אני לא חושב שאנשים בדקו מערכות שבהם עשו כלכך הרבה מאונט בלי סוף (התחנה דולקת 24H). בד"כ עושים את זה ב-BOOT)... ? אני לא רוצה שזה יהיה מאונט כל הזמן כי התחנה הזו גם חייבת להיות מחורת לאינטרנט , בשביל לקבל נתונים מסוימים מאיזה מחשב מרוחק , ולמרות שדאגתי לפיירוול , אני לא מבין בלינוקס עד כדי כך בשביל לסגור את המערכת הרמטית כך שאם יכנס איזה וירוס או משהו כזה , וימחק את הכל , אני מעדיף שלפחות הדיסק של הגיבויים לא יהיה מאונטד באותו הזמן... (או שזה לא משנה בכלל ואני טועה...?) בתודה מראש, twister4321.

פשוש

New member
תשובות

במערכת לינוקס יש מתזמן משימות מובנה שכבר מופעל אצלך ולכן לא תרגיש שינוי בביצועים לאחר שתוסיף לו משימה, אלא רק בזמן שהמשימה רצה. המתזמן נקרה Cron ותוכל לקרוא מדריך בפינגווין. לא נראה לי שיש בעיה לעגון מערכת קבצים ולהסיר את העגינה בכל שעתיים. הדבר היחיד שיש לוודא אותו הוא שהעגינה קיימת כל עוד מישהו קורא או כותב לדיסק הזה. מערכות לינוקס לא אוהבות דיסקים שנעלמים להן כך לפתע פתאום. כן, הגישה שלך נכונה לגבי אי הזמינות של הדיסק בעת פריצה. אם הוא לא יהיה עגון, יהיה קשה לגשת אליו אבל מצד שני ניתן לעגון אותו בקלות כך שזה אינו מחסופ גדול מידי. אגב, קרא מה אחרים חושבים על מערכת שכזו. חפש את הצמד cron+mount בגוגל.

twister4321

New member
אני מסכים , אבל...

אני מסכים שאפשר באותה הקלות לעגון אותו בחזרה (במקרה של תקיפה מכוונת / ספציפית אלי (וגם לא נראה לי שהתחנה כזאת מעניינת מישהו)) , ואני מניח גם ש(לצערי) המערכת לא אטומה הרמטית מספיק(אני לא מבין בלינוקס כמו שאני מבין ב-NT) , אבל בכל מה שקשור לתקיפות מתוכנתות (תולעים שמתפשטים ע"י חורי אבטחה ולא ע"י אימייל או משהו כזה) , זה יהיה מועיל אם זה לא יהיה מעוגן. אלא אם כן הקוד הזדוני גם יחפש בעצמו התקני HD* ויעשה mount בעצמו ... בתנאי שהוא רץ כ-system. תודה בכל מקרה...

ezaton

New member
אין system בלינוקס

אין local-system-user. יש root, ויש משתמשים שמוגדרים יעודית לשרתים שונים, כדי למנוע מצב של ניצול פרצות וקבלת מאפייני root בעת פריצה.

למעלה