איך לאתר קרובים?

איך לאתר קרובים?

לקראת כנס משפחתנו - יש לנו "ענף" חדש שמצאנו. "הענף" נמצא בעדות שמסרו כנראה קרובי משפחתנו ל"דפי עד". בזמנו רשמתי והעתקתי והדפסתי וכל הנתונים קיימים. את המעידים, שהם קרובי המשפחה שניצלו וכנראה חיים עימנו (היו צעירים בעת מתן העדות, לפחות אנו רוצים להניח)אי אפשר למצוא לפי 144 והם הם עיקר הסיפור. עדויותיהם נמסרו ל"יד ושם" בשנות החמישים, ב144 אין מוצאים אותם, ו..משרד הפנים בעיצומים מאז שהתחלנו לארגן את הכנס... ולכן אי אפשר למלא טופס איתור כתובות, כי מנהל האוכלוסין ב...שביתה. איך מוצאים את האנשים? הזמן אוזל לנו... למי יש עצה? תודה מראש!!! לאה.

עצתי לך: אם את לא חוששת מפגיעה

בצנעת הפרט, תוכלי לכתוב כאן את הפרטים משנות ה - 50, אולי לחבר'ה זה יזכיר משהו... ארנון

חששתי, אבל אם אתה אומר אז...

יעקב מינקובסקי העיד על מנחם צוקרמן בנם של שמעון וחיה שרה מח'ירוב כי: מנחם נולד בח'ירוב (נכון!)לא ציין תאריך לידה. גר במיקולייב (ליד לבוב) וכי היה סוחר. לדבריו "מנחם נספה במחנה השמדה"(ללא ציון מקום או תאריך). לטענת מינקובסקי מנחם היה קרוב שלו. איך? זו שאלתנו והיכן הוא אותו מינקובסרי יעקב, שטען שגר ברח' הגפן 26 בקרית ביאליק. 2)מלכה רוזנצוויג העידה כי היא קרובתו של משה צוקרמן, אשר נולד בשנת 1892בח'ירוב לאביו שמחה ולאימו שרה. אשתו של משה הייתה בלה בורשטיין מח'ירוב. הם היו הורים ל3 ילדים. זה "ענף" שאין לנו שום ממצאים, שום כלום. יש פה לעניות דעתי משפחה שלמה, שהאנשים בה לבטח בני משפחה שלנו (שמות חוזרים, ח'ירוב אז היו בה מעט יהודים. על "שמחה" הגדול יש לנו עוד עדות - יתכן כי הוא אחד מהאחים של הסבא רבה שלי. כולם לטענתה של מלכה רוזנצוויג ניספו. מלכה רוזנצוויג העידה ב30.12.1955 ואז היא גרה ברח' הזית 8, קרית ביאליק. לטענתה היא קרובת המשפחה! איך? מה? כיצד? אלפי תודות אם למישהוא מצלצל משהוא! לאה.

טעות קטנה - להלן כתובת מדוייקת

מלכה רוזנצוויג גרה ברח' הזית 8, בקרית אתא!!! ולא כפי שכתבתי בטעות. תודה לכולכם! לאה.

מינקובסקי

הכרתי רוקח בשם יונה מינקובסקי שעבד בבית- המרחקת של בית החולים ,הדסה" בתל-אביב בשנת 1965 מרתה

zogu

New member
בדפי העד- מופיעה הכתובת של ממלא

הטופס. חייב להיות כתובת, ואם פני השטח-(הדמוגרפיה)השתנתה מסיבות שונות, בכל עירייה יש רישומי תושבי העיר. מחר בבוקר- מיד לעשות טלפונים לעירייה!! ולהפוך עולמות....לא לוותר.... אמשיך לחשוב מה עוד ניתן לעשות.

המשך בעקבות הערתה של zogu

כשהייתי בארכיון העיר ת"א, נתקלתי שם במפקדי אוכלוסין מקומיים, או בשמם הרשמי שם: "רשימות תושבים". אותי עניינו הרשימות המוקדמות יותר (שנות ה - 20, המאה ה - 20 היו הראשונות), אך היו גם רשימות מאוחרות יותר. אם בארכיוני הקריות/חיפה יש רשימות כאלו מן השנים הקרובוות יותר ל - 1955, הדבר יבוא לטובתך: תוכלי לעיין בהן בארכיון, מבלי לעורר שום חשד. אם תמצאי רישום כזה, אולי יהיו שם שמות ילדים זכרים שיהיה קל יותר לאתר. מחכה לעדכונים ומבטיח שאם יהיו לי עוד רעיונות - אציע אותם... ארנון

ארנון, הם כולם עם טלפון חסוי

וכאילו להכעיס...כולם חסויים. אחד הבנים הטלפון שלו גלוי. אנסה לאזור אומץ ולטלפן. זה לשאול את הנכד על סבו! הנכד דמות ידועה מעולם האופנה בתל אביב. המעידה השנייה חסויה לגמרי, אני יודעת שהיא גרה -בקרית ביאליק - ללא כתובת מדוייקת. הטלפון שלה חסוי. אנסה מחר בארכיון המקום להשיגה, אולי שם. תודה !!! לאה.

גולס

New member
איך לאתר קרובים? - תני שמות!

לאה - בהצלחה! שתי הצעות: 1. תזכירי שמות וכתובות - אולי האנשים שאת מחפסת מוכרים למישהו בפורום. אולי הרחוב מוכר למישהו והוא יודע את מי לשאול. 2. בהנחה שמדובר באנשים שכבר אינם איתנו - תחפשי אותם בבית הקברות של העיר או ישוב. ג'ולס

שמות המעידים בתגובת לדברי של ארנון

גולס, אנא שים לב, ששמות המעידים הם לאחר דבריו של ארנון. אזרתי אומץ ומסרתי אותם. מעל לכל יש כמה מסרים אישיים שפתחו לי דרך! תודה! לאה

תודות!!

אמנם אני בראשית הדרך אך לפי המסרים אני עומדת טוב... תודה גדולה לwow, להדס, לעדנה, לוינונה ולזוגו על הפרטים האישיים, אשר מסרו לי במסרים, אודות המעידים על משפחתי ב"דפי עד" ועל דרכים להשיג מידע עליהם בעידן השביתות. אם אמצא דברים חדשים אספר גם אספר. ו...אם שכחתי מישהוא, תודה אף לו, זה הכל בשל השמחה! לאה

למעלה