איך יוצאים מזה?

איך יוצאים מזה?

אם מישו יכול לעזור לי אני אודה לו מה עושים שיש דיכאון ולהורים אין כסף לפסיכולוג?

יהודיה18

New member
ל!ק אנד ליסטן למילים!!

שום פסיכולוג, שום כסף, ושום נעליים... רק להכניס לראש, שדיכאון, היא לא מילה של יהודי!! אנחנו מאמינים בני מאמינים, וב"ה זכות נפלה בחלקינו.. תקשיב צדיק יש ענין שהכל מתהפך לטובה.. תשמח! אל תראה רק את הרע, חפש ומצא את הטוב.. כי, גם ברע יש דבר נסתר, חפש! ומצא את הטוב...

the ror

New member
תגידי את זה לאדם עם דיכאון רציני

יהודי או לא יהודי הוא עלול להתאבד...לא סתם אנשים הולכים ללמוד כמה שנים טובות להיות פסיכולוגים.

יהודיה18

New member
סתם הם הולכים..

ואני לומדת את זה בעקיפין, כל שיטות הפסיכולוגיה הופכות את הפסיכולוג עצמו להזדקק לפסיכולוג, פסיכולוגיה זה עובד בשיטה `הפוכה` בשביל מה?? למה לא ללכת דוך להתמודד עם קשיים, לעבור אותם, בתפילה, באמונה, פסיכולוגיה צובעת הכל בורוד בד"כ, גורמת לאדם לחיות לפרק זמן מחוץ לשטח הקרקע.. שילך לרב, לקבל ברכה, זה הרבה יותר מעודד.. בעז"ה, כמובן, עם השתדלות מצידו.. תפילה, ואמונה, הכל יסתדר! אין דבר "רע" בעולם, הכל יתהפך בעז"ה!

the ror

New member
אני לא יודע איזו פסיכולוגיה למדת...

אבל לפי מה שלמדתי ועדיין לומד המטרה של הפסיכולוג זה לגרום למטופל לראות בעיות שהוא לא מסוגל לראות לבדו ולא ליפות שום דבר... תפקיד חשוב שמשיגים עם פסיכולוג זה שיתוף עם עוד אדם...אם בנדם לא מסוגל לראות את הבעיות שלא או לא מסוגל להבין בעצמו מה גורם לו לדיכאון(ודברים כאלה קוראים.) כמה אמונה שתהיה לו הוא לא יצליח לצאת מהדיכאון כי הוא צריך עזרה מבחוץ...

יהודיה18

New member
לא תמיד!!

סליחה.. הפסיכולוגיה היא גם מייפה את המציאות.. מה ההתכחשות, אולי אתה לומד את זה יותר טוב ממני, אני רק בעקיפין כי לא זה התחום שלי אתה ודאי מבין בזה יותר ממני, ובזה שאדם צריך אוזן קשבת, עוד מישהוא לחלוק איתו מה שבלב, זה ברור, שכת` דאגה בלב איש ישיחנה, אך האם אותו ה"איש" חיב להיות פסיכולוג??? מה קרה.. אי אפשר להסתדר עם חבר קרוב, או לדבר עם ה`.. כן.. מה רע בזה.. תאמין לי מרגישים מצוין אחרי זה!

AmpX

New member
כמה שזה ישמע לך שטותי

בכל זאת יש אמת בדבר! לא הייתי אומר את זה לאדם שלא מאמין בכלל באלוהים, אבל ליהודי דתי מאמין זו באמת צריכה להיות התרופה האמיתית, ועם אמונה אמיתית וחזקה לא צריך שום פסיכולוג ושום כלום! אני מסכים איתך שלרוב האנשים זה ישמע ממש לא מציאותי ושזה לא באמת יכול לעזור, ובאמת קשה להגיע לדרגה כזו של אמונה כל כך חזקה ובטוחה עד כדי כך ששום דבר בעולם לא יוכל לגרום לך ליפול לעצבות, אבל בסך הכל, זו באמת הדרך הכי טובה ונכונה, במיוחד בשביל יהודי דתי מאמין, ואם נחזק את עצמנו מספיק נוכל כולנו להגיע למצב כזה של שמחה מכל דבר קטן, מצב שאף פסיכולוג ותרופה לא יוכלו לגרום לך להגיע אליו. שנזכה..

the ror

New member
אני מסכים איתך שלאדם דתי מאמין

דבקות באמונתו והתחזקות עוזרת המון אבל לא כולם ונראה לי אפילו שרוב האנשים לא מסוגלים להגיע לרמה כזאת של להיות מחוברים לה' ולאמונה שלהם עד כדי כך ולכן הם כן יצטרכו עזרה נוספת שפסיכולוג מסוגל בהחלט לעזור בכך... לפני שתקפצו עלי אני מודע לזה שהמון פסיכולוגים מרביחים כסף מלשבת שעות ולשאול למה אבל תתפלאו לדעת כמה זה ששואלים אותך למה ונותנים לאדם לעצור ולחשוב על זה יכול לגרום לאדם להבנות על עצמו...

יש לי רעיון

אתה יכול לדבר עם אנשים שהם יהיו כמו הפסיכולוגים שלך אתה יכול לדבר איתי לשלוח לי לאיימל ואני ינסה לעזור לך

אי-מייל

New member
עזרה ראשונה ברשת

יש את אתר סה"ר (סיוע והקשבה ברשת) יש את קהילת ייעוץ ויש את ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון מס' 1201, והאתר שלהם

AmpX

New member
ואם כל זה לא עוזר..

וגם אם זה כן עוזר, בכל זאת הכיטוב להתגבר על העצבות היא ע"י התקרבות לרבינו! כמה שיעורים ממשנתו של רבי נחמן מברסלב וכבר תרגיש יותר טוב.. תבוא בראש פתוח, בלי כל מיני מחשבות ודעות קדומות על "כל הברסלבים האלו.. חיים בבועה.." תנסה כמה שיעורים ובע"ה שנזכה כולנו לחיות רק חיים של שמחה ואושר!!

למעלה