איך יודעים

יעל2308

New member
איך יודעים ../images/Emo10.gif

אם התחושה שהבחירה לא היתה נכונה, אי שם לפני כמה שנים, תחלוף בעוד כמה זמן; אם שווה "לעבוד על זה", או לחיות איתה (בכל זאת יש ילד משותף, ואחריות, והערכה הדדית, ושיגרה, ונוחות). או שהגיע הזמן להכיר בכך שזה לא זה, ועם כל הקושי לקבל החלטה ולפתוח בפרק חדש ואחר בחיים? איך יודעים?
 
בכל מקרה שווה לעבוד על זה..

שווה ללכת לטיפול זוגי, להשמיע את המצב לאיש מקצוע, קל לו יותר לתרגם את המצב. לפרק תמיד אפשר ,אך קודם תראי אם זאת לא החלטה פזיזה מידיי, שווה מאוד להעזר באנשי מקצוע, זה דורש משאבים נפשיים וכספיים אבל זה עוזר להחלטה!
 

seeyou

New member
תחושה שהבחירה לא היתה נכונה?

מצד שני: יש ילד משותף, ואחריות, והערכה הדדית, ושיגרה, ונוחות אז מה עוד צריך בן אדם? צרות... כן,מחפשים צרות בנרות... ייתכן שהדשא אצל השכן ירוק יותר בגלל הטיפול המסור שלו... עד שלא מאבדים מה שיש לא מעריכים מספיק
 

Brunetit

New member
וואלה יוסי, מחפשים צרות בנרות...

חמישה קבין ירדו על עולמה של יעל: ילד משותף (20%) אחריות (20%) הערכה הדדית (20%) שיגרה (20%) נוחות (20%). במקום לקחת את 20 האחוזים הדורשים תיגבור ושיפור (דהיינו את השיגרה) - מחפשים להרוס את 80 האחוז הטובים הנותרים... כנראה שכאשר סובב אותך כל כך הרבה טוב - זה מתחיל לשעמם, ומחפשים קצת "אקשן"... ובמקום להשקיע אנרגיות בלשפר את המעט הפחות טוב - מפנים אותן לחפש את הרע... חבל.
 

יעל2308

New member
ומה עם אהבה?

פשוט משלימים עם זה וחיים יחד בגלל הנוחות והשיגרה? את מציגה את זה מאוד חד-מימדי, כאילו אני מחפשת צרות, אבל התחושה היא אחרת, לא של חיפוש "אקשן" אלא של אובדן משהו שהיה פעם והיום הוא חסר. משהו קטן שנקרא אהבה....
 
ומה עם אהבה?

רובינו נאחזים "בנוחות" חלקנו סובלים בשקט וחלקנו מחפשים "פתרונות קלים" , דרכים לא כשרות למלא את החסר זאת נקודה רגישה שמועדת לפורענות!!! כל מצב שנבחר הוא הרע במיעוטו.
 

יעל2308

New member
זה נורא

מה זאת אומרת כל מצב שנבחר הוא "הרע במיעוטו"? ואם מוצאים אח"כ משהו טוב? טוב יותר מהמסגרת שהיתה? האם זה לא טוב יותר מאשר "לחיות עם הנוחות"? או אפילו לסבול כמו שכתבת? האם אין כאלה שהצליחו לעשות זאת? מה השאלות הנכונות שיכולות לעזור לקבל החלטות?
 

seeyou

New member
משהו קטן שנקרא אהבה....../images/Emo178.gif

למשהו קטן
נקרא "עושה אהבה"....ולא אהבה אם זה מה שחסר לך-אז אפשר להבין אותך אז תחפשי אדם שיעניק לך את התחושה לזמן ארוך .... זה כמו לשלוח לוטו... המספרים שרוצים לא יוצאים ואם כבר יוצאים אז הם לא ביחד..
 

Brunetit

New member
יעל...

פתחת עסק עליו חלמת כל חייך. השקעת בו את כל כספך. טיפחת אותו, שיווקת אותו, ורכשת לקוחות קבועים. נכון, את עובדת קשה, אבל העסק מפרנס אותך בכבוד. ברבות הימים, העיסוק עצמו מפסיק לעניין אותך, ומחשבות על החלפת העסק מתחילות להעסיק את מחשבותייך. מנגד - את שומעת על אופציה אפשרית לפתיחת עסק חדש, (בשטח שמעניין אותך עכשיו), אך בהשקעה הרבה יותר גדולה. אינך יודעת מה הפוטנציאל האמיתי של העסק הזה, את רק יודעת שעלייך לחסל את העסק הקיים, ולהשקיע את תמורתו + תוספת בעסק החדש. מאחר ואינך יכולה לנבא את העתיד בביטחון - עלייך להמר על כך שהעסק החדש לא יפול בהצלחתו מהעסק הקיים במקרה הרע, או יצליח לעבור את הישגייך בעסק הנוכחי במקרה הטוב. במסגרת ההימור - את חייבת לקחת בחשבון שני דברים: א. אם תצליחי בהימור - יש סיכוי שבבוא היום תמאסי גם בעיסוק הזה. ב. יש סיכון לא מבוטל שהעסק החדש נידון לכישלון... האם היית לוקחת את הסיכון? (מה שנקרא: לשחק באש...) חומר למחשבה.
 

czar

New member
לא תדעי לעולם אם בחרת נכון

והאם יכולת לעשות בחירה אחרת טובה יותר. החיים מלאים בהחלטות, חלקן נכונות חלקן פחות חלקן בכלל שגויות, לא תמיד אנחנו אפילו יודעים מזה אבל תחשבי מה היה קורה אילו לא היינו מחליטים כלום. תנסי תמיד לראות את החצי כוס המלאה, תמיד היא נמצאת, אם היא לא נמצאת לגמרי אז נכון, טעית בבחירה. אם תדעי לשבת בשקט ולבחון האם יש חצי כוס מלאה, אני מניח שתוכלי לחשוב על ההחלטה של אז אחרת. זאת מחזוריות בחיים, בכל תקופה השאלה עולה, רובנו אם היו מקבלים הזדמנות כשהיינו צעירים ולפני ההחלטות יכולנו לראות את עצמנו 15 שנים קדימה כנראה שהיינו מחליטים אחרת, תראי כמה טוב שלא יכולנו לראות אז את העתיד....יודעת למי ניתנה הנבואה..
 

ronitmr

New member
לא יודעים - אבל מנסים לראות את הטוב

נהנים מהחיים, אוספים חוויות טובות, מכבדים ושומרים על משהו משל עצמינו פינה לנשמה לבד ופינה לביחד לנשום את הטוב ולחייך לברך על הקיים וגדול לחבק את החיים באהבה
 

adam33

New member
תחושה

על תחושות אנחנו לא קמים ועושים מעשה ההפך הנכון התחושה היא זו שמאותת לנו שצריך לקום ולעבוד על הזוגיות שלנו לחיוב גם אם יש שגרה ונוחות זה אינו אומר שזה דבר רע האלטרנטיבה היא הבעייתית כי תמיד חושבים שהדשא של השכן ירוק יותר צריך סיבות מוחשיות וגדולות בכדי לפרק הכל לא כך?
 
למעלה