איך יודעים שבא הסתיו?

יוסי ר1

Active member
אצלנו בחצר הסברס נושרים כי אין מי שיאכל מהם.

אולי באמת אני צריך להתגבר פעם אחת על הרתיעה ולטעום.
האמת, גם אצלינו רוב הפרי לא נאכל על ידינו.
אבל! קבלתי לפני זמן כמה ענפים מזן סברס, תחזיקו חזק - בלי קוצים כלל!
המשמעות היא, שאני ניגש אל השיח, קוטף ענף שניים, מכניס לפה כפי שהם, ואוכל בעונג.
את הענפים, לא הפרי!
אני אוכל כולל הקליפה. טעם חמצמץ, טעים מאוד, ומן הסתם גם בריא בטירוף.
זה שנתן לי מספר שבמקסיקו משתמשים בענפים הללו במקום לחמניה להמבורגר או לחמנייה לבשרים על האש.

יוסי ר1

Active member
מעניין באיזה צמח הם משתמשים בתור סטייק.
אם אני זוכר נכון, בדת הזורואסטרית ישנו סיפור על זאראטוסטרא ששתה חלב מעורבב בחשיש, ואז היה לו חזון - הוא ראה את בריאת העולם - האדמה הצמיחה עשב מושלם, ושור מושלם, ואדם מושלם.
יכוליות שהם משתמשים בשור המושלם שצמח מהאדמה בדת הזורואסטרית.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אם אני זוכר נכון, בדת הזורואסטרית ישנו סיפור על זאראטוסטרא ששתה חלב מעורבב בחשיש, ואז היה לו חזון - הוא ראה את בריאת העולם - האדמה הצמיחה עשב מושלם, ושור מושלם, ואדם מושלם.
יכוליות שהם משתמשים בשור המושלם שצמח מהאדמה בדת הזורואסטרית.
אם זה השור המושלם מהבריאה אז כנראה שזה מה שמזומן לצדיקים בגן עדן.

(הצדיקים הטבעונים והצמחונים יאלצו כנראה להסתפק בעלים של סברס).

אבח"י

Well-known member
גם עבורי אפרסמונים הינם סימני חורף, דא עקא שאלו אפרסמונים משנה שעברה. שלושה רקובים זרקתי לפח.

צליליתה1

Well-known member
גם עבורי אפרסמונים הינם סימני חורף, דא עקא שאלו אפרסמונים משנה שעברה. שלושה רקובים זרקתי לפח.
את אשר יגורתי בא לי, ואחרי האבוקדו הנחמד שפתח את העונה, כל מה שקניתי אחרכך היה, מן הסתם, משנה שעברה אם לא שנתיים, מסוג הקשה קשה קשה קשה - רקוב.
האפרסמונים שקניתי היו חסרי טעם אבל לא רקובים, גם משהו. עוד לא העזתי לקנות חדשים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אפרסמונים מבחינתי זה כמו גויאבות כלומר צריך לזרוק אותם לפח הן אם הם רקובים ןהן אם הם טריים.

אבח"י

Well-known member
מרק פסוליה א-לה-התורכי הזקן. עם בשר, כמון, רסק עגבניות, ובישול ארוך מאוד. [ אישית אני מוסיף בייקון ועצמות ].

למעלה