איך יודעים אם אתה מתאים לגדל חתול?

cwen

New member
את יכולה גם לעשות משהו אחר

לפעמים מתפרסמות הודעות שמבקשות בית אומן לחתול לתקופה קצובה כמו חודשיים או משהו כזה. את יכולה לענות לאחת המודעות האלה - וכך לבדוק אם את מתאימה לגדל חתול. אם כן, יופי - אמצי חתול משלך בתום התקופה. אם לא - לפחות לא השלכת חתול לרחוב.

magicgirl1983

New member
זו אחלה של אפשרות

השאלה האם ההוצאה על ארגז חול וחול ואוכל לא תהיה גדולה מדי אם לא יתאים לה החתול?

cwen

New member
אבל זה כל העניין

כשאנשים מחפשים בית אומן לתקופה קצובה, הם משלמים תמורת ההוצאות. הם מביאים את הארגז שלהם, והחול שלהם והאוכל שלהם.

ravit2b

New member
חתול זה לא ילד

אבל בהחלט בן משפחה - ובן משפחה לא זורקים גם כשקשה אופן הטיפול: יש ארגז חול - חול מיוחד לחתולים שצריך לסנן את המוקשים כל יום פעם ביום לפחות (תלוי בחוש הריח שלך ובטיב החול) ופעם בחודש לנקות את הארגז צריך לדאוג שלחתול יהיה אוכל ושתיה בקערות כל הזמן טיפולים וטרינרים - עיקור/סירוס +חיסונים מתאימים ובנוסף טיפולים רפואיים לפי הצורך והכי חשוב לשחק איתו - חתולים אוהבים לשחק - בעיקר משחקי ציד - יש המון רעיונות למשחקי חתולים בזול אם החתול שלך לא יוצא החוצה אז הוא לא צריך טיפול נגד פרעושים קרציות ותולעים אם יש לך אפשרות לאמץ שניים אז עדיף כי אז הם משחקים אחד עם השני בשריטות וכו' ואז באים אלייך להתלטף ובלילה את יכולה לישון מכורבלת איתם (הבילוי המועדף על רוב האנשים כאן וגם אם את עסוקה במשך היום ונעדרת שעות רבות מהבית אז הם ביחד במקום חתול בודד ומתוסכל

FarFarAway

New member
שניים - אין סיכוי

הייתי רוצה, אבל אין לי את האמצעים לטפל בשני חתולים. חתול יכול להיות מאושר גם אם הוא בן יחיד במשפחה, נכון? נראה לי שהוא יסתדר כי אצלי בבית יש רוב הזמן מישהו בבית

magicgirl1983

New member
חתול יכול להיות בן יחיד

למעשה אם את רוצה חתול מבוגר יש לי אחד בשבילך...

FarFarAway

New member
הוא חייב להיות מבוגר כדי להסתדר

בלי חברה של עוד חתול? וכרגע אני עדיין לא יכולה לאמץ חתול. אני צריכה לחשוב על זה עוד קצת קודם. אני רוצה להיות בטוחה שאני מוכנה ויכולה לטפל בו.

magicgirl1983

New member
יש לי פשוט חתולה

שתמיד היתה בת יחידה...קוראים לה עמית... והמסכנה פשוט זקוקה לבית יותר טוב...למרות שאימא שלי בטח לא תסכים. היא אוהבת אותם יותר מדי

FarFarAway

New member
למה היא צריכה בית אחר?

היא לא מסתדרת אצלכם? ובאמת לא נראה לי שאמא שלך תסכים לתת אותה, אני לא מבינה איך אפשר לוותר על יצור מתוק כזה שגידלת ואהבת

magicgirl1983

New member
אפשר אם היא סובלת

היא ניזרקה מביתה כי לבעלים לא היה "שוב" כוח לטפל בחתול... והילד המסכן נאלץ לוותר על החתולה בגלל האימא שלו. ואם לאחר חקירה של אימא שלי תעברי את "הטסט" לחתול את תהני ממנה מאוד.. היא ממש מקסימה...וכשאני אעבור מהבית אם לא יהיה לה בית אני אקח אותה איתי...יהיו לה פחות חתולים לידה..

כן חתול יכול לחיות בכיף כבן יחיד

אבל אם יש לך ספקות לגבי האימוץ תחשבי טוב טוב כי אחרי זה אין דרך חזרה בשום תנאי ושום אופן.

ravit2b

New member
לגבי השניים

זאת רק הצעה - לי בבית יש שתיים ואני מרוצה ולכן ממליצה לאנשים אחרים גם ברור שחתול יכול לחיות לבד - יש הרבה שחיים כך ואם תמיד יש מישהו בבית אז בכלל אין בעיה - אם לעומת זאת את נעדרת שעות רבות אז חבל לחתול להיות בודד כל היום - מה חתול בודד יכול לעשות מהבוקר עד הערב לבד כל יום כל השנה - במקרה כזה ממש מומלץ לאמץ שניים אחרת זה לא הכרחי ודרך אגב לרוב האנשים כאן יש לפחות שניים

magicgirl1983

New member
האמת...

שיש לי חתולים שאוהבים את הלבד...והם משחקים יופי עם עכברים וכדורים. אבל את צודקת, אפשר גם לראות את הלקיחה של שניים כ- במידה ויקרה חס וחלילה לאחד מהם משהו הכאב לב הוא פחות מכיוון שיש עדיין עוד חתול שאוהב אותך... לעצרי אליי מביאים דווקא את החתולים שמסתדרים לבד בלבד...וזה יוצר בעיה כי צריך להכין להם לפחות בהתחלה חדר משלהם...

ravit2b

New member
לא מנסים בכלל

כי כשזורקים חתול בעצם מי שנפגע הכי הרבה זה החתול - הוא לא יודע שמאמצים אותו בשביל "לנסות" וכשנוטשים אותו זה כבר אחרי שהתרגל לבית ולאנשים לדעתי עצם העובדה שאת חושבת הרבה פעמים לפני שאת לוקחת כבר מראה על זה שאת מרגישה אחריות הבעייה זה לא לשחק איתם - זה כולם יכולים - השאלה האם את מוכנה להשקיע עליו כסף על טיפולים, לעשות גם את הדברים הפחות נחמדים כמו לנקות את ארגז הצרכים וכו' וכשנוסעים לטייל אז צריך לדאוג שמישהו יטפל בו וכו' ואם יש בעיה אז לא לוותר - להתייעץ עם אנשים מנוסים כמו שאת עושה עכשיו - ואם זה ממש לא הולך תמיד אפשר להשקיע כסף על יעוץ התנהגותי שבד"כ שווה כל אגורה חתול לא זקוק להרבה טיפול - רק למחויבות - שאם יש בעייה את מתחייבת לפתור אותה מבלי לנטוש אותו בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה ואני בטוחה שאם תאמצי חתול הוא יהיה בר מזל (כל עוד לא תנטשי אות כמובן) אני מציעה לך ללמוד עוד על גידול חתולים ותחשבי אם זה מתאים לך

טוטסי

New member
נראה לי שעצם העובדה שאת שואלת

כאן שאלה כזו, מראה על הרבה בגרות ואחריות בכל הנוגע לגידול חתול. תמיד קיים סיכוי שמשהו איכשהו יתפקשש. קיים סיכוי יותר גדול שכ"כ תתאהבי, שפשוט לא תביני איך יכולת לחיות עד עכשיו בלעדיו. אם קראת פה בפורום קצת זה אומר שאת מודעת גם לחלקים הפחות כיפים, נכון ? לשערות, לשריטות להוצאות הרפואיות וכו' ? אם את מודעת לזה, ולפחות מבחינה תיאורטית נראה לך שאת יכולה להתמודד עם זה, אז נראה לי שלא תהיה בעיה...

FarFarAway

New member
אני מודעת לצדדים הלא נעימים

שערות לא ממש מפריעות לי, לשריטות חשבתי להשים לו את המגני ציפורניים שראיתי פה שרשור עליהם, מה שכן מפריע לי זה ההוצאות הרפואיות. אני נורא מםחדת שהחתול יחלה במשהו ולא יהיה לי איך לשלם לוטרינר. אני לא מרוויחה כל כך הרבה כסף ולכן זה מה שבעיקר מפחיד אותי...

C H 4

New member
חתולים לא חולים כל הזמן

אני מניחה שההודעה הראשונה שלי נשמעת קצת תוקפנית (צטערת) חתולים לא חולים כל הזמן. רוב הזמן הוצאות טיפול בחתול הן לא גבוהות אבל לפעמים קורה, לרוב החתולים קורה פעם בחיים לפחות, לרוב לא הרבה יותר מזה, שהם חולים במשהו. לפעמים המחלה כרוכה בהוצאה גבוהה. לא צריך להיות מליונר כדי לגדל חיית מחמד, פשוט יש אנשים שברגע שהחתול שלהם צריך טיפול של 700 ש"ח או קצת יותר פתאום זורקים אותו כי אין להם כסף לטפל או כי אין להם חשק להוציא כזה סכום. צריך לדעת שזה קורה לפעמים ולדעת שאם זה יקרה החתול לא עף לרחוב. אין סיבה שהוצאות מאוד חד פעמיות כאלו יהפכו להוצאות קבע בחתול בית.

FarFarAway

New member
חחח, היא באמת היתה קצת תוקפנית

אבל אני סולחת
אם זה לא הוצאות קבע, אני חושבת שאני אוכל לעמוד בזה. בכל מקרה, אני חוסכת כסף מעכשיו.

אם את מתחייבת לדאוג לחתול כל חייו

לא למסור אותו ולא לנטוש אותו אז תאמצי אם לא נראה לך שתעמדי בהתחייבות הזו - אל תאמצי. חתול זה לכל החיים.

למעלה