איך התעללו בנו שבוע שעבר...ממש נורא

איך התעללו בנו שבוע שעבר...ממש נורא

יצאנו לשלושה ימים לגליל, חצי יום בעכו, כולל שיט, יום שני טיול גיפים ולאחר מכן סירות מרוץ מגומי וראש הנקרה, ויום שלישי זכרון יעקוב.... אנשים שעד שלא הגיעו להוסטל לא יצאו מפתח הבית.....
3 ארוחות מלאות ביום, מלון נחמד עם בריכה, והכל במחיר 100 שח שעוד לא שילמתי....
שבוע לאחר מכן היה אחר הצהריים משותף עם הורים וכיבוד כיד המלך....
איזו התעללות!!!!!!

arana1

New member
אני הייתי חווה את הדברים האלה כהתעללות

אבל אני אוטיסט אז מה אני יודע בכלל
כי רוב הדברים שאתה מתאר כאן זה בדיוק החומרים שמהם עשויים החלומות של הנ"ט וזה מה שבסופו של הדבר היחידי שחשוב

אולי אתה אוטיסט אבל אתה לא מבין ולא מכיר

אוטיסטים.... וחושב שכל מה שאתה אוהב זה אוטיזם וכל מה שאתה שונא זה נ"ט - ושוב חזרנו אליך כקריטריון בלעדי לאוטיזם
כי רוב המשתתפים מאוד נהנו...
אבל היו כאלה שלא השתתפו

arana1

New member
אני מכיר וחווה את הקריטריונים והמאפיינים העיקריים והידועים

וזה לא מקרי שאלה ממש לא מסתדרים עם מה שאתה מתאר כאן ככיף חיים
אלא בדיוק להפך

הנ"ט יודעים לארגן לאוטיסטים רק את הדברים שהם עצמם נהנים מהם
טיולים משותפים, ארוחות גדולות ומשותפות, צעצועים כמו ג'יפים וסירות מירוץ, מלון ובריכה והמון אוכל...

לא רק שלדברים האלה אין דבר עם המאפיינים והצרכים האוטיסטים אלא שהם יכבידו ואף יענו ויבלבלו ויקשו ויחוו כמאוד לא נעימים לאנשים עם מאפיינים אוטיסטים מובהקים
הרי גם משום כך אוטיסטים לא משתלבים בחברה
שמה שבשביל כולם זה כיף חיים בשבילם זה סיוט
אז כאילו עושים להם טובה ודוחפים להם את זה ומצפים שיגידו תודה אז הם אומרים
אלא שאמפטיה אמיתית והכלה אמיתית זה היכולת להבין גם מי שזקוקים וצריכים לדברים שונים משלך

אני אישית הייתי מעדיף לבהות באיזה עלה או לקרוא משהו מעניין או סתם לשוטט (לבד לבד לבד ועם עצמי או עם מישהי אהובה עלי) על כל הרעש וההמולה שאתה מתאר כאן בכזאת התלהבות
והייתי מעדיף שיתקצבו את הצורך שלי בזה על פני תיקצוב וארגון הנאות שמדברות בעיקר לערסים
כי זה הפירוש האמיתי של עזרה
לתת לאחר את מה שהוא צריך ואוהב ורוצה ולא את מה שאתה אוהב ורוצה וצריך

אני לא הקירטריון הבלעדי לאוטיזם
אבל מאפיינים כמו רגישות יוצאת מהכלל וחריגה לנוכחות הזולת ותחושה שונה של יחד ורתיעה מרעש והמולה ומה שנחשב כבילוי משותף לאנשים נורמטיבים זה קריטריון לאוטיזם
וזו רשימה חלקית בהחלט שכל אחד מהסעיפים בה היה הופך את כל מה שאתה מתאר כאן בהתלהבות לסיוט עבור אוטיסט

זה לא שאין בעייה עם הקושי העצום לצאת למרחב
מכיר גם כאלה שבאמת סובלים מזה בטירוף
אבל את הבעייה הזאת לא ניתן ולא צריך לפתור בדרך נורמטיבית
אלא להפך
לתת לאוטיסט להתמודד עימה ולפתור אותה בכליו ולפי כלליו וכיווניו וקצביו

גישה כזאת תאפשר גם לאוטיסט וגם לחברה לחוות משמעות ויופי ומימוש אמיתי

ראשית את הדברים הללו קבעו אוטיסטים

לפחות את התוכן
אז כנראה שאתה ממש לא מכיר את הצרכים והדרישות של אוטיסטים...
ובגלל שיש כמה שזה לא התאים להם, הם גם לא היו חייבים לבוא

arana1

New member
אוטיזם זה דבר מאוד מורכב ומסובך

אוטיסטים, גם בגלל שהם נולדו ובגרו וחיים ללא שום שיקוף מהותי, פשוט לא יודעים מה שהם רוצים, לא יודעים להגדיר את עצמם ולתאר את הנחוץ להם
אני עצמי מנהל מאז ילדותי מאבק יומיומי ומתיש וכואב ומבולבל בטירוף בנסיון לחפש ולהגדיר מה אני רוצה וצריך ויכול לעזאזל
רגעי הצלילות והאור הם מעטים
ובמצב כזה אנשים שואלים מהסביבה את מטרותיה ותבניותיה ויש גם הרבה אוטיסטים שדבקים בתבניות האלה בצורה הרבה יותר חזקה מזו של אנשים נורמטיבים בדיוק בגלל שהם חיצוניות ולא טבעיות להם

גם אני בחרתי המון פעמים בחיים לעשות ואפילו להצטין במה שהסביבה הנורמטיבית תיארה כמשאת נפש וכיף גדול וכמעיד על קיום ראוי ומוצלח
זאת הייתה טעות
ואם בודקים ברצינות את מה שנחשב לתסמינים אוטיסטים
כמו אלה שאת חלקם תיארתי
אפשר לנסות להתחיל להבין גם למה

בניגוד למה שאתה ואחרים כותב כאן אני לא כופה על אף אחד את הבחירות שלי
כמו שכתבתי אין לי מושג איך לתאר את הבחירות שלי בכלל
כל מה שאני עושה זה ממליץ לאוטיסטים להקשיב קצת יותר לקול הפנימי שלהם
להאבק קצת יותר על זכותם לחיות אותו גם בסביבה שמסיבות רבות ושונות עויינת אותו לגמרי
לקיומי זה מעניק משמעות ומשקל וסיבה לקום בבוקר
ויש לי בסיס להניח שיתכן שגם לאחרים ויש לי יכולת לנמק גם למה זה כך לפעמים
והבסיס שלי מבוסס על המציאות ולא על מצב שבו אוטיסטים שנרעדים מכל דבר (תכונה מאוד חיובית לדעתי) עולים פתאום על סירות מירוץ וג'יפים ויוצאים לכבוש את העולם
סליחה אבל זה באמת נשמע לי כמו בדיחה
עצובה
כמו נסיון של הצוות להראות להורים או לתורמים או לעצמו או לקהל הרחב שהנה אוטיסטים יכולים ויודעים להתנהג ממש כמו כולם

בקיצור
מי שחושב שלהיות ערס זו השאיפה הכי גדולה בחיים שילך לדיור מוגן

ענתנוי

New member
4 דרכים לטיול

יש אנשים שמחפשים טיולים מאורגנים. זו הדרך הקלה ביותר והבטוחה ביותר - והיא מתאימה למי שבוחר ב"נוחות" על פני "משמעות".
יש אנשים שיעדיפו טיול קבוצתי, שזו פשרה בין נוחות להרפתקה.
יש כאלו שיעדיפו לצאת לחופשה רק עם אדם אחד אהוב, חבר, בן זוג - מישהו שאפשר לחלוק איתו את החוויה.
ויש כאלו, אוטיסטים ולא אוטיסטים, שיעדיפו לתכנן את החופש שלהם בעצמם, לקבוע לאן ללכת, מה לראות ו7מה לעשות בהתאם לצרכים ולרצונות שלהם ולא בגלל שמישהו אחר הכתיב את זה להם.

מה הקשר בין טיול מאורגן כזה לאוטיזם?

אוטיסטים.... וחושב שכל מה שאתה אוהב זה אוטיזם וכל מה שאתה שונא זה נ"ט - ושוב חזרנו אליך כקריטריון בלעדי לאוטיזם
אבל היו כאלה שלא השתתפו

אבל היו כאלה שלא השתתפו

למעלה