איך המשטרה מנטרלת סכין

taltaltal28

New member
מישהו יודע מה קורה בלחימה משולבת

התחיל שם תהליך של הפרדות של כמה מאמנים מהשיטה המקורית. והשיטה התפצלה מישהו יודע רקע כללי ומה בדיוק קרה שם?

nage

New member
יניב יודע ואף כתב על זה בפורום

תעשה חיפוש אחורה. הוא גם שינה את הניק שלו מלחימה משולבת לCMA אומנויות לחימה אומשהו כזה.

taltaltal28

New member
איך המשטרה מנטרלת סכין

שימו לב לאישה הזו יש סכין ביד ימין תראו איך השוטרים נמנעים ממגע איתה ואיך הם בוחרים לנטרל אותה.

AtiaStyle

New member
zoti

אין שום קשר בין אומנות לחימה כלשהי (בפרט איגרוף) למה שראינו כאן. אנשים אלו הם חבורה של פרימיטיבים אשר מנסים לחקות את האיגרוף המודרני בעולם המערבי באירופה ובארצות הברית. לא אומר כאן שאנשים אלו הם לא כשרוניים, חסרי יסוד וקואורדינציה. אך לפי איך שזה נראה, עדיף שיפסיקו "להתאגרף" בצורה זו.

zoti

New member
תגיד את זה לבורמזים שרואים בזה

את הספורט הלאומי שלהם.

ננדין

New member
להבנתי זה א"ל מאוד עתיקה

ומאוד דומה לקרבי קרבונג (מואי תאי מסורתי) והצורה הספורטיבית שרואים בקליפ ש ZOTI העלה היא אומנם מאוד אגרסיבית (בעיקר גם בגלל שאנחנו לא רואים קרב שלם אלה רק את ה HIGHLIGHTS) אבל מאוד דומה למה שקוראים בספרים על תחרויות מואי תאי עד 1929 כאשר הוכנסו הכפפות המערביות עוד איפורמציה על הא"ל הזאת בקישור

zoti

New member
דומה מאד למואי תאי העתיק

אבל לא דומה לקראבי קראבונג. בקראבי קראבונג יש שימוש בחרב (ונדמה לי גם במקל ואלה) וניתן לראות בתוכו אלמנטים של איגרוף תאילנדי. בעיקר בעיטות.

ננדין

New member
לפני חודש עשיתי 4 שיעורים בקרבי

קרבונג בתאילנד וזה היה מאוד דומה למה שראינו בקישור שהעלתה. איפה שלמדתי היה הרבה טכניקות של מואי תאי ובכלל היתה זו אומנות מקיפה שכללה גם הטלות נעילות ועבודת קרקע בסיסית. אבל לקחתי רק 4 שיעורים והמורה שלמדתי אצלו היה גם מורה של מואי תאי אז יכול להיות שהיה מאין עירבוב ואני בכלל טועה. מישהו למד את זה לעומק בארץ? ובמערב?

ננדין

New member
*תיקון קטן*

אני מתנצל אבל עכשיו נכנסתי לאתר של הבית ספר שלמדתי בו בתאילנד וראיתי מה בדיוק למדתי ועשיתי קצת עירבוב של כל מה שלמדתי שם... אז אני לוקח את זה בחזרה ואני מתכוון לא לקרבי קרבונג אלה למואי תאי בורן אתה צודק! בקרבי קרבונג יש בעיקר בעיטות וזה בגלל שזה א"ל בנשק ולכן הידיים עסוקות קצת... קצת התבלבלתי... ננדין

zoti

New member
אני חושב שהם מערבבים.

בתאילנד עצמה מאד קשה למצוא מישהו שמלמד קראבי קראבונג ובמערב כמעט ואין אף אחד. באנגליה יש בחור בשם טוני מור שנחשב למומחה בקראבי קראבונג. http://www.usmta.com/Tony%20Moore.htm

taltaltal28

New member
שאלה למאמנים פה.

איך מתמודדים עם מצב כאשר אתה שוכב על הגב ומישהו יושב מעליך על איזור החזה . יש איזו טכניקה להתנער ממצב זה??? נתקלתי במצב זה כאשר אדם כבד ממני הצליח להגיע למצב זה ואני היתי כמעט חסר אונים אם זה היה מצב אמת היתי יוצא בשן ועין.

broccoli

New member
לצאת מ-mount

יש הסברים בסיסיים על טכניקות קרקע ב-http://www.bjj.org/techniques. בפרט יש שם כמה ווריאציות על יציאה מתנוחת ה-mount, שאליה התכוונת כמדומני. ממליץ ללכת לשיעורי BJJ ודומיהם כדי ללמוד את הנושא כמו שצריך. ראשונה שנייה שלישית

AtiaStyle

New member
tal - התשובה לשאלתך היא במילה אחת :

גמישות. נסה , תוך כדי שכיבה על הגב להגיע עם הרגליים שלך לצווארו של היריב וללפף את הצאר בניסיון 'חניקה' נקרא לזה כך. כאשר ליפפת ו"קשרת" את רגלייך על גרונו של היריב נסה להוריד את הרגליים לכיוון מטה, כמה שיותר למטה. כך שליריב לא תהיה אחיזה נוחה בך והוא יאבד כל מגע איתך. אתה חייב להיות גמיך 'לא קטן' כדי לעשות את זה, ועל זה עובדים באימונים. מה שטוב בשיטה זו היא , שכשאתה מצליח להשתחרר מהמצב הלא נעים הזה, אתה ישר מגלה שאתה בעצמך פתאום ביתרון, ולו אין מה לעשות תוך כדי שימוש בטכניקות ושיטות שונות. אני מקווה שעזרתי לך , דורון אטיאס.

zoti

New member
זה הדבר הכי לא נכון לעשות.

אין שום סיכוי שתצליח להוריד מעליך מישהו בעזרת הרגליים. בעיקר אם יש לו אפילו רק קצת מושג בעבודת קרקע.בעיקרון הצורה הכי טובה להוריד מעליך מישהו היא בעזרת ה"אומפה". כאשר היריב מתרומם בשביל "לטעון" איגרוף אתה מבצע גשר חזק מאד. הגשר גורם ליריב לאבד את שיווי המשקל וליפול קדימה. זה עדיין לא מוריד אותו ממך אבל זה פותח לך את האפשרות להסתובב לצד ולהכניס רגל אחת שלך פנימה ע"י שימוש בידיים. משם אתה עובד גם את הרגל השניה ומגיע בסוף למצב גארד. הנה עוד כמה אופציות: http://www.bjj.org/techniques/intheguard/escapemount1/ http://www.bjj.org/techniques/intheguard/escapemount2/ ודף טכניקות BJJ. http://www.bjj.org/techniques/

chermon

New member
אז ככה..

כל הקטע במצב של ריתוק (כאשר המרתק הוא בחור כבד) הוא שאין כמעט אפשרות להכנס למצב של גשר (אלא אם כן המשקל של היריב מאפשר את זה). אי לכך ובהתאם לזאת קיימת לרשותנו האפשרות של להסתובב עם תנופה מהירה וחזקה, אשר ברוב המקרים היא תתצטרך להיות מגובה באיזושהי הטעיה שהמטרה שלה היא להטות את הכוח של היריב לטיבתך בסופו של דבר. אני לא מאמן אבל מקווה שעזרתי. בהצלחה, שחר:)

eladי

New member
עסק ביש להכנס לגארד עם איש

BJJ או אמנות קרקע
אז קודם כל (בהמשך לסרט BJJ עם "מומחה קונג פו") - טיפ שלמדתי מחבר טוב: לעולם לא לתת את הברך שלך לאיש BJJ (אחרת תגמור על הקרקע). ובאופן כללי, רצוי להמנע מכניסה למצבים כאלו. ולגבי שחרור - אין לי מושג, אבל זה תלוי באיזו לפיתה אתה לכוד. מספיקה יד אחת משוחררת כדי לעשות נפלאות. אפילו נשיכה בריאה ומפתיעה יכולה לפעמים לעזור (ולפעמים להזיק). גמישות יכול לעזור (כמו גם כוח), אבל אין לזה תשובה חד משמעית (אם אתה שוכב על הבטן, זה לא כמו כשאתה שוכב על הגב, ואם הפנים שלך מופנים לגב של הלופת או לבטן שלו). הכי טוב לשאול את המומחים בעבודת קרקע.

למעלה