איך בונים כנף מעופפת מקלקר(הדרך שלי)

frodo

New member
איך בונים כנף מעופפת מקלקר(הדרך שלי)

בהמשך לשרשור של שגיא על חיתוך הכנפיים, תיעדתי חלקית את תהליך הבניה של כנף שכזו.

frodo

New member
השלב הראשון הוא חריצת חריצים

לקורות החזיוק. אני משתמש בקורות אורן שניתן לקנות ב"הום-סנטר" בגודל 7X7 מ"מ את הקורות יש למקם בערך באיזור שליש המיתר.

frodo

New member
שיטה טובה לעשות את זה

היא ע"י משייפת בצורת T. לוקחים חתיכת בלזה מלבנית, מדביקים עליה חתיכה מהקורה המדוברת, באותו האורך, ולאורכה מדביקים נייר שיוף עדין. את השיוף מבצעים בעזרת סרגל לאורך הקו, וככה מקבלים חריץ מדויק להפליא בשביל הקורה.

frodo

New member
השלב הבא הוא הדבקת הקורות

אפשר להשתמש בכל דבק שלא ממיס קלקר. דבק צהוב, לבן פלסטי, איפוקסי, אפילו דבק חם, למרות שהאחרון ממיס מעט הקלקר ולכן לא מומלץ. ההמלצה שלי היא להשתמש באיפוקסי. מהיר, חזק ונוח. מורחים את הדבק על שלושת הפאות של הקורה, משחילים לחריץ, מדביקים מעל שכבה של מסקינג טייפ, על מנת למנוע מהדבק להדביק גם את הג'יג(השארית של הקלקר מהחיתוך שמשלימה את הכנף), להניח את הכנף בג'יגים, ולשים משקל, על מנת שהקורה תודבק במקומה, מבלי לבלוט החוצה.

frodo

New member
עכשיו נדביק את שני חצאי הכנף

שוב, אפשר להשתמש ברשימת הדבקים מקודם. ממליץ על איפוקסי. כאן כדאי להשתמש במסקינג טייפ, כדי להחזיק את הכנפיים במדויק יחדיו, כאשר מדביקים קודם את הצד התחתון של הכנף(או העליון), ואז אפשר לקפל את זוג הכנפיים, ולמרוח דבק, ולהחזיר למקום במדויק. אחרי שהחזרנו את הכנף למצב ישר, מדביקים את הצד השני עם נייר דבק, ונותנים לדבק להתייבש.

frodo

New member
התוצאה

עכשיו נוסיף חיזוק, קורת אורן למרכז, כך שנקבל צורת האות האנגלית 'A'. זה נעשה באותה הדרך שהוספנו את קורת האורן לכנף אחת.

frodo

New member
עכשיו לחתוך את המאזנות

אני חותך את המאזנות ברוחב 5-7 ס"מ, תלוי בגודל הכנף, ובהתנהגות שאני מחפש. אחרי חיתוך המאזנות, יש ליצור זוית במה שנשאר שפת הזרימה של הכנף, ע"י שיוף או חיתוך, ככה שהפער שיווצר יהיה בחלק התחתון של הכנף. לאחר מכן, נדביק את המאזנת עם נייר דבק. תהליך הדבקת המאזנת הוא פשוט. מניחים את המאזנת במקומה, ככה שתשלים את הכנף כמקודם. מדביקים לאורך המאזנת נייר דבק בחלק העליון של הכנף, שעכשיו משמש כציר. לאחר מכן מרימים את המאזנת כל טווח התנועה שלה, עד שחלקה העליון יוצמד לחלק העליון של הכנף, ואז מדביקים על זה נייר דבק, בצורה שתעטוף את מה שעכשיו הוא שפת הזרימה של הכנף(כולל המאזנת המקופלת). וקדימה לצפות. יש לציין שחשוב לדאוג ששפת ההתקפה תהיה מעוגלת כיאות לפני הציפוי, במקרה והחיתוך של הקלקר השאיר "פינות". ככה נראית המאזנת אחרי הציפוי. החומר שמשמש אותי לציפוי מאז ומתמיד, הוא מסקינגטייפ פשוט. לא "duct tape" שהוא כבד בהרבה.

frodo

New member
החיתוך לתוך הכנף

שניתן לראות בתמונה, הוא המקום שבו ישב הפרופ של המנוע. אם זוהי כנף ללא מנוע, אין בזה צורך. מכאן מה שנשאר זה לחתוך מקומות לסרוואים בתוך הכנף(לצערי אין תיעוד) והתקנת ציוד רדיו, ומיצבים בקצות הכנף. לאזן ולהטיס. את המיצבים אני מכין בפוליגל פשוט. מדביק עם דבק חם ונייר דבק. הפרופילים שהשתנסיתי בהם עד היום hs 3.0/8.0. מצוין להטסה בצוק, ביצועים עם מנוע טובים מאד, אבל לא אירובטי כל כך לכנף ממונעת. hs 522. לא ניסיתי בצוק, אלא על הפרה העצלנית, הממונעת, טס מדהים. גם לאט, גם מהר, אירובטי, והתנהגות כללית מצויינת. לא אני ניסיתי אבל ראיתי חברה שכן, ועשה רושם שעובד טוב בצוק הפרופיל sipkill את כולם ניתן למצוא ולקרוא עליהם בכתובת http://www.aerodesign.de/english/profile/profile_s.htm בהצלחה הקטן

sagife

New member
עכשיו אתה מגלה את כל הסודות?../images/Emo3.gif

יופי של תיעוד, ואני יכול להעיד שגם יופי של תוצאות. יקבל מקום של כבוד במאמרי הפורום.

1לביא

New member
הפרה מו מו .

עבודה יפה וכן התיעוד הטכני כנ"ל - "שברתה את השוק ". ישר כוח

umbo

New member
אתה יכול להיות קצת יותר מדויק....

בהגדרה של "נייר דבק" ? האם הכוונה למסקינטייפ (נראה לי קצת כבד ורגיש לקרעים) ? או צלוטייפ (שקוף או חום) כזה שנמכר לחלונות במלחמת המפרץ ? או משהו אחר ?

frodo

New member
אכן

חום של חלונות, זה שנמכר לאיטום חדרים במלחמת המפרץ.

SPEED7

New member
frodo

איזה תוכנה אתה משתמש לפרופילים אין אצי בפורופילי 2 hs 522

frodo

New member
את hs522

ניתן להוריד מהאתר של profili2, ולהוסיף לתוכנה. הבעיה היא שהגרסה החינמית ה"demo" לא תומכת באפשרות. אז אני רק אגיד שזה לא חוקי להוריד גרסה פרוצה מ emule

לוטן זק

New member
יפה מאוד!../images/Emo45.gif

אני רואה שיש בינכם לבין שגיא וקריל תחרות, מי נותן הסברים יותר ברורים על בניית זאגי ומי בונה יותר מהר זאגי
כל השירשורים האלה, רק עושים לי חשק לבנות לעצמי אחד כזה! או אפילו שניים, אחד ממונע ואחד לצוקים,עם דגש ענק לצוקים!
רק הבעיה היא, אין לי קשת חיתוך, אז אני לא יכול להתחיל את הפרויקט הזה. מישהו יכול לעזור לי עם קשת חיתוך אולי? לוטן

sagife

New member
הצעה.

בשבועות הקרובים יערך מפגש חשמליים נוסף באולם הספורט של אוניברסיטת בן גוריון. אני לא רואה שום בעיה בהקמת "פינה לחיתוך כנפיים". האחים, מה אומרים, אתם בעניין?

למעלה