איך אתן מעבדות מחשופים של חולצות או שמלות

lirola

New member
איך אתן מעבדות מחשופים של חולצות או שמלות

מבד טריקו ? כשהמחשוף הוא יחסית גדול-כלומר עובר את קו הראש, אני הכי אוהבת לעשות עיבוד פנימי ואז זה מאוד נקי. אבל כשהמחשוף לא מאוד פתוח זה קצת בעייתי כי עיבוד פנימי לא אמור כל כך להימתח. את השיטה של לקפל פנימה ולתפור אני ממש לא אוהבת. לא מרגיש שהסיום מספיק נקי. שאלה 1 האם אתן מצרפות סרט לצד ימין של הבגד ואז הופכות לצד שמאל ועושות טופסטיצ'ינג כפי שמחברים חגורה לחצאית או האם אתן פשוט יוצרות סרט, מקפלות אותו מראש לשניים ותופרות לקצה המחשוף? מאוד אשמח לדעת מה אתן עושות, ואם למישהי יש איזה אתר שנתקלה בו שנותנים בו איזה טוטוריאל בנושא אני מאוד אשמח. שאלה מספר 2 והאם יש דרך לעשות עיבוד פנימי בכל זאת לבגד שהמחשוף שלו יחסית סגור מבלי לגרום למתיחה בלבישה? האם חיבור של העיבוד הפנימי באוברלוק במקום תפר רגיל יעזור בגלל שתהיה סטרצ'יות?

רות מלר

New member
אני מעדיפה

חזות נקיה מתוספות ולכן העיבודים שלי לעולם יהיהו פנימיים אני גוזרת חלק נוסף ברוחב 3-4 ס"מ +תפרים מגהצת אליו פליזלין שרמז תופרת והופכת ומגהצת שוב על מנת לקבע את קפל התפר תפר חיצוני בנקודה הזו איננו צורך אלא רק החלטה עיצובית. כשפתח הצאור די סגור- אני אצור פתח שיסגר לפי העניין עם כפתור או עם קרס או רוכסן

lirola

New member
רעיון מצוין

ואם אני לא רוצה לחתוך את הצד האחורי של הבגד לשניים (בשביל כפתור) אז פשוט להוסיף כפתרה חיצונית שתיתן לי את התוספת שתתלבש אחת על השניה?

רות מלר

New member
תעבדי בעדינות

את יכולה לחתוך פתח בעומק שיאפשר הכנסת הראש בגב צי עיבוד עבור כל חלק לחוד, על מנת שלא להרחיב את הפתח - תפרי הכי קרוב לשולי הפתח שאת יכולה. אני ממליצה לייצור לולאה מחוט ריקמה בצד אחד- - הלולאה תתלבש על הכפתור כמו חבל לסו לחילופין את יכולה לתפור וו ולולאה ממתכת- קני בחנות סידקית

בטריקו הכי פשוט לקפל ולתפור

המעצבים אפילו לא מעבדים ומשאירים אותו גזור וכמה שיותר פרום וזרוק יותר in

lirola

New member
אבל אני ממש לא אוהבת איך שזה נראה כשזה

מקופל........זו בדיוק הבעיה. את עושה את זה עם דו מחט? או מחט יחידה?

בזינ גר בתפר ישר יש אוברלוק בקצה

גם בגדי ערב מבדי ליקרה אני מקפלת ו תופרת על אחת כמה וכמה בד ט ריקו אבל את צריכה לשחק עם המתח כדי שלא יהיה רפוי ולהפך . עיבוד לפי צורה את צריכה אח"כ לתפור בתפר מכונה מסביב לעיבוד כדי שלא יתנפנף אז מה עשינו ?

לא הכרחי

את התפר המשכיב לעשות כלפי העיבוד, ואז רק לחבר את העיבוד לתפרי הכתפים ואם יש רגלן אז לתפרי הרגלן לא יזוז וגם לא יראו תפר

lirola

New member
זה מה שאני עושה

עדי, אם אני מחברת את העיבוד לחולצה באוברלוק ללא תפר ישר ועושה הפניה בתפר זיגזג כלפי העיבוד, זה אמור לצאת בסדר אם המחשוף יחסית סגור? כלומר האם האלסטיות הזו עוזרת לי או פוגמת לי בבגד?

האמת היא

שאני לא כל כך תופרת חולצות טריקות עם מפתח כזה לעצמי. מה שאני אוהבת זה מפתח של צאוורון פולו, ואז אין את הבעיה הזו או מפתח מעטפה שחיבים לעבדו בסרט שמעט מכווץ את המחשוף כי אחרת זה נהיה תוך שניה תלוי כמו שק. כאשר אני תופרת לבני אני מקפלת אחרי אוברלוק עם תפר אחד או עם דו מחט באוברלוק עיבוד לטריקו כמו לחולצה רגילה, רק שיש לי חולצה עם שתי שכבות, ואז העיבוד הוא בגודל של הקידמי ממש או לפחות בגודל של חלק מהקידמי, ואז אפשר או לא חייבים תפר משכיב של עודף התפר אל העיבוד/ בטנה, וזה מתחבר לאחד התפרים של פתח השרוול, הצד ולפעמים מכפלת או מותן אם זו שמלה עם חתך במותן.

גיצור בבד טריקו

השיטה הכי טובה ומהירה זה לקפל את הכד ולתפור בצד ימין של הבד במחט זוגית

למעלה