איך אתם מתמודדים עם הבלבול?

איך אתם מתמודדים עם הבלבול?

אחד המאפיינים של המחלה (בשלב המתקדם שלה) הוא בלבול, חוסר ריכוז, שכחה וכו'. הוא לוקח דברים ושם אותם במקום מסוים ואח"כ שוכח איפה. הוא מתחיל לעשות משהו ושוכח מה רצה הוא הולך לכיוון החדר ופתאום שואל - איפה המיטה שלי (לא זוכר לאיזה כיוון ללכת) וכן הלאה אני רואה את הקושי הזה בשני כיוונים: א. פרקטי - מה קורה לכל אותם דברים (חשובים כמו תעודות, כסף) שהוא לא זוכר איפה שם אותם. ב. רגשי - לראות את אבא מבולבל, או מחוּסר את אותן יכולות בסיסיות של שיפוט המרחב הפיזי והסביבה האנושית. עם זה קשה לי הרבה יותר. אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיונות מעניינים להתמודדות עם זה. ובעצם גם אם אין רעיונות מעשיים, אשמח אם תשתפו בתחושות, אם הן דומות או שונות וכו'.

SuperGirl 25

New member
אצלנו...

סבא שלי ז"ל היה צלול ומרוכז, אם כי חלש מאוד (היה בשלב מאוד מתקדם במחלה). סבתא שלי גם צלולה מאוד, מודעת להכל, זוכרת דברים לפרטי פרטים וכו' (גם היא בשלב מתקדם) האמת שלא ידעתי שאלה חלק מהמאפיינים בשלבים המתקדמים. זה אמור לעבור או שזה קבוע?

מה שאני יודעת

זה שהמחלה מתבטאת אצל חולים שונים באופנים שונים והיא גם מתקדמת בקצב שונה אצל חולים שונים. זה לא עובר, לצערי. לפעמים יש ימים טובים יותר, אבל באופן כללי הכיוון נראה לא מעודד במיוחד. לכן אני שואלת אם למישהו יש ניסיון עם מצב כזה. זה נורא מתסכל לעמוד מול זה, בלי יכולת לעשות הרבה, וחשבתי שפה אולי יש אנשים שיכולים להבין, וגם לשתף אחרים בתחושות שלהם, ובהתנסויות שלהם. חבל לי שהפורום לא "ממריא", ולא מנצל את יתרונותיו. פורום, כמו שאני מכירה קצת, הוא לא רק מקום להחלפת אינפורמציה, אלא גם להחלפת דעות, חוויות וכו' אבל ודאי שאי אפשר להכריח אף אחד להשתתף בדיון כזה אם הוא לא רוצה בכך. סתם, כמה מילים מהרהורי ליבי

לאחר כמה שנים של המחלה

התופעה הזו הופיעה? אבא שלי גם לפעמים לא מרוכז ומבולבל אבל לא באופן קיצוני . (הוא חולה כ- 10 שנים) . דרך אגב כשהוא במצב OFF נראה לי כי הוא יותר מרוכז בדברים , והמחשבה שלו צלולה יותר מאשר שהוא ב- ON

ofke pofke

New member
מוסיקה ותנועה יעזרו לאביך

נסי להשמיע לו מוסיקה שהוא אוהב, כשהוא יושב עם עיניים עצומות. אם הוא מסוגל לנוע, שיצייר את המוסיקה עם הידיים כמו מנצח בתזמורת אם הוא מעט יותר פתוח, המליצי לו ליצור קשר עם מרכז ג'יירוקינטיקס. הם מתמחים בכל הקשור לטיפול בבעיות השונות הקשורות למחלת הפרקינסון. יש להם אתר באינטרנט: http://www.gyrokinetics.com ממליצה גם על ביקור באתר העמותה: www.parkinson.org.il/website/index.php

בלבול אצל חולי פרקינסון

שלום,אני מרפאה בעיסוק ועוסקת בגראיטריה ומנחה קבוצות עם חולי פרקינסוןבבית חולים מאיר בכפר סבא. הבלבול אצל חולי פרקינסון או מה שאנו קוראים ירידה חשיבתית לא חייבת להופיע אצל כל החולים בצורה קשה אך מופיע בהרבה מקרים. ניתן להתגבר על חלק מהקשיים במספר דרכים: 1. מקומות קבועים בבית לחפצים שהאדם נדרש להם ביומיום. 2. לוח שנה גדול או לוח עם רשימות במקום שהאדם חייב לגשת אליו כמו: בכניסה לבית ,במטבח ,בחדר שינה וכד' 3.למלא סדר יום מאורגן, שוב במקום נוח לראיה. 4.השתתפות קבקבוצות לתרגול קוגנטיבי במועדוני יום קבוצות תמיכה וכד' 5. לא להלחיץ את האדם החולה כי לחץ מגביר קשיים בזיכרון!!!!! 6. לא לדרוש שתי מטלות יחד,לחולי פרקינסון קיים קושי רב בביצוע שתי מטלות יחד(קשב מפוצל) מקווה שעזרתי ולו במעט.ליאורה

למעלה