איך אני משקיע בעסק כספית בלי שותפות

איך אני משקיע בעסק כספית בלי שותפות

יש לי חבר בעל עסק מזון מצליח הבן אדם הזה יש לו חובות מעסקים קודמים שכשלו וכיום הוא מצליח אני עובד מס` שעות ביום בעסק והוא סומך עלי בעצימת עיניים הצעתי לו שאני אשקיע סכום בחנות ללא שותפות ואקבל אחוזים הוא מוכן כי הוא זקוק כרגע לכסף אך כיצד עושים את זה איך מחשיבים את האחוזים ביחס לסכום ההשקעה? והאם באמת כדאי רק להשקיע בלי להיות שותף פעיל?דעתכם חשובה לי תודה רבה מראש גלעד.

מה שאתה מתאר הוא כן שותפות

ואפילו שותפות פעילה - כיוון שאתה עובד בעסק, ואם הבנתי נכון אז גם תמשיך לעבוד שם. מה שכן, אתה בטח מתכוון לשותפות לא שווה, כלומר לא חצי-חצי. ואיך לחשב מה מגיע. אז ככה.. נורא קשה לחשב מה מגיע תמורת מה, זה משהו שאתם אמורים להסכים עליו. בעקרון אפשר להעריך את שווי העסק כפי שהוא היום ולראות מהי הנגזרת בשווי הזה של הסכום שאתה מעונין להשקיע. לדומגא- אם העסק שווה סה"כ 100 ש"ח. ואתה נותן לו 44 ש"ח- אתה קונה לך 40% בעסק. אבל.. בדר"כ יש עוד פרמטרים שנכנסים למשוואה- הוא הקים את העסק והשקיע את ההון ההתחלתי והמסוכן יותר, אתה נכנס עכשיו ברמת סיכון אחרת. אתה עובד בעסק והוא לא? תמשיך לקחת משכורת או שתקבל חלק יחסי גדול יותר בשותפות? ויש עוד המון נקודות להתייחסות- צריך לחשוב על כולן. והכי חשוב להגיע למשהו שהוא Win-Win ששניכם מרגישים שהרווחתם- אחת זה לא עובד. שלב אחרון- לעגן הכל בחוזה עד רמת הבוטן!

למעלה