איך? איך? איך מחנכים חתולה

droli

New member
איך? איך? איך מחנכים חתולה

לא לדחוף את האף שלה לאוכל, לא לקפץ כל הזמן על השיש ועל השולחן, זה ממש מטרד. יש מה לעשות? יש לנו שתי גורות בנות חצי שנה, אחת שקטה ואצילית והשניה כמו יויו, כמו כספית.

גלי®

New member
מקפיצה בשבילך..

אחת, שתיים, שלוש... הנה באה ה
... :)

l i r i 7 8

New member
וגם לי יש שאלה לגבי חינוך

יש איזשהו סיכוי ללמד אותו לא לקפוץ על כל מיני דברים שזזים? באופן כללי זה לא ממש מפריע לי אבל היום לדוגמא, ניסיתי להתיר קשר באוזניות עם השיניים, ככה שהחוטים היו קרובים לי מאוד לפה והחוצפן הקטן זינק מקצה החדר ועם תנופה אדירה טיפס לי על הג'ינס , עבר לחולצה, תפס את החוטים ושרט לי את הפנים תוך כדי. אני רק אציין שאני בגובה 1.80 והוא בסה"כ בן 4 חודשים.. אמנם זו הפעם הראשונה שהוא מצליח לטפס לכזה גובה אבל איך עוצרים אותו מלטפס לנו על הבגדים כל פעם כשהוא מנסה לתפוס משהו גבוה? ( מבחינתו אני עוד כסא/ספה...)

הוא רק בן 4 חודשים ../images/Emo13.gif

כמו שאי אפשר לחנך ילד בן 4 חודשים לא למשוך את המפה שעליה יושבת הואזה שקיבלנו לחתונה מדודה נחמה...
הוא משחק, הוא חושב שאת משחקת איתו ומשתף איתך פעולה. הוא לא מבין שהטיפוס שלו מכאיב לכם ובטח לא עושה זאת בכוונה. ולכן: לא צועקים, לא נוזפים. אומרים "לא" בקול נורמלי ותקיף ומורידים מיד. עם הזמן הוא ירגע.

T i k t a k i t

New member
זה די יעבור לו עם הגיל...

כמובן שעד אז אפשר להגיד "לא" בקול תקיף ולהוריד אותו מאיפה שהוא טיפס -אבל עקרונית אי שם אחרי גיל שנה הוא יהיה פחות גורי וקפיצי

GoodVibe

New member
לחנך חתולים

לגבי הגור הצעיר - את צריכה להבין שזו לא חוצפה אלא צורך טבעי לפרוק את האנרגיה האדירה שאצורה בו ולתת לו כמה שיותר גירויים בכדי שיוכל להתפתח בצורה תקינה אם אין לו חתול בגילו לשחק איתו (שזה האופטימלי) תצטרכי לקנות לו צעצועים, לקשור חוטים בכל מיני מקומות בבית עם "מתנות" בקצה שלהם.. וגם לפנות לפחות שעה ביום בכדי לעייף אותו ולשחק איתו ע"מ שהאנרגיה הזו תצא בדרך הכי טובה.. ולא כשריטות על הפנים שלך לגבי חינוך חתולים באופן כללי - לוותר כמה שיותר.. מי שלא מוכן לקבל את העובדה שהחתול שלו יכול להגיע לכל מקום בבית -עדיף שלא יהיה לו חתול :) להבין שהיכולת שלנו לשנות התנהגויות היא מוגבלת - וצריכה להעשות בדרך חכמה - על בסיס החיוב ולא השלילה ברגע שאת מגיבה בצורה שלילית להתנהגות לא טובה (צועקת, מוחאת כף וכו) - ההיפך יקרה - החתול רק יקבע אותה... ויפתח פחד כלפיך בנקודה הזו אז עדיף לחזק את ההתנהגויות החיוביות בחיזוקים חיובים שמדברים אליהם הרבה יותר... ליטוף, פסטרמה, מילת חיבה השיש במטבח - פשוט לא להשאיר שם אוכל שלא תהיה סיבה לעלות.. ואם זה ממש ממש מפריע אז לעשות משהו שיגרום לחתול לא לאהוב להיות שם אבל באופן שהוא לא יקשור את זה אליך.. למשל -להניח שם משטח שלא היה לו נעים לדרוך עליו, לתקופה מסויימת - עד שהוא יוותר מרצונו על התענוג

l i r i 78

New member
אני קוראת לו חוצפן בחיבה...

אני לא כועסת עליו או משהו, שיהיה ברור. יש לו מיליון צעצועים ואנחנו לא מעייפים אותו שעה ביום אנחנו מעייפים אותו לפחות 6 שעות...

תלמד - כשמתעסקים עם חוטים

צריך להזהר מחתולים. הם פשוט מתים על כל דבר חוטי. זה כמו מגנט בשבילם. בסוף הוא ילמד שאם מטפסים עליכם צריך להזהר עם הציפורניים, זה נראה לי מקסימום ההישג שאפשר להשיג.

ככה:

כמו שאין שני ילדים עם אופי זהה, כך גם אין חתולים עם אופי זהה... זה שאחת שקטה ואצילית והשניה יויו ואצילית, זה בסדר גמור.
מה שכן, בזמן שאתם אוכלים, תנו לה איזשהו חטיף בצלחת שלה, שיעסיק אותה. אם בכ"ז היא עולה על השולחן, להוריד ולהגיד לה "לא" (לא בצעקה או בקול רם, אבל בטון תקיף). לגבי קפיצה על השיש והשולחן- אין הרבה מה לעשות. אם היא קופצת כשאתם במקום, אותו הכנ"ל- להוריד אותה ולהגיד לה לא.

בסוף החתולים מחנכים אותנו ../images/Emo8.gif

או לפחות מגיעים איתם לאיזושהי פשרה כי מה לעשות הם יותר עצמאיים מכלבים ופחות ממושמעים, ככה שזה מאוד תלוי באישיות שלהם... ככה גמגו החתולה שלי חינכה אותי והתאקלמתי אליה וזה אומר שאין יותר דברים בכונניות שהיא יכולה לקפוץ לשם (שתבינו גמגו חתולה חרשת מקסימה והיא ביש גדא רק בגלל שרעש של דברים נופלים ונשברים לא הבהיל אותה מעולם... סברה שלי, יש מקום לתיקונים) וגם יש שפת סימנים בהתאמה... בכל מקרה אגרסיביות ועצבים ממש לא עוזרים, החתולים הופכים לפחדנים, עצבניים ולא בוטחים ... וזה בעצם מה שהמליצו לך, פעולות מנע, כמו לא להשאיר אוכל על השיש וכו', וגם לדבר בקול תקיף אבל לא להגזים... ולסוף אומר משהו מעודד, לא שמעתי מישהו שמת מאוכל שחתול טעם ממנו וזה למרות שרוב החתולים שאני מכירה מטפסים על השיש ובלי שיראו טועמים פו ושם בהצלחה וקחי בקלילות, בהומור, כמו ילד/ה שובב/ה (וזה אני אומרת אחרי ששברו לי חצי בית)

זה הדדי ../images/Emo13.gif

אצלי במטבח יש כיריים ניידות (כלומר- לא מחוברות לתנור אלא על השיש). אחרי המון "מלחמות" (מלחמות= "שולצי, בבקשה תרד מהכיריים, אמא לא אוהבת שערות על האמאייל אחרי שניקיתי...נו...בבקשה שולצי..אני אתן לך טונה!") הגענו לפשרה: שולצי רובץ לו על הכיריים, אבל יורד מהשיש כשאני מבשלת

הלו,סלו'-מה זה כל העצות הללו?-מה

זה בזבוז הזמן-סיימת את המטלות בעבודה?-פה לא יהיו אחוזים...

למעלה