איך אוודא שלא חליתי בסרטן?

ברוניקה

New member

שלום לכם, נסיבות טרגיות - מותו המפתיע של אחי, בן 46, לאחר תקופה קצרה של מחלה מסרטן ריאות אלים ש"אכל" את גופו בתקופה קצרה - העלו בי באחרונה מודעות לסכנת הסרטן, המלווה פתאום בחשיפה אינטנסיווית למקרי סרטן נוספים בסביבתי הקרובה, ומה שנורא - סוגי סרטן קטלניים ומהירים. מאדם שנושא הבריאות ממש לא היה בראש מעייניו, כל עוד הכול אצלי די בסדר, התחלתי להיות מודאגת. ולא שאני היפוכונדרית או מחפשת לי תעסוקת פנאי במוסדות רפואיים, אלא שכנראה אני מודעת הרבה יותר לסיכונים גם אצלי. כמה תופעות מטרידות אצלי, שנמשכות כבר כמה חודשים, מעוררות בי כעת חשש שאולי גם אצלי מתפתחת מפלצת סרטנית. התופעות העיקריות הן: כאבים חזקים בזרוע ובכתף שמאל ופחות בזרוע ימין,כאבי ראש (יותר תחושה של לחץ בגולגולת) קבועים, ותופעות נלוות כבר תקופה ארוכה: נטייה לשכחה מוגברת, נפילת דברים מהידיים. עם או בלי קשר, הראייה המעולה שלי נעשתה מטושטשת ויש לי גם צורך בשינת יתר של 10 שעות ויותר (הולכת לישון מאוחר וקמה מאוחר מאוד), חולשה גופנית ונפשית. אני בת 48 ועשיתי בדיקות דם (שיצאו תקינות באופן כללי) וכן בדיקות EEG בראש ובדיקות רנטגן ו-emg בזרוע שמאל שגם הן יצאו בגדר הנורמה. ובכל זאת כאבי הראש והיד, הצורך בשינה והחולשה הכללית מטרידות אותי עד שנדמה לי שמשהו רע גדל לי בתוך הראש ובעצמות. אילו בדיקות כדאי עוד לעשות כדי לאתר את מקור הבעיה ולוודא שאין לי גידולים?

תבדקי שזה לא סכרת

כי מה שאת מתארת אופייני לסוכר גבוהה בדם וסכרת פורצת גם בגלל לחץ נפשי וטראומה כמו שאת חווית עם אחיך ז"ל אז בדיקת דם פשוטה בצום ושעתיים אחרי אוכל יעידו על מצב הסוכר בגוף

OHAVA

New member

ברוניקה שלום לדעתי להיות קשוב וערני לאיתותים של הגוף זה נכון וחיוני ולפחות אצלי הערנות עזרה לי לגלות את הסרטן בשלבים ראשונים ולנצח אולם על אף תחושת האובדן והכאב צריך להישאר בפרופורציה החיים נמשכים וחזקים מכל ואין צורך להיכנס לפניקה מכל כאב ותחושה אני זוכר שגם אצלי לאחר ההחלמה היו חששות עם כל כאב או סתם הצטננות אולם תמיד ההגיון בסוף גבר על הרגש הרבה בריאות ואושר ohava

ברוניקה

New member
התופעות שתיארתי התחילו לפני מותו

של אחי. בדיקת דם רגילה שעשיתי לא אבחנה בעיית סוכרת (למרות שיש נטייה תורשתית לכך במשפחתי). בכל זאת, איזו בדיקה ייחודית יש כדי לאתר (מקווה: לשלול) גידולים בגוף, ובעיקר בראש ובעצמות?

בדיקת פט סיטי היא מהבדיקות

ה-יותר מדויקות ומאפשרות לקבל תמונה טובה לגבי הנעשה בגוף. תנסי לקבל את ההפניה לבדיקה מהרופא שלך, רק קחי בחשבון שקופה"ח לא תאשר את הבדיקה ותצטרכי לשלם את הבדיקה באופן פרטי (מדובר על אלפי שקלים). בהצלחה ומשתתפת בצערך על מות אחיך

מלמלה

New member
להקשיב לגוף

זה נכון תמיד אני רואה שאת בודקת אל תניחי לרופא עד שתמצאי ואם צריך החליפי רופא אני גורסת שאם משהו לא בסדר בגוף צריך לבדוק עד שמוצאים בדיוק כמו רכב שאם המוסכניק לא נותן מענה טוב מחליפים אותו ההבדל שרכב אפשר להחליף וגוף לא. בדיקות הדם יצאו בסדר או רק בסדר באופן כללי? סיפורי האישי: שנה אחרי הלידה נשמעתי לקול הפנימי שלי והלכתי לבדיקות מקיפות - ללא סיבה מוגדרת כולל כירוג בגלל מה שהוגדר ע"י הגניקולוג שבדק אחרי הלידה את הציץ כ"סתם גוש שומן או לימפטי"

איך לוודא שלא חולים בסרטן

הי, התופעות שאת מתארת שכיחות מאוד דווקא בתהליך של אבל והתמודדות עם מוות מפתיע, טראגי בעיקר בנסיבות של מחלה. הנטיה ל"אבחן" בעצמך מחלות ותופעות שהופיעו אצל אדם החולה במחלה קשה או אדם שנפטר היא שכיחה מאוד. מעבר לכך הייתי פשוט פונה לרופא המשפחה ומתייעץ איתו לגבי הבעיות הרפאויות שאת מתארת. שום דבר ממה שאת מתארת לא מעורר בי אסוציאציות של מחלה סרטנית, ובוודאי שלא הייתי רץ לבצע CT לכל הגוף שמשמעותו הרבה מאוד קרינה (שבעצמה יכולה לגרום להתפתחות ממאירות...). איחולי בריאות ואושר.

למעלה