איך אהיה בטוחה שגם הצוואה הרוחנית שלי תכובד?

מצב
הנושא נעול.

batyablu

New member

רציתי לדעת אם יש דרך שבה אוכל להיות בטוחה שצוואתי תתממש. בבוא יומי לא רק רכושי יחולק, יש גם כמה בקשות שברצוני שימולאו. הכוונה לצוואה רוחנית. איך אני יכולה להבטיח שזה יקרה, שיכבדו את רצוני?

avmelt

New member
יש פתרון

רציתי לדעת אם יש דרך שבה אוכל להיות בטוחה שצוואתי תתממש. בבוא יומי לא רק רכושי יחולק, יש גם כמה בקשות שברצוני שימולאו. הכוונה לצוואה רוחנית. איך אני יכולה להבטיח שזה יקרה, שיכבדו את רצוני?
יש פתרון
ראשית, אני מקווה שאין את חרדה בגלל נסיבות משפחתיות שגורמות לך לחשוש. האמת היא, שלעיתים קשה לשארים למלא אחר צוואות רוחניות, בין היתר מן הטעם שזה נוגד את אורחות חייהם, את אמונתם וכו'. אבל אל דאגה, במאמר שקראתי בנושא (http://www.aleyshalechet.co.il/article_tzavaot.php) ישנה התייחסות לכך. את לא תאמיני עד כמה זה פשוט להבטיח שבקשותיך יקויימו. קראי את המאמר, יש בו כמה תובנות ודוגמאות כיצד להבטיח זאת. מקווה שסייעתי לך.

adelarosen

New member
קראתי - יופי של פיתרון

יש פתרון
ראשית, אני מקווה שאין את חרדה בגלל נסיבות משפחתיות שגורמות לך לחשוש. האמת היא, שלעיתים קשה לשארים למלא אחר צוואות רוחניות, בין היתר מן הטעם שזה נוגד את אורחות חייהם, את אמונתם וכו'. אבל אל דאגה, במאמר שקראתי בנושא (http://www.aleyshalechet.co.il/article_tzavaot.php) ישנה התייחסות לכך. את לא תאמיני עד כמה זה פשוט להבטיח שבקשותיך יקויימו. קראי את המאמר, יש בו כמה תובנות ודוגמאות כיצד להבטיח זאת. מקווה שסייעתי לך.
קראתי - יופי של פיתרון
הסוגיה שעלתה אכן מעוררת מחשבה. כמובן שאנחנו יודעים שילדינו אוהבים אותנו, אבל לא תמיד יהיה להם נוח לקיים את רצונותינו, הדרך המוצעת במאמר המעניין שהפנת אליו בהחלט מסייעת, שכן היא מחשקת את המתלבטים. אחרי כזה תנאי, מי ירצה להפסיד את הירושה? מאחלת לכולם אריכות ימים טבולה בבריאות.

altim

New member
כדאי לך

כדאי לך
בשביל זה כדאי לך מעכשיו להשקיע בקרובים לך, לאהוב אותם והם יחזירו לך אהבה ויעשו את רצונך. ובאופן תכני כמובן שפניה אל עורך דין צוואות מאוד יכולה לעזור בענין כי הוא ידאג שצוואתך תמולאה במלואה (גם החלק הרוחני)

shuval3

New member
אפשר להתנות את חלוקת הנכסים

בכך שתקויים הצוואה הרוחנת.

avmelt

New member
אכן, זה תוכן המאמר

בכך שתקויים הצוואה הרוחנת.
אכן, זה תוכן המאמר
הפתרון שהעלית הוא אכן זה מוצע במאמר שבו גם מובאות דוגמאות שאינן נוגדות החוק בכל הקשור לצוואה הרוחנית, אבל בהחלט יכולות להיות רחוקות מהשקפת עולמם של השארים ומכאן החשש שהן לא ימולאו.

batyablu

New member
תודה לכל מי שסייע

תודה לכל מי שסייע

תשובה

תשובה
אפשר לכתוב צוואה על תנאי, אבל בגלל מורכבות הנושא אני מציע שהיא תנוסח על ידי עו"ד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה