אייפון שנרכש בחו"ל + אורנג'

MayaTheBee

New member
אייפון שנרכש בחו"ל + אורנג'

אהלן, לאור בעיה באייפון שיש לי שנרכש לחו"ל ובעל אחריות, התקשרתי לאיי-דיגיטל. מסתבר שאיי-דיגיטל לא מספקים שירות לאייפונים מכיוון שאפל מעבירים את האחריות בלעדית לחברות הסלולר. הנציגה שם אמרה לי שהיא ממליצה לי לפנות לאפל העולמית ולראות איך ניתן לטפל בזה (כסביר להניח שצריך לשלוח את המכשיר לחו"ל). היא הוסיפה ואמרה שבתכלס החברת סלולר שלי אמורה לתמוך בי, גם אם לא מדובר באייפון שנקנה אצלם, אבל זה לא באמת קורה כי... נו, חברות הסלולר שלנו.

רציתי לדעת אם מישהו יכול לאמת את מה שהיא אמרה ויכול לשלוח לי איזשהו אסמכתא לכך שאוכל לדרוש מאורנג' להחליף לי מכשיר.

חן חן

איי דיגיטאל הטעו אותך.... אם למכשיר שרכשת אין אחריות בין לאומית, תצטרכי לחזור למקום הקניה אם זה בכלל אפשרי.

חברת הסלולאר, במקרה הזה לפחות, לא חייבת לך כלום.

MayaTheBee

New member
האחריות היא בינלאומית

מה שאי דיגיטל אמרו זה שהם לא מספקים את השירות דרך לאייפונים כי אפל נתן בלעדיות לסוללריות ולכן בעצם אין "אפל" בארץ.

MayaTheBee

New member
עוד שאלה לגבי חוקי המכס

אם אני שולחת אייפון אני צריכה לשלם מכס? ואם אני מקבלת אותו חזרה, גם? איך זה עובד?

ספוקי

New member
מכס בגין מוצר שיוצא לחו"ל

יש איזשהו טופס שצריך למלא עם המספר הסידורי של המכשיר ואז כאשר המכשיר חוזר לארץ מתיקון אין עליו תשלום מכס.
אבל אם המכשיר הוחלף באחד חדש / מחודש, גם אם זה במסגרת האחריות ובחינם, עדיין צריך לשלם עליו את מלוא המיסים.

ספוקי

New member
האחריות היא לא בינלאומית

האחריות על אייפונים היא בינלאומית רק בחנויות של אפל סטור.
היות ובארץ אין חנות של אפל סטור, אפל לא מחוייבת לספק אחריות בארץ.
אף אחד לא יכול להכריח את חברות הסלולר להחליף מכשיר שלא נרכש דרכן.
תנסי להעביר את המכשיר למדינה שיש שם אפל סטור ושם לתקן אותו.

למעלה