איזו תחנת רכבת (בעיקר משאות) מופיעה בסרט בואו

מצב
הנושא נעול.

down under

New member

נפוצץ מליון בדקה ה-1:01:00 (שעה ודקה בערך מתחילת הסרט)?
האם זו תחנת בני ברק, כפי שאני חושב/חושד?

down under

New member
אופציה נוספת שחשבתי עליה היא

אופציה נוספת שחשבתי עליה היא
מסוף מטענים (יש דבר כזה?) באזור אשדוד.

בוודאות זו לא תחנה בחיפה, לא בתל אביב עצמה (אין בת"א המוניציפלית תחנות משא ומטענים) וזה לא מסוף המטענים של חדרה מערב.

אורי404

New member
כנראה תחנת בני ברק

כנראה תחנת בני ברק
עם איכות השידור לא קל לזהות בוודאות.
זה לא נראה לי ממש דומה למסוף המטענים באשדוד.
אולי זוהי תחנת בני ברק. הממגורות בסביבה די דומות, לאלה של בני ברק. גם המחסן/מוסך בצד דומה למתחם של מה שנמצא כיום מרכז "ביתן ספרק".
דבר נוסף (לא שזוהי ערובה), בהמשך הנסיעה נוסע אוטובוס ישן (סוג ליילנד-טייגר) של "דן". בני ברק והסביבה היא כידוע האזור של "דן". או שאת שני הצילומים (תחנת הרכבת ואזור האוטובוס) צילמו באזורים שונים ובעריכה זהו, לכאורה אותו אזור, או שצילמו באותו אזור (מה שיותר נראה לי) או שצילמו באזור אחר (למשל אשדוד, שכתבת) והאוטובוס שימש להסעה פרטית כלשהי.
ניסיתי לחשוב על תחנת ירושלים. רמת ההיכרות שלי עם אזור תחנת ירושלים הישנה (בעבר וכיום) הוא כמה וכמה פסיקים של אחרים פה. אני מניח, שהם באופן ישיר יפסלו את זה.
אפשרות אחרת, שניסיתי לחשוב היא תחנת חדרה-מזרח. אבל זה אך ורק בגלל הממגורות ליד תחנת חדרה-מזרח. זוהי ההשערה היחידה. מלבד זה אני מניח, שגם בתקופת הסרט אזור התחנה היה נטוש ובוודאי לא כמות הרכבות, הנראית בסרט.
אולי-אולי זה חיפה. גם בחיפה, יש המכירים טוב ממני וקרוב לוודאי, שהם יפסלו.
כך, שכנראה* זוהי תחנת תל אביב-צפון, שלימים מכונה בני ברק.

down under

New member
שים טחול או כבד (הסברתי כבר מדוע

כנראה תחנת בני ברק
עם איכות השידור לא קל לזהות בוודאות.
זה לא נראה לי ממש דומה למסוף המטענים באשדוד.
אולי זוהי תחנת בני ברק. הממגורות בסביבה די דומות, לאלה של בני ברק. גם המחסן/מוסך בצד דומה למתחם של מה שנמצא כיום מרכז "ביתן ספרק".
דבר נוסף (לא שזוהי ערובה), בהמשך הנסיעה נוסע אוטובוס ישן (סוג ליילנד-טייגר) של "דן". בני ברק והסביבה היא כידוע האזור של "דן". או שאת שני הצילומים (תחנת הרכבת ואזור האוטובוס) צילמו באזורים שונים ובעריכה זהו, לכאורה אותו אזור, או שצילמו באותו אזור (מה שיותר נראה לי) או שצילמו באזור אחר (למשל אשדוד, שכתבת) והאוטובוס שימש להסעה פרטית כלשהי.
ניסיתי לחשוב על תחנת ירושלים. רמת ההיכרות שלי עם אזור תחנת ירושלים הישנה (בעבר וכיום) הוא כמה וכמה פסיקים של אחרים פה. אני מניח, שהם באופן ישיר יפסלו את זה.
אפשרות אחרת, שניסיתי לחשוב היא תחנת חדרה-מזרח. אבל זה אך ורק בגלל הממגורות ליד תחנת חדרה-מזרח. זוהי ההשערה היחידה. מלבד זה אני מניח, שגם בתקופת הסרט אזור התחנה היה נטוש ובוודאי לא כמות הרכבות, הנראית בסרט.
אולי-אולי זה חיפה. גם בחיפה, יש המכירים טוב ממני וקרוב לוודאי, שהם יפסלו.
כך, שכנראה* זוהי תחנת תל אביב-צפון, שלימים מכונה בני ברק.
שים טחול או כבד (הסברתי כבר מדוע
הביטוי שים לב נראה לי מטופש) שהאוטובוס טייגר הכחול הישן לא נראה באותו צילום עצמו של התחנה אלא כמה פריימים אח"כ.
בדיוק כפי שבסרט אלכס חולה אהבה ראו את אלכס רוכב באופניים ברחובות תל אביב כשהיעד שלו הוא תחנת הרכבת
אבל שניה אח"כ הצילום היה בתחנת הרכבת לוד.

אם כי גם הממגורות, גם ריבוי המסילות, גם העדר ים (בחיפה התחנות צמודות לנמל או סתם לחוף הים) וגם כל העלילה של
הסרט היתה בת"א וגוש דן הגרעיני.
בית האבות רמת אפעל שצמוד לצומת אלוף שדה, בנק ישראל ז"ל שהיה ליד מסגד חסן בק (רואים את מלון דן פנורמה ואת התחלת הבניה של קומפלקס בית הטקסטיל),
שכונת התקווה (הבית העלוב של אתי [יונה אליאן הענקית]).
לכן לא סביר שהקפיצו צוותי צילום לחיפה או אשדוד.

down under

New member
ראיות לכך שזה תל אביב הצפון (קרי ר"ג או ב"ב)

ראיות לכך שזה תל אביב הצפון (קרי ר"ג או ב"ב)
אגב, היתה תקופה בשלהי שנות ה-60 וראשית ה-70 שהתחנה של ב"ב הופיעה בלו"ז כרמת גן.

באותו פריים עצמו רואים די הרבה מכוניות נוסעות מצד לצד כשהם (גיבורי הסרט) במקביל לאחת המסילות ליד כל מני קרונות.

רואים מלא מלא מסילות, אין מחסומים אוטומטיים (בשנות ה-70 עת צולם הסרט לא היה מחסום אוטומטי בתחנת ב"ב על רח' מבצע קדש), יש המון קרונות משא למיניהם
וכן מלא עצים.

כמה פריימים אח"כ תוך כדי שמצולמים מלא דברים רכבתאים (מסילות, קרונות משא חומים ישנים של פעם)
רואים בתי שיכון של שנות ה-60/70, יתכן מאוד ואלו בתי שיכון קריית הרצוג בצפון מזרח ב"ב.
אבל, מנגד, הצילום באופן מובהק הוא מערבה, לכוון הכביש שיש בו בלי סוף תנועה.
מבט מתחנת ב"ב מערבה אמור לכל היותר לראות את בתי הדר יוסף שבצפון מז' ת"א. משהו לא כ"כ מסתדר לי כאן.

אשמח אם מישהו מכם יגיד לי מי הוא השיכון שנראה בדקות ה-1:03 ו-1:04 של הסרט.

stratomaximus

New member
בוודאות בני-ברק

בוודאות בני-ברק
אם תשוו את הפריים מהסרט לתמונה מגוגל סטריט וויו מההודעה שמעלי, תראו שמדובר בדיוק באותו המקום (המחסן הלבן עם הגגות המשולשים מסגירים את זה).

down under

New member
תודה

בוודאות בני-ברק
אם תשוו את הפריים מהסרט לתמונה מגוגל סטריט וויו מההודעה שמעלי, תראו שמדובר בדיוק באותו המקום (המחסן הלבן עם הגגות המשולשים מסגירים את זה).
תודה
אכן כפי שחשבתי זה בני ברק.

רק משהו אחד לא מסתדר לי, מהו אותו שיכון שרואים?
ההגיון אומר קרית הרצוג שבצפון מזרח ב"ב, אבל הצילום הוא מהתחנה וגם רואים את הכביש הראשי (מבצע קדש) בין התחנה לבין השכון הזה.
זה לא יכול להיות הדר יוסף שכן הוא קצת יותר רחוק והבתים בו הרבה יותר גבוהים או נמוכים. הדר יוסף זה או בניינים בני 8 קומות או בתים פרטיים.
פה בסרט רואים בנייני שכון בני 4 או 5 קומות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה