איזה יום היה לי ...

o f r i k

New member
איזה יום היה לי ...

שלשום בצהרים התחילו לי כאבי גב רציניים והתכווציות קלות של הרחם אותן קיבלתי בשמחה ואהבה. חיכיתי כל הלילה להתפתחות אבל שום דבר לא התפתח. בבוקר דיברתי עם הרופאה בטלפון והיא ביקשה שאגש למרפאה לעבור מוניטור תאומים. במרפאה לא הצליחו לחבר אותי למוניטור (לא ראו דופק סדיר) והרופאה שלחה אותי למיון בתל-השומר(ולא במעייני הישועה) וביקשה מקולגה שלה שהיא סומכת עליו (ושכנראה יהיה הרופא הנוסף בלידה שלי לפי בקשתה) שיבדוק את התוצאות כאשר אסיים. חיברו אותי למוניטור ואחרי 45 דק' ראו צירצורים קטנים ושני צירים כאשר בצירים יש ירידת דופק של אחת העובריות. בינתיים שלחו אותי לאולטראסונד ומעקב גדילה שהראה שהכל תקין. חזרתי לרופא שאמר שהוא מעדיף שאעבור מוניטור שוב - חיברו אותי ל- 20 דק' והמוניטור הראה שהכל בסדר, גם הצירים נעלמו, אבל, הרופא שבדק אותי סיים את המשמרת והעבירו אותי לרופא אחר- כנראה סטזר שכדי לשחרר אותי צריך אישור של רופא בכיר. הרופא הבכיר טען שהמוניטור קצר מידי והוא רוצה שאתחבר לפרק זמן ארוך יותר. חיברו אותי לחצי שעה נוספת - ללא חיבור למוניטור צירים - רק דופק, בסיום הסתבר שהמוניטור לא רשם דופק אחד באופן קבוע, אלא לסירוגין. בסופו של דבר החליטו לשחרר אותי בתנאי שמחר אעבור מוניטור שוב (כנראה במרכז לבריאות האשה של הקופה). היה ביעוס רציני!!!!! מצב הרוח שלי ירד פלאים בנוסף, הרופא שבדק אותי אמר לי שצוואר הרחם סגור וארוך (שבוע 36+1) הוא שאל על הלידה הקודמת שלי (שבוע 40, ירידת מים ללא התפתחות לידה אחרי 40+ שעות, פתיחה של 2 ומצוקה עוברית). ואמר משהו על כך שצוואר הרחם אצלי לא נפתח בקלות. ביעוס נוסף!!!!! לקינוח - כרטיס מעקב ההריון נעלם במהלך המעבר בין כל חדרי הבדיקות, אז גם כרטיס מעקב כרגע אין לי. והעיקר - בסופו של דבר - שאני צריכה לזכור שאני מתקרבת ללידה ועל כך אני צריכה להיות שמחה. תודה למי שקראה עד הסוף

o f r i k

New member
לגבי צוואר הרחם

מה אפשר לעשות כדי שיתקצר? אני לא מתכוונת לאמצעים קיצוניים - כי בכל מקרה אסור לזרז אחרי קיסרי ובמיוחד עם תאומים. קראתי בספר לידה פעילה לגבי כמוסות נר הלילה, ולגבי שמן קיק (יותר קיצוני). יש עוד רעיונות?

צוואר הרחם: תנוחות צפרדע, כריעה, ללכת הרבה...

אני לא ממליצה על הללכת הרבה כל כך כי את צריכה לשמור על הכוחות שלך ללידה אבל בהריון תאומים הכובד הכפול מורגש יותר בהליכה ולפעמים עושה את שלו מבחינת הצוואר בגלל זה הרבה נשים בהריונות תאומים מוצאות את עצמן עם ס"מ 1 של צוואר בשבועןת מוקדמים ונאלצות לשכב כמה שיותר ולנוח, ולהימנע מהתרוצצויות כדי לסחוב עד הסוף (כמוני, זוכרת?) ובינינו, מה יקרה אם לא תלדי עד סוף 38??? אני מכירה 2 נשים מקסימות: אחת ילדה בלידה רגילה תאומים בשבוע 41+2 (הייתה במעקב מוניטור+ אולטראסאונד כל יומיים שלושה, והשניה ילדה בסוף 39 בן ובת (ראש- עכוז). אל תלחצי- ואל תתני שילחיצו ויטרטרו אותך- זה ב ט ח לא טוב להריון

ובכל מקרה- קשקוש בלבוש לגבי צוואר סגור...

בשביל מה לו להיפתח כרגע?????? לפעמים רופאים שוכחים שברחם אין סטופר, מכשיר פקס ושעון- הגוף לא שמע על ההחלטה השרירותית של "בהריון יחיד עושים זירוז בשבוע 41-42, ובהריון תאומים ממליצים על זירוז ב-38... כל עוד הכל בסדר, לאן לרוץ??? ועוד משהו לגבי הצואר אם הראשונה במצג ראש ואת רוצה לבסס אותה למטה באגן- גם לשבת בשירותים זה טוב (ככה הרופאה שלי אמרה לי אז בסוף)

צימעס

New member
שטויות.

מה זה האבחנות-בגרוש האלה? מעולם לא שמעתי אבחנה "צוואר רחם מסוג שאינו נפתח בקלות" רק חסר שתאמיני לו וכך יקרה.

debby12

New member
מנהל
../images/Emo45.gif על כל מילה

האבחנה היותר מדויקת היא, כמדומני, פה קשקשני שנפתח יותר מדי בקלות ופולט שטויות. חבל בעיני שאת כל כך "רפואית" בגישה שלך - מההודעה שלך רואים עד כמה זה מחליש ומבעס אותך. ההחלטה והבחירה היא כמובן בידיך. אבל שימי לב את כמה הם "גימדו" אותך וערערו לך את הבטחון - בלי שום סיבה עובדתית טובה לכך <ואגב, אפילו אני לא חושבת שהיתה להם כוונת זדון - פשוט ככה המערכת עובדת וזו התוצאה על רוב הנשים
>

g a n i

New member
../images/Emo6.gif השבוע שמעתי מחברה של... על רופא שאמר

"יש לך מזל שלקחתי אותך לניתוח. יכולת לשכב כאן גם חודש עם פתיחה מלאה ולא היית מצליחה ללדת. ממש הצלתי אותך!"

מקווה שתקחי לך את סוף השבוע למנוחה

ורגיעה. כל ההתרוצצויות הללו על אף שהן הכרחיות יכולות מאוד להתיש. חשוב שלא תקשיבי לכל מיני שטויות שנזרקות לאוויר. אין כזה דבר צוואר רחם שלא נפתח בקלות. כל לידה היא שונה ותנאי ההתחלה שלה הם שונים כך שלהסיק על צוואר הרחם לעתיד זה קצת גובל בחוצפה. מעבר לזה אפילו שמדובר בלידת תאומים את עדיין בשבוע 36 וצוואר הרחם לא אמור להפתח. רק צירים סדירים וחזקים יגרמו לצוואר הרחם להפתח. עד אז לא משנה אם את עם פתיחה של 2 או פתיחה של 0. הכל מאוד דינמי ונתון לשינו. אל תתני לאמירות כאלה להוציא לך את הרוח מהמפרשים. אלו הן אמירות מחלישות. שבי עם עצמך, תנשמי לאט, נסי למלא את הרחם באהבה ורוגע ואמרי לעצמך משפטים מחזקים. לפעמים בחדרי לידה צריך לפתח חרשות מסוימת

אםדניאל

New member
מצטרפת לקודמותי,

לא להלחץ מהפחדות מיותרות. את יודעת ללדת, הגוף שלך יודע ללדת! תנוחי
בהמידת האפשר, תאפשרי לעצמך להרגע מעט
ותמשיכי להאמין בעצמך

o f r i k

New member
תודה לכולכן על העידוד

דיברתי גם עם הדולה המקסימה שלי בבוקר והיא עודדה אותי מאוד. בין היתר היא ואמרה שהאמירות של הרופא לא מקצועיות בכלל.

למעלה