איזה זוועה. שתי אחיות מתו מאנורקסיה

איזה זוועה. שתי אחיות מתו מאנורקסיה

בהפרש של חצי שנה זו מזו. אחת מתה בבית והשניה כשירדה מהמסלול. אחת בת 18 אחת בת 22. שתיהן דוגמניות. היו. בחייהן... קרה בספרד. משודר עכשיו אצל רפי רשף. שתיהן מתו מהתקף לב. ושימו
שתיהן היו בריאות בסך הכל ביום יום.
מה אני אגיד לכם? מזעזע לשמוע דברים כאלה. וכשרואים, גם כאן בפורום, ניצנים של תת-תזונה ותחילתה של אנורקסיה "מופלאה"... נחמץ הלב. ולפני זה דיווח על ילד בן 8 ששוקל 90 קילו , באנגליה והרשויות שם שקלו להוציא אותו מהבית. בסוף הגיעו לפשרה ונתנו לאמו תפריט שהיא מתחייבת לשמור עליו כדי שהילד ירזה.

SimplyMe1

New member
אם הן היו אנורסיות זה אומר שהן לא

היו בריאות. ולגבי הילד-זו אשמתה את האם. חינוך קלוקל מגיל צעיר גרמו לו להפוך לשמן מאוד.לדעתי הוצאתו מהבית היתה מטיבה עמו,והאמא היתה מבינה שבייקון וצ'יפס זה לא אוכל שילד צריך לאכול כול יום,אם בכלל..זו אשמתה של האם בלבד.

דיווחתי ישירות מהטלויזיה תוך הקשבה

הם אמרו במפורש שלא היו שום סימנים כי הן היו בחורות "בריאות בדרך כלל", והתכוונו בודאי שלא היו תופעות כמו שפעות, חולשות, נשירת שיער, הפסקת מחזור ועוד כל מיני תחלואים גלויים לעין - שיכולים לקרות במצב תת משקל. ובכל זאת, שתיהן מתו מהתקף לב שבא בפתאומיות. כלומר הן חיו בשאננות מוחלטת, וחשבו שהכל בסדר.... ומסתבר שבעצם - הנזקים של אנורקסיה יכולים לבוא בבום בפתאומיות בלי שיהיה זמן להתארגן ולתקן את העוול שעשו לגוף.. זה מה שכל כך מפחיד בסיפור הזה! בקשר לילד אני מסכימה איתך לגמרי. הרשויות באנגליה בכל זאת החליטו לתת לאמא צ'אנס נוסף. הם בטח יהיו בפיקוח ואם זה לא יעבוד כמו שצריך - הם כן יוציאו את הילד. זו לפחות ההתרשמות שלי.

אני דווקא יותר מתונה ביחס לאם

קל מאוד לשפוט את האם אבל אני כאם טריה נוטה להבין אותה. מה מצפים ממנה?! לשים לילד רסן על הפה?! תאמינו לי ששום אדם שפוי לא היה רוצה שילדיו יגיעו לזוועה הזו אבל זה לא רק תלוי בה. אומנם אני רחוקה מאוד לשמחתי מהמצב שלה, אך די בכך שאני הואשמתי בהאכלת יתר של הילדה שלי - זה עלבון צורם. מישהו יודע מה עבר ועובר על האם ההיא? גם אני ניסיתי להאכיל על פי הספר אבל אורי הפליאה בצרחות שלה עד שקיבלה את שלה (ובדיעבד - הייתה אמורה לקבל עוד). ימים ולילות הסתובבתי בתחושה שאני פוגעת בילדה שלי בכך שאיני מחנכת אותה "לאכול נכון"!!! אגב, המקרה הפרטי של אור הובא לאוזניהם של עוד רופאי ילדים בסביבתה הקרובה של אור וגם לאחיות טיפת חלב שלה ונרשמו 100% זעזוע מהמקרה והסכמה חד משמעית שהיה מדובר בהפחדת שווא. אור טפו טפו נכון להיום שוקל בדיוק כמה שהיא צריכה לשקול ביחס לגובה שלה והכי מצחיק שהסתבר שהיא... אוכלת פחות מהמקסימום שהיא יכולה לצרוך לגובה ולמשקל שלה
רק מראה מה שווים הגרפים האלה.

SimplyMe1

New member
תנסי להפריד בין אור לבין אותו הילד,

שדרש ודרש מאמו אוכל כזה בלי סוף-קיבל את כול הג'אנק פוד הזה(אפשר לקרוא לזה אוכל בכלל?)לבין אור שכאשר היא רעבה-היא מודיעה לך,ואת יודעת שזה חשוב לגדילה שלה.אני בטוחה שהילד הזה שונא ירקות,בשר עוף,דגים וקטניות..אין לי ספק בגלל. השאלה עד כמה אפשר להאכיל..ומה הגבולות שצריך להציב לילד?אם משקל התינוק נמצא בערך הנורמל(יחסית לגובה שלו כמובן)-אז אוקיי,הוא צורח ומאכילים אותו כמה שהוא רוצה. אבל אם התינוק נמצא מבחינת משקל מעל הנורמה לתינוקות בגילו ויש חשש להשמנה ניכרת,ולציפייה של הרופאים שהילד יהפוך לאדם שמן- אז כן,צריך להעמיד גבולות,ולגרום לו להיות שבע.בגלל זה חשוב הידע המינימלי בתזונת תינוקות. ואני לא מדברת על התפתחות וגדילה,אלא על השמנה של התינוק. מפני שאת מודעת לתזונה,ולא רק של אור אלא באופן כללי-את יכולה לדעת כמה מספיק עבור הילדה שלך.כול אמא וההחלטה שלה לגבי ילדיה. יש הבדל בין לתת אוכל בשביל ההתפתחות והגדילה של התינוק,לבין לפטם אותו ולגרום לו להיות ילד שמן עם בעיות בריאות בעתיד. מבחינתי זה גובל בהזנחה. וחינוך לתזונה נכונה היא בהחלט צריכה להיות מושרשת מגיל צעיר..זו לפחות דעתי. נותנים לילד את האוכל שהוא צריך לצרוך.הוא רוצה עוד?אז מאכילים אותו בגרבר ירקות ולא באצבעות שוקולד,במבה וגלידות(לא צריך שיניים בשביל זה). אני מאמינה שאם אוכל שמן לא נכנס הביתה-הילד גם לא "יידלק" ממנו..צ'יפס,ביסלי ו-וופלים לא ידגדגו לו..ואם כן אז רק במסיבות כיתה,כי הביתה האוכל הזה לא ייכנס. כמו שההורים שלי עד היום חושבים שאם הם היו מכניסים קצת יותר דגים הביתה,ומחכנים אותנו לאכול דגים-אז לא היינו נגעלים מזה..והנה-דג זה מזון עשיר מבחינה תזונתית,ואני עדיין לא סובלת אותו,ולא אסבול..(ולא בגלל שההורים לא אוכלים דגים,אלא מפני שלא *אכלו* מספיק,ולא הרגילו אותי לאכול גם כן),למרות שהוא מאוד בריא וכיו"ב. כול מה שאני באה להגיד פה זה שלהרגלים(ולא רק הרגלי אכילה)מגיל צעיר יש השפעה ניכרת על הבגרות של הילד.

SimplyMe1

New member
לא התכוונתי להשוות ביניהם כשהוא

במשקל ובגיל הנוכחי..אני בטוחה שגם כאשר הוא היה בן שנה,הוא היה תינוק נורא שמן יחסית לבני גילו. ולא ברור לי למה האמא חושבת שההשמנה שלו,וחוסר היכולת שלו ללכת 10 דקות לבית הספר ברגל,היא לא אשמתה? אז מי אשם?הילד?..הרי מגיל צעיר הוא הורגל שאמא מכינה 2 טוסטים עם מרגרינה לבוקר,מביאה חפיסת ש.קינדר ככה על הדרך כא.ביניים-צהריים,בייקון ל12 בצהריים,צ'יפס ו2 שניצלים לשעה 2,m&m היא בטח גם קנתה לו כקינוח לצ'יפס,הרי אי אפשר בלי מתוק!,מה עם ארוחת ביניים ב-4?נלך על קערת צ'יריוס משמינים,ובערב צריך משהו לאכול?איך אפשר להרעיב את הילד? סבבה-אז נגיש לו 2 משולשי פיצה..איזה 2?הילד צווח שהוא רוצה עוד משולש-אז שייקח עוד משולש ושישים גם אנשובי מעל. הא..יש מסיבת כיתה ב9 בערב..האמממ מה ילדים אמריקאים אוכלים במסיבות שלהם?ביסלי אין להם,אבל בטוח יש להם תחליף לביסלי. ראבאק,איך הורים יכולים להגיד שהם לא אשמים בהשמנה ובמחלות של הילדים שלהם,כשיש להם חסימת עורקים עם כול השומן טראנס הזה באוכל?

ובכל זאת

עזבו את אור שלי (שהיא כרגע נתנה לי כמה רגעי חסד כשהיא נרדמה, מסכנונת חולה ולא רוצה לאכול, ואת מה שאכלה פלטה...), נדבר רק על הילד הזה והאימא שלו. לדבר תאורתית על מה אפשר לעשות וצריך לעשות זה ממש קל, ליישם - ממש קשה. אי אפשר, פשוט אי אפשר להשתלט על פה של אדם אחר, גם אם הוא הילד שלך. חחח... אימא שלי תמיד דואגת להזכיר לי איך האחות והרופאת ילדים היו מסבירות לי כמה חשוב לאכול ירקות ופירות ובשר וכל מה שלא אכלתי והייתי מבטיחה להם לאכול זאת במקום ממתקים אבל אח"כ בבית הייתי אומרת - הבטחתי לאכול, אבל לא אמרתי מתי... קצת צורם לי שבמקום לעזור לאימא בטיפול בילד ע"י הצעת מסגרת תומכת ביתית - תוקפים אותה, מאשימים אותה ומאיימים בהוצאת הבן ממנה. ראבק, ישנן אימהות המכות אונסות ומתעללות בילדים שלהם, למה לזה לא מתייחסים בכזו חומרה?!

מי אמר שלא מתייחסים לזה בחומרה?

ומי אמר שלא ניסו לעזור לאותה אמא בטיפול ומי אמר שלא הציעו לה מסגרות בעבר? מה שאמרו בחדשות זה שעכשיו הרשויות הסכימו - אחרי שהתחננה כנראה - לתת לה הזדמנות נוספת, אחרונה לעבוד עם הילד שלה על תפריט בריא. ולהזכיר שוב: מדובר באנגליה. לא בישראל ולא בארה"ב.

לסיכום - שלא נדע...

חחח... אור כנראה כל כך נבהלה מהכתבה הזו שהחליטה היום לעשות דיאטה - אכלה הרבה פחות מבד"כ...

חחח מופרעת!

אמרת שהיא חולה, כפרות!! שתהיה בריאה והיא תחזור לאכול כרגיל. מחזיקה אצבעות ושולחת אהבה וחום

עידכונים - אור נשברה ../images/Emo6.gif

וחזרה לשלוק את הסימילאק שלה
ישבתי והסברתי לה שזה לא הולכך ככה - לצום בבוקר ולטרוף בערב, אבל היא עוד קטנה...

ואגב אנורקסיה

בואו נתייחס קצת לזה. שוב אני אעלה את זה כאן, למרות שרוב הפורום לא בעניין הזה בכלל, אבל אולי יקראו את זה וישאר משהו בראש כי בדור שלנו כשעשינו דיאטות כאסח אף אחד לא היה שם להזהיר אותנו. בנות יקרות, וגם בנים, כשאתם עושים כאסח אתם מכאסחים את המערכות בגוף. הגוף, בצר לו, עורך שיקול איזו מערכת "לאבד" קודם - כלומר איזו מערכת הוא "הכי לא צריך" כרגע כדי להמשיך לשרוד. והמערכת הראשונה המיועדת להריסה - מערכת הרביה. פגיעות לעיתים שאין מהן דרך חזרה. איזה "כייף", אין מחזור... טפו! היום, לאחר 10-15 שנים מגיל ההתבגרות שלי ושל הסובבים אותי, רבים מאיתנו סובלים ברמה זו או אחרת מבעיות פיריון. של האישה, של הבעל, של שניהם יחד. מה שהשתילו לנו בשכל, שהריון בא בקלות, מתגלה כאבסורד. היום זה לא מעניין אתכם, אבל בבוא העת כולם עשויים להצטער על העבר. טיפולי פוריות זה דבר איום כואב יקר ומתיש (מברכת על כך שאלוהים בסוף חנן אותי והביא את אור בשלב די ראשוני של הטיפולים) לעיתים גם לא עוזר. לא כדאי להסתמך על זה. אל תהרגו את מערכת הרביה. כשאתם עושים דיאטת כאסח אתם הורגים את הפוטטנציאל להביא ילדים.

למעלה