איזה בושה!

audiopro

New member
איזה בושה!

הקדמה קצרה: כאודיפיל עני...יש לי setup נחמד שמשמש אותי במשרד: הוא כולל: Portable cd player- Panasonic SL-S165 DIY Headpone (Burr-brown based) - check the link Sennheiser HD-200 - פעם היו לי HD475 אבל אבדו עקבותיהם.... כל זה נשמע מצוין למה שאפשר לארגן יחסית למחיר...ולמשרד. אגב, לחובבי האוזניות מצורף קישור לאתר מס.1 למגברי DIY לאוזניות. בקיצור...הדיסקמן הזקן הזה נשמע מצויין אבל רציתי לשדרג לדיסקמן "עדכני" רק לצורכי צליל טוב יותר כמובן...לא רוצה שום אנטי-שוק או ארטישוק למינהם... לאחר מחקרים מעמיקים התחלתי לדאוג שאין היום דיסקמנים סבירים לחובבי הסאונד המשובח.....העזתי לנסות בדיסקמן שע"פ פורומים רבים אמור להיות טוב...ה -SL-SX280 . איזה אסון! Noise ברמה כזאת שאני מרגיש בחוף הים.... סאונד שנשמע כמו Mp3 ב-32Kbps מונו!! - בחיי היום לא מייצרים דיסקמנים לסאונד...איזה באסה!!! זהו אני שומר על הבחור הזקן שלי...שימשיך לעשות לי כיף של סאונד בעבודה!!!.....תלמדו מהטעות שלי.... אגב, אם אני אבנה DAC DIY אז אולי אשקול Sony עם יציאה דיגיטלית....עד אז....הזקן הזה rules !!!

eliad2

New member
מעניין...

נידמה לי , או שבאתר הזה מלמדים איך להכין אוזניות?

audiopro

New member
תיקון טעות

בטעות השמטתי את המילה מגבר בשורה של -DIY Headphone . אגב, משובח יחסית לעלות המזערית שלו. למתעניינים...הציצו בלינק....

Hendrixon

New member
אתה מקשיב מרמקולים או מאוזניות?

במשרד הכוונה... והאם הסטאפ הזה אמור להיות משהו נייד או שהוא די קבוע <ליד המחשב>? אה, ועוד שאלה, כמה היית מוכן להוציא על הדיסקמן האיכותי? פשוט עוברות לי בראש כמה אפשרויות לתחליף אבל תלוי במה שתענה
עמית

audiopro

New member
באוזניות

אני מאזין במשרד באופן די קבוע...ולעיתים נדירות בנסיעות...לחו"ל למשל. בעקרון מדובר בטטאפ קבוע. אני חושד שתציע CDP .....אם היו לי המזומנים...הייתי משדרג את ה Rotel RCD-950 הותיק והטוב שלי לטובת CDP בעבודה....אבל...אין לי תקציב לזה כרגע. בנוסף לכך, למרות שאני *שונא* שינוי טון מכל מין וסוג ...כמעט ואין ברירה עם אוזניות שלא לתת תיגבור קל לבאסים. זאת אומרת שאני צריך לבנות מעגל Pre עם שליטה על באס ולשלב אותו במגבר. בכל מקרה התסכול שלי נובע מההתיחסות העלובה של יצרני האודיו כיום לשוק ה-Portable HiFi אם יש כזה בכלל.... ה"בציר" הטוב ביותר של דיסקמנים כבר עבר....

Hendrixon

New member
<פוסט אחרון ואני עף למיטה!> ../images/Emo13.gif

דווקא לא חשבתי על CDP. חשבתי דווקא על ממשק אודיו USB, שזה בעצם כרטיס קול שמחובר לממשק USB שבמחשב שלך, שאליו תחבר את האוזניות. בהחלט הייתי שוקל המרה של דיסקים ל-MP3.... אבל ברמה גבוהה של דגימה. מבטיח לך שלא תשמע הבדל בין דיסק לבין MP3 שלו, שנעשה עם RIP אמיתי של 1 ל-1 וברוחב דגימה של 192BIT. רק לצורך הפדנטיות ובכדי להיות מכוסה גם נפשית ופסיכולוגית, הייתי אולי דוגם הכל ב- 256BIT. אמנם יווצר קובץ יותר גדול, אבל תרגיע את הנפש שלך שלא "חסר" כלום
נכון, ב-128BIT ועם RIP לא איכותי, שומעים שיש הנחתה בגבוהים, אבל אני נפלתי מהרגליים כשחבר שמתכנת אלגוריתמים לדחיסת אודיו עשה לי מבחן עיוור עם MP3 שנעשה כמו שתיארתי למעלה. בדרך הזאת תוכל לקנות "כרטיס קול" USB עם ממירים טובים, ולחבר אליו אוזניות FULLSIZE איכותיות <לא אוזניות קטנטנות של ניידים>, ולהנות ממוסיקה ללא הפסקה
לילה טוב <סופי>, עמית

matanoosh

New member
עמית, זאת גישה שאני מציע לך באמת

לבדוק כל הזמן. לדעתי, כל טיפול בקובץ אודיו דיגיטלי במחשב מוריד מאיכותו. שמת לב, למשל, שאם תיקח שני קבצי אודיו ב- PROTOOLS, תוציא אותם ב- OUTPUT ל- BUS ואז תכניס אותם דרך שני ערוצים חדשים שתפתח - יהיה הבדל בין שני הזוגות? למה? לא יודע. ככה. באותה מידה, כשעושים BOUNCE למיקס סטראו לפני הצריבה, גם פה הולכת איכות לאיבוד. ובאותה מידה היא הולכת לאיבוד עם צורבים עם תוכנת צריבה לא טובה. לכן, אני מאד סקפטי לגבי מה שאתה אומר, מה גם ש- MP3 בהגדרתו לא נשמע כמו PCM. לדעתי, המערכת ששמעתם בה פשוט לא היתה חושפנית מספיק. מה דעתך?

רון ו

New member
הבדיה הזו באמת תפסה תאוצה

אני לא הייתי מקבל זאת כאקסיומה בגלל חוסר ההגיון ואם כבר הייתי מנתח ומסביר בצורה מקצועית מה בדיוק קורא לקובץ דוקא ב protools ! בקריאה דרך דיסק לתוכנה וחזרה? אנשי מקצוע מדברים במספרים, מצידי בעשיריות דיבי מי שאומר סתם "לא טוב" יכול לשגע אותך והדרך היחידה להעמיד אותו במקום תהיה במדידה כמותית - במכשירים. רון

matanoosh

New member
תגיד את זה ליהודה זייתון. הוא איש

מקצוע בשבילך? אני רק מצטט מדבריו.

רון ו

New member
זאת אומרת שאתה לא מסכים - רק מצטט

אולי תחליט בדקת באופן אישי או לא? אם כן יש כלים מצוינים להשוות בין קבצים עד רמת ביט בודד... רון

matanoosh

New member
אני מצטט ומסכים מסיבה פשוטה:

עשיתי מיקס באולפן. העברתי מסטראו באס את מה ששמעתי ישר להקלטה ב- PROTOOLS. אחרי זה השמעתי את המיקס דרך ה- PROTOOLS - נשמע קצת שונה. עשיתי BOUNCE וצרבתי - נשמע שונה. רע! עמום לחלוטין ומין הסתם ב- GAIN נמוך. לאחר ששאלתי את האדון לפשר הענין קיבלתי את התשובה הנ"ל.

רון ו

New member
בכלל לא ברור מה עשית! עשית לא נכון

נחזור להתחלה: טענת שכל טיפול בקובץ אודיו במחשב מוריד מאיכותו, כלומר קריאה של קובץ wave ע"י תוכנה כלשהיא ושמירתו חזרה לדיסק משבשת אותו, מה שלדעתי לא הגיוני ! הסיבה יכולה להיות רק בהגדרות לא נכונות בתוכנה. לא סביר, שהתוכנה תשנה ביט אחד בקובץ אם לא הוגדר כך ב setup למשל פרמטר de emphasis שגורם להנחתה בתדר גבוה. אבל למיטב זכרוני אתה טוען שכל דיסק צרוב נשמע באוזניך שונה מהמקור ולכן לא אתפלא אם מדובר בחזיון שווא גם במקרה הנ"ל. בכל מקרה לא ערכת כל בדיקה מעמיקה לבדוק מה הסיבה לשנוי הנ"ל ולא מדדת אותו בכל קנה מידה מקובל - לכן לצערי זה לא שווה התיחסות נוספת. רון

matanoosh

New member
רון, הזלזול שלך לא במקום.

וחבל שכך אתה מתייחס לכל מילה שיוצאת לי מהפה. בכל מקרה, יש לי בקשה אליך: להודעות עתידיות שאני ארשום - פשוט אל תתייחס. אני אוכל לחיות בלי הדעה המלומדת שלך.

audiopro

New member
MP3 זה לא זה

נכון...256Kbps נשמע לא רע בכלל....אבל זה ממש לא זה...אני חסיד נאמן של PCM ואני מעוניין לשמוע את ה-CD-ים שמסתובבים איתי באיכות המקסימלית....זה ממש מטרד לשבת ולעשות ריפפיג כל היום....חוצמזה שבמחיר של ה-Extigy אני כנראה יצליח למצוא DAC איכותי הרבה יותר.... אגב ה- Sennheiser שלי רחוקים מלהיות אוזניות In-ear פשוטות ...הם לא הסאונד המושלם שאני שואף לו (הם תוכננו ל-DJ-ים...הייתי כזה בשעות הפנאי
!!! ) אבל הם ממש לא "זבל"!!!! מעבר לצליל "BOXY" (כיוון שהם סגורות) יש להם קפסולות מאוד איכותיות...הטרבל מאוד רך ונקי וממש לא צורם..מיד כייפי.....והבאס עוצמתי ונשלט..כמו שאני אוהב.... (אגב יש לי תמונה של הסטאפ לצרף אבל משום מה הפוסט לא מופיע..... פעם שלישית שאני מנסה....)

eladts

New member
אז אל תעשה RIP

תקנה DAC חיצוני איכותי למחשב שמכיל גם מגבר אוזניות ותנגן דיסקים מה-CD-ROM שבמחשב.

audiopro

New member
מאוד מעניין!

שמעתה אותו אולי? על הנייר נשמע שזה פתרון טוב ויעיל....

eladts

New member
לא שמעתי אותו

כי אין לי צורך בכזה דבר, יש לי יציאה דיגיטלית לכרטיס הקול במחשב הנייד ואני יכול לחבר אות לרסיבר. תנסה לברר בפורומים דומים בחו"ל, אני לא חושב שהמכשיר הזה משווק בארץ בכלל.

eliad2

New member
אוזניות מפורסמות

ביותר שמישתמשים בהם כמה די גיים גדולים http://www.zzounds.com/love.music?p=p.SNYMDRV700DJ&z=1474282002617

audiopro

New member
תודה! אבל.......

אני מכיר את האוזניות האלו מימים עברו.....יש לי בעיה פסיכולוגית עם השילוב Sony + audio ...לא יודע...לא מסתדר לי. וסתם...לידע כללי הדגם הנ"ל עולה כמעט פי 3 מהאוזניות שלי....חוצמזה שאני ממש לא DJ גדול
אגב...מישהו יודע איפה אפשר להשיג DAC חיצוני חדש/משומש במחיר "קטן" יחסית??? תודה!

למעלה