איום ופיטורין בזמן הריון.

iceviper

New member
איום ופיטורין בזמן הריון.

שלום, אני עובדת כשלוש שנים במשרד יישובי לא חשוב איזה. והבוס שלי כל הזמן מאיים לפטר אותי. היום זה הגיע לשיא חדש. אני בחודש חמישי להריוני והוא ידע זאת מראש. היום הוא הודיע לי כי לאחר הלידה הוא מתכוון לפטר אותי. האם הוא יכול במהלך ההריון או לאחריו הוא יכול לפטר אותי? האם יש כאן בעיה משפטית? האם זו עילה לפיטורין? והאם מצדי זו עילה משפטית לתביעה.? האם הוא יכול לממש את איומו?

מדון

New member
הוא יכול לפטר אותך אחרי חופשתלידה רק אחרי 60

מחזרתך להודיעה לך שאת מפוטרת + עוד 30 יום הודעה מוקדמת זה מה שהוא יכול לעשות חוקית

nogaash

New member
לדעתי, הוא גם לא יכול לעדכן אותך

מראש שהוא מתכוון לפטר אותך אחרי הלידה, זו הפרה בוטה של כל מה שעומד מאחורי החוק. אני חושבת שכדאי שתתחילי לאסוף ראיות, להקליט אותו לדוגמא ולשמור את כל מה שהוא אומר לך בעניין, אם וכאשר תפוטרי, תוכלי להגיש תביעה על פיטורים בניגוד לחוק ויהיו לך ראיות לכך.

../images/Emo45.gifומוסיפהכתבה....

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3511239,00.html חשוב שתדעי את זכויותייך!!!!! מטרת החוק היא לתת לך את ההזדמנות להוכיח שהחופשה הארוכה שהיית בה לא שינתה את תפקודך תפוקתך ולכן מקום העבודה מחוייב להחזיר אותך. ואם במהלך ההריון המעסיק כבר מצהיר את כוונותיו, עוד לפני שהוא נותן לך הזדמנות להראות שאת לא השתנית בגלל הלידה, יש לך על מה להלחם!

למעלה