אח קטן שרוצה ג'ודו

Ori DavidSon

New member
אח קטן שרוצה ג'ודו

שלום אני מבקש עצה אשמח אם תענו לי מהר ככל האפשר. שיהיו כמה שיותר עצות עד מוצאי שבת כי אני פשוט כל השבוע בצבא ואני כותב רק בסופי שבוע (בפורום אמנויות לחימה בזירה) טוב אז ככה: לי יש אח בן 10 שרוצה ללכת לחוג ג'ודו. עכשיו הוא בכתה ד' עדיין ילד קטן. אבל אני אוהב יותר קיקבוקס ואיגרוף ועד לא מזמן הוא היה נעול על הקראטה עד שהסברתי לו והראתי לו מה זה קיקבוקס. הוא נורא התלהב ועכשיו הוא מתלבט וזה שני דברים שהוא נורא אוהב. ביררתי ואין מכונים שמלמדים גם ג'ודו וגם קיקבוקס... מה שהוא רוצה להפיק מהאימונים זה יותר ביטחון עצמי ויותר הנאה. הוא אמר לי שהוא רוצה פחות להיפגע באימונים אבל לצאת יותר עם ביטחון עצמי (זה אפשרי?) בעקבות כך, לאן הייתם ממליצים לו ללכת? תודה מראש לעוזרים!!! אורי

ג'ודו

לדעתי ג'ודו יותר מתאים לילד בן 10. כתבת שהוא רצה ג'ודו...אבל אתה אוהב יותר קיקבוקס!! השאלה מה מתאים יותר עבור ילד בן 10. בגיל הזה חשוב מאד בטחון עצמי,(וזה אכן אפשרי) כמו כן בג'ודו לומדים יציבה נכונה,שעבור ילדים בגיל הזה,זה מאד חשוב (ילדים בתקופה שלנו יושבים בצורה לא נכונה בגלל שהם מבלים שעות במחשב,ואח"כ נוצרות בעיות רבות בגב וברגליים.) זו דעתי,אולם אם הוא ממש מתעקש אתה יכול לקחת אותו לשני השיעורים ולראות ממה הוא נהנה יותר. אישית-ג'ודו יותר מותאם לצרכים של ילד בגיל 10,אולי לאחרים הדיעה שונה.

שני סוגים של א"ל\ספורט מאוד איכותים

בניגוד לדעת הרוב (כרגע), אני חושב ששתי האופציות טובות, וזה מאוד מאוד תלוי במאמן. יש מאמנים שיגרמו לו נזק גם בג'ודו. צריך, אבל, לזכור שהוא העדיף ג'ודו בהתחלה, אולי כדאי לתת לו לבחר לבד, סה"כ ילד בן 10...

כל מאמן בכל שיטה ותחום

אשר מבין את צורכי התלמיד ( גם אם הוא רק ילד צעיר ) מתאים לעבודה עם ילדים . כיום כמעט כל שיטה או נכון יותר כמעט כל מאמן "מהדור החדש" עוסק במגוון רחב מאוד של תחומים ( כמעט ולא ניתן למצוא מאמנים שאינם משלבים עבודה מתחומים שונים) . לכן , השאלה בדבר התאמת השיטה לצורכי "ילדים" אינה רלוונטית כלל . מה שחשוב מאוד , זה המאמן או המסגרת אליה הוא פונה . לעניין הרלוונטי , הוא רוצה גו'דו אתה רוצה אגרוף תאילנדי , תלמד אתה אגרוף תאילנדי ותהנה שם ותן לו להתאמן בגו'דו ולהנות שם ואם יחליט בעתיד שאינו מעונין להמשיך או לשנות תחום יש לאפשר לו גם זאת . סה"כ זאת הבחירה שלו לטוב ולרע הוא עוד צעיר ולבסוף ימצא את דרכו .

למעלה