אחרי שעבר שבוע מהזכיה של גולדן באליפות

OrEl74

Well-known member
מנהל
אחרי שעבר שבוע מהזכיה של גולדן באליפות

מה אתם חושבים על האליפות הזאת?
אני יודע שכבר חפרנו בנושא אבל אני בכל זאת מעלה אותו שוב במרחק של שבוע כי עכשיו כולנו קצת יותר שקולים לדעתי

בשיחה עם חברים, אחד טען שזאת אליפות עם טעם חמוץ כי גולדן למעשה התמודדו מול קבוצות שכולן היו פצועות ברמה כזאת או אחרת ולא פחות חשוב, הם לא שיחקו מול הספרס (זה שהם ניצחו את הקבוצה שהדיחה את הספרס זה כנראה חסר משמעות)
אני לעומת זאת טוען שזאת אליפות ראויה ומרשימה, אחרי הכל, הם היו הקבוצה הטובה ביותר בעונה הרגילה ולקחו אליפות בזכות ולא בחסד.

אז מה אתם חושבים...
האם זאת אליפות עם כוכבית קטנה בצידה?
איפה הייתם מדרגים את האליפות הזאת ביחס לאלופות האחרות מהשנים האחרונות?

rapgamer4ever

New member
לא אחת האליפויות המרגשות או המדהימות

כל הפלייאוף הזה בטעם קצת חמוץ, גם בגלל הפציעות וגם בגלל התחושה שחלק מהקבוצות לא הגיעו לפלייאוף בשיא הכושר.
&nbsp
בשורה התחתונה כמו שאמרת כל אליפות ב-NBA היא גדולה ומרשימה. בכלל לא קל לנצח 29 קבוצות בליגה הטובה בעולם. אני לא חושב שיש צורך לקשט אליפויות בכוכבית, אחרת אין לזה סוף. בין אם בגלל פציעות, עונה מקוצרת, קונפרנס חלש או כל סיבה אחרת.
&nbsp
הספארס עפו בסיבוב הראשון וזה לא אמור לעניין את גולדן סטייט, בטח שהאליפות שלה לא מוגדרת עפ"י היריבות שעפו מוקדם. הספארס לא היו מספיק טובים ולכן הפסידו לקליפרס, הקליפרס לא השכילו לסגור את הסדרה ולכן הפסידו ליוסטון. אותה יוסטון שקיבלה בראש 4-1 מגולדן סטייט. כנראה שאם הקליפרס או הספארס באמת כאלה גדולות הן היו מצליחות להגיע לגמר המערב בכל זאת.
&nbsp
גולדן סטייט הייתה הקבוצה הכי טובה בליגה, היא הפגינה עליונות לכל אורך הפלייאוף ולקחה אליפות בצדק.

, זה מסכם את מה שאני חושב

אליפות צודקת אבל לא מרגשת במיוחד. בשביל כוכבית צריך שתהיה פרשת מכירת משחקים, התרסקות מטוס או משו מזעזע אחר. אם הקבוצות האחרות התפרקו והפסידו או נדפקו בגלל סידינג, או פציעות של שחקנים זה חלק מהמשחק וזה לא מוריד מהישג האליפות.

OrEl74

Well-known member
מנהל
לא כל כך מסכים איתכם

גולדן הציגו העונה כדורסל מאוד מרענן וחדש ולקחו אליפות למרות שהיו לא מעט שטענו (כולל אותי) שבשיטת המשחק שלהם, הם לא יגיעו רחוק.
דווקא בגלל שהם עשו את זה בדרך כל כך אלגנטית ועם כדורסל חכם ודווקא בגלל שבתכ'לס, מי בכלל ספר אותם בתחילת העונה....בעיניי זאת כן אליפות מרגשת.
האם הם קבוצה חזקה כמו אלופות אחרות בעשור האחרון? קשה לדעת אבל זאת אליפות יפה ומרגשת ולטעמי, יותר מרגשת מהאליפות של דאלאס לפני 4 עונות.
&nbsp

Reutk

Active member
האליפות של דאלאס ריגשה אותי הרבה יותר.

דאלאס היו אנדרדוג מובהק. כן, הם היו קבוצה חזקה בעונה הסדירה אבל הם לא הציגו עליונות ברורה על שאר הקבוצות החזקות במערב. גולדן היו קבוצה הכי טובה העונה, הזכיה שלהם הרבה פחות מפתיעה.

אבל יותר מזה, בזכיה של דאלאס היה סיפור של אכזבות ושברונות לב קודמים, לפני הרגע הזה של הניצחון המתוק. ויש משהו מאוד מיוחד בסיפור כזה שבו אתה עובר עם הקבוצה את הרגעים הקשים שלהם, שהופך את הרגעים הטובים לחזקים ומרגשים הרבה יותר.

חשבתי שהאליפות של דאלאס היית האליפות הכי "מרגשת"

בעשור האחרון, אולי חוץ מזאת של בוסטון. הקבוצה פשוט הייתה מלאה בכוכבים שהגיע להם. ג'ייסון קיד, דירק נוביצקי, שון מאריון, טייסון צ'אנדלר, ג'ייסון טרי, פג'ה סטויאקוביץ'. פשוט קבוצה מלאה בוטרנים, שכבר שיחקו במספר קונטנדריות, עשו הרבה בקריירה אבל אף פעם לא הצליחו לקחת אליפות. הם היו אנדרדוג כמעט מהסיבוב הראשון (הרבה נתנו לפורטלנד אפסט עליהם) ובטוח החל משם (סוויפ על הלייקרס?! מאיפה זה הגיע...). כמובן שהניצחון על מיאמי בגמר שניצחה אותם ב-2006 הוסיף עוד הרבה. זה היה אחלה סיפור העונה ההיא של דאלאס.

OrEl74

Well-known member
מנהל
ברשותכם, אני אנסה אסביר את עצמי

א. האליפות של דאלאס כן ריגשה אותי מהסיבות שדאמבי ציין וזה בעיקר אליפות לשחקנים שמאוד "הגיע" להם ובעיקר לקיד.
ב. לי אישתי היתה תחושה שדאלאס זכו מההפקר ולא מעט מהניצחון על מיאמי נזקף לזכותה (או לרעתה) של מיאמי עצמה כשכולנו ראינו שוויד ולברון די זרקו ז...ומאוד זילזלו ביריבה שלהם ולכן באיזשהו מקום זה נתפס כהפסד בעיניי של מיאמי יותר מניצחון של דאלאס.
ג. לא בדקתי נתונים ויש מצב שאני טועה בגדול אבל נראה לי שמבחינת נתונים וסטטיסטיקה קבוצתית, דאלאס של אותה עונה היתה יחסית חלשה בטח בהשוואה לאליפויות של ההיט, ספרס וזאת של גולדן.
&nbsp
אז נכון, דאלאס בהחלט ריגשו מהבחינה הזאת שזה היה ממש לא צפוי ובניגוד לגולדן שנתנה עונה נהדרת ולכן גם היתה קונטנדרית לכל דבר בתחילת הפלייאוף, את דאלאס לא ספרו גם כשהפלייאוף התחיל.
אבל עדיין כפי שציינתי בהתחלה, יש תחושה שהם זכו מן ההפקר, לפחות בגמר...עד שם הם בהחלט הגיעו בזכות.
&nbsp
&nbsp

דאלאס באמת נחשבת אלופה חלשה

אבל הדרך שהיא עברה כדי להגיע לאליפות היא אחת המרשימות.
הסיבוב הראשון נגד פורטלנד לא היה קל בכלל.
בסיבוב השני הם פגשו את הלייקרס שנראו לאורך רוב העונה בבדרך הבטוחה לת'ריפיט, למרות שבדיעבד אנשים אמרו שהלייקרס נראו רע, הם עדיין היו הפייבוריטים לאליפות המערב.
בגמר המערב הם היו נגד אוקלהומה לא מנוסה אבל היא כללה אז עוד את הארדן ואחרי הפרקינס טרייד הם נחשבו בזמנו כמועמדת לגיטימית.
מול מיאמי לא נתנו להם הרבה סיכוי. לברון נתן פלייאוף מעולה עד הגמר (אולי הכי טוב שלו) והיה לו חלק משמעותי בהיחנקות אבל גם כאן מגיע לדאלאס קרדיט. ווויד דווקא נתן אחלה סדרת גמר והזלזול התבטא יותר בדרך שהוא התנהלך מחוץ למשחקים עם חיקוי השיעולים של נוביצקי וכאלה.
&nbsp
מה אני מנסה להגיד? שלדאלאס מאוד הגיעה האליפות הזאת. הם פגשו את האלופה של השנה שעברה ואת שתי הפיינליסטיות של השנה הבאה. הם ניצחו בזכות ולא בחסד. הסימן שאלה היחידי היה אם הם היו מנצחים כשלברון בשיאו אבל זה לא שהוא עבר איזה פציעה או משו, הוא פשוט לא תיפקד רק בסדרה הזאת אחרי פלייאוף גדול.

בוביץ

New member
גולדן זכתה בצדק

קודם כל מראש אמרו שהיא בין הכי ראויות לזכות בעונה הרגילה.
והיא לא אשמה בשחקנים הפצועים של האחרים. כל פלייאוף שחקנים נפצעים..
מה גם שהספרס לא עלו כי הקליפרס הדיחו אותם. כלומר כנראה לא היו ראוים להגיע לגמר..
מה גם שגולדן לא היה לה כל כך קל בגמר מול קליבלנד כפי שכולם ציפו לסוויפ קליל .
.

mrpink3

New member
הם לא ניצחו את הקבוצה שהדיחה את הספרס..

וכן, אין ספק שזאת אליפות עם כוכבית די גדולה בצד.
גם אוקלהומה הייתה פצועה, גם אירווינג ולאב..גם ליוסטון וממפיס היו פציעות בחמישייה הראשונה..

Reutk

Active member
אני שונאת את המילה הזאת *

אין באליפות של גולדן שום * הם זכו בצדק, הם היו הקבוצה הכי טובה בעונה ובפליאוף. והם לא היו רק טובים באופן יחסי לשאר הקבוצות, הם באמת היו אחת הקבוצות הכי חזקות ומרשימות בעשור הנוכחי.

אני כן מאוכזבת מהמצב שנוצר בגלל הפציעות של השחקנים, בעיקר בגמר מול קליבלנד. אבל ג"ס לא אשמים בזה.

Reutk

Active member
המשמעות היא שפיל ג'קסון אוהב לחרטט דברים שמשפעים פסיכולוגית

על אוהדים גם שנים אחר כך. וגם, שכנראה יש עוד אליפות בעתיד של ג"ס

** פיל ג'קסון הוא באמת המייסד של המונח הזה? אני לא ממש בטוחה בקשר לזה
.

picki23

New member
לאף אליפות אין כוכבית

רמת המשחק הייתה בינונית - גולדן לא הצליחה לשחק בשטף המשחק שלה לרוב מתוך חוסר נסיון (בשלוש המשחקים האחרונים ההגנה של קליבלנד כבר לא הייתה סיבה לגיטימית) וקליבלנד היו פצועים מדי בשביל לעשות משהו יותר טוב.

בינתיים זה נאמר כבר אבל הסדרה הטובה ביותר שראינו הייתה הספרס - קליפרס.

פורטלנד, דאלאס היו בינוניים מאד.

קליפרס איכזבו מול הרוקטס ושתי הקבוצות לא שיחקו מדהים בסדרה שביניהם.

מילווקי חשפה את הבינוניות של שיקגו ושיקגו עשתה חיים קשים לקליבלנד, גרמה ללברון להראות מבוגר בפעם הראשונה.
וושינגטון ברוב בינוניותה הגיעו למעמד בו זה רק מרחק של פוזשן אחד מנצחון בכל משחק מול הההוקס.

והאכזבה האמיתית - ההוקס. הם פשוט היו חסרי ספסל, חסרי מנטליות הגנתית וחסרי קשיחות. הם התעכבו מול קבוצה עד לקליבלנד ואז הפסידו בסוויפ צורם רק בגלל האספקט של ההגנה. פשוט הפכו את קליבלנד לקבוצה לגיטימית, נורא קל לצבור בטחון אחרי 4 נצחונות רצופים..

בקיצור בינוני

למעלה