אחרי שאיבה ראשונה

reutct

New member
אחרי שאיבה ראשונה

אז זהו, השאיבה הראשונה מאחורי (למרות שהכאב עדיין כאן...עשיתי ללא הרדמה) אבל בעקבות כמות ביציות (18) אני לחוצה מגירוי יתר. האם יש משהו לעשות מעבר לשתייה מרובה? מתי בדרך כלל יודעים אם יש גירוי יתר?
תודה מראש

Lexie1

New member
לא להתאמץ

לא לסחוב דברים כבדים לא להתעמל. תעקבי אחרי כמות הנוזלים שיוצאת לעומת מה שנכנס. עבדת קשה מאד ומנוחה מאד מתבקשת.

reutct

New member
:) תודה

אכן היה קשה ומתיש ואין ספק שצריך לנוח. הכוונה שלך לוודא שאכן הנוזלים יוצאים? ולגבי הנפיחות, מתי היא יורדת? (אני נראית בחודש רביעי כבר...)
תודה

Lexie1

New member
את עושה החזרה החודש ?

אם לא, הנפיחות אמורה לרדת שבוע שבוע וחצי בערך אחרי השאיבה (ככה זה אצלי) אם את עושה החזרה ויש השתרשות זה יכול להחמיר את הגירוי.

לגבי הנוזלים הבנת נכון שיש הלימות בין הכמות שאת שותה לנוזלים שיוצאים.

reutct

New member
החזרה

לפי מה שנאמר לי היום אחריהשאיבה, תהיה החזרה כנראה ביום ראשון. אז מה עושים במצב כזה שמחזירים והגירוי מחמיר?

danaga1

New member
מניסיוני

כששאבו אצלי 18 ביציות הרופא העדיף לחכות חודש עד ההחזרה.
המחזור הגיע בערך שבוע אחרי השאיבה . עשיבדיקה ביום השלישי/רביעי של המחזור והשחלות עדיין היו נפוחות ומלאות ציסטות אז הוא העדיף לחכות עם התמיכה עוד שבוע (כי אני לא מקבלת מחזור בעצמי והסבב היה על בסיס הורמונלי). רק לאחר שהנפיחות ירדה התחלנו לגדל את הרירית ולהתכונן להחזרה.
כששאלתי אם לא עדיף להחזיר ישר אחרי השאיבה הוא אמר שעדיף לא "לבזבז" את העוברים הטובים על רחם שהרגע קיבל דקאפפטיל (שמוריד את הסיכוי לקליטת עובר) ולהסתבך עם השחלות הנפוחות.

אני מקווה שהוא צדק

reutct

New member
איך אפשר לדעת?

זה נשמע לי מאוד הגיוני. איזו בדיקה עשית כדי לבדוק את הנפיחות בשחלות? us? איך אדע אם לא עדיף לי גם להמתין? כי בעיקרון הוא אמר שכנראה ביום ראשון תהיה החזרה אבל הבטן שלי נפוחה ממש...

Lexie1

New member
ב-US רואים את גודל השחלות

אם יש תופעות לואי של גירוי יתר מחר, תיידעי את הרופא. הרבה פעמים הנפיחות בבטן מההורמונים ולא מגירוי כך שאפשרי שיחזירו ביום ראשון.

נגה77

New member
לי שאבו כבר פעמיים מעל 20 ביציות...

צריך לשתות הרבה, לנוח הרבה ולא להתאמץ ביומיים הקרובים. אם הכאבים מתגברים והופכים לבלתי נסבלים תלכי להיבדק...

(אהה ואף פעם לא היה לי גירוי יתר שהצריך אשפוז או משהו... אלא גירוי רגיל של אחרי שאיבה, כמו שיש לכל אחת...)

למעלה