אחרי ניתוח לפרוסקופיה

mamy78

New member
אחרי ניתוח לפרוסקופיה

שלום לכן בנות יקרות אז הנה אני מצטרפת אליכן רשמית, ביום ג' האחרון עברתי ניתוח לפרסקופיה הוציאו לי ציסטה ונאמר לי כי אני סובלת מאנדו', האמת היא שכבר ציפיתי שיגידו זאת כי כבר מילאתי את השאלון שלכן לפני. אז ככה אני בת 30, נשואה 7 שנים ואמא לנסיכה בת 3 (אחרי המון טיפולים) יש לי כמה שאלות אליכן: 1. כמה זמן אחרי הניתוח חזרתן לשגרה? 2. האם כאב חד בטבור מוכר אחרי ניתוח? 3. קראתי קצת מאמרים וראיתי שתזונה טובה יכולה להפחית כאבים ולסייע למחלה, מישהי ניסתה? 4. האם ה"תרופה" למחלה זו היא כריתת רחם? 5. עדיין לא אמרו לי באיזה דרגה האנדו', איך יודעים? מצטערת על מבול האינפורמציה פשוט מנסה לעכל את הנושא ולהערך בהתאם, תודה על מי שהגיעה עד לפה

זואילי

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

היכן נותחת וע"י מי? עקרונית הרופא שניתח אמור לעדכן אותך באיזו דרגה האנדו, אבל בתכל'ס זה לא ממש משנה. כשיש אנדו אז יש... החזרה לשיגרה מאוד אינדיבידואלית לכל אחת, וזה תלוי בך ובגופך בלבד, וגם תלוי עד כמה הניתוח היה מורכב. אני יכולתי לחזור לשיגרה אחרי שבועיים, גם כשהניתוח היה מורכב, אבל נתתי לעצמי זמן ורק 3 חודשים לאחר הניתוח אפשר להגיד שהרשיתי לעצמי לחזור לשיגרה. לא זוכרת כאב בטבור.. כריתת רחם היא לא תרופה והחלק היותר משמעותי זה השחלות, אבל אם קצת קראת פה וראית שיש כאן לפחות 2 נשים שידוע שהוציאו להן שחלות ורחם, לצערינו טרם הן דיווחו לנו שזו "תרופה" מומלצת... תזונה יכולה לעזור להקל על תופעות של ענייני מעיים, את יכולה לקרוא פה בטאגליינס המלצה לתזונה. את גם יכולה להיפגש במרפאה בתה"ש עם נעמי קידר שיש לה המלצות על תזונה לנשים אנדואיות, ואת גם יכולה ללכת לתזונאית דרך הקופה שלך. (אני עשיתי ככה, דרך קופ"ח כללית עוד לפני שאובחנתי ושיניתי תזונה). החלמה מהירה ויופי שמצאת אותנו

lee E

New member
באה לעדכן, לפי דרישת הזואילי...

כריתת רחם ושחלות ללא לקיחת הורמונים חלופיים בכלל!!. מדגישה שוב: לקיחת הורמונים זה הרס של כל הצלחות הניתוח. האסטרוגן, אמנם עוזר לתופעות כמו גלי החום, א-ב-ל..הוא לא מונע הזדקנות! גם כריתת השחלות לא גורמת להזדקנות! רק לתופעות של גיל הבלות. מה שכן, לקיחת האסטרוגן משיכה להזין את שאריות המוקדים, זעירים עד כמה שיהיו. לכן, לקיחת הורמונים הורסת את תוצאות הניתוח....אני מתכוונת כמובן לניתוח סופי של כריתת אברי רבייה מלאה. אז סובלים את גלי החום..לא מזדקנים..אבל מתקדמים לקראת חיים נורמליים|סהדגש| אכן זוהי ה"תרופה" האחרונה". כרגע 5 חודשים אחרי..ובהחלט מתחילה להרגיש את החזרה לחיים. יש כאבים פה ושם, אבל אלו שאריות של נזקים פנימיים.

ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

מי ניתח אותך? לגבי חסרה לשיגרה, זה מאוד אינדבידואלי, כעקרון לאחר הניתוח הייתי 3 שבועות בבית אבל כבר אחרי שבועיים הרגשתי טוב. כאב בטבור היה לי עוד תקופה ארוכה לאחר הניתוח, לא כאב ממושך אלא כאב חד שבא והולך. לגבי כריתת רחם, זה בהחלט יכול לעזור אך לא תמיד, אך יש כאן מקרים של בנות שגם כריתה לא עזרה כי הגוף שלהן כבר היה מלא במוקדים. בכל מקרה את צעירה עדיין ואני בטוחה שתרצי עוד ילדים. חשוב שעכשיו אחרי הניתוח תשמרי על דיכוי עד שתרצי שוב הריון. לגבי דרגת האנדו, את יכולה לעיין במכתב סיכום אשפוז ובדו"ח ניתוח אולי זה נרשם שם ואם לא אז פשוט לשאול את המנתח. החלמה מהירה

maytalita

New member
תודה לך ../images/Emo140.gif

למה הוחלט אצלך על לוקרין ולא גלולות ברצף? היו איזשהן תופעות לוואי במהלך השימוש?

maytalita

New member
פויה, תפוז, פויה! ../images/Emo4.gif

כמובן,שורשר במקום הלא נכון סליחה

lee E

New member
כאב חד בטבור..

לי היו כאבים עזים עד כדי חוסר יכולת להסתובב במיטה. אם הכאב הוא סוג של בעירה, כנראה שזה עצב שנתקע ברקמת צלקת. אבל כמובן, זה מצריך בדיקת רופא.

sheronher

New member
גם אצלי

היו כאבים חדים בטבור, סביר להניח כי עשו משם פתח וזה פצע שמחלים כמו כל פצע, לא ככה???

קיבלת תשובות

מנסיון של טבורים גם...... כאב חד בטבור..יכול להעיד על בקע טבורי........לפעמים אחרי ניתוח השריר לא "נסגר" טוב ואז נוצר מצב של בקע.....כדי לפנות לכירורג שיבדוק.........

למעלה