אחרי הוידוי - התנצלות

Free Smile

New member
אחרי הוידוי - התנצלות

הוידוי יהיה שאני אשמח לשלום בית ולגשר בין הצדדים

רונית, אני מתנצל שעוררתי בך סלידה כה עזה. כתבתי את דבריי כדי לבחון את דעות הציבור והדעה שלך עשתה לי חושבים ומצטערים. אז אני גם מצטער שהוצאתי ממך את התגובות הללו
וגם מצטער עבור אותו אדם שנגנבו אופניו על ידי אותו אדם שפנה אליי.

כפי שאמרתי בעבר - לא אנהג ככה שוב
(כך שמשהו טוב יצא מזה לבסוף כלפי העתיד)

חנהר

New member

חנהר

New member
אגב

הכנתי בשבילך את הספר בהולנדית + הדיסק למחר.
Tot Morgen!

Ronronit1

New member
יופי. ועכשיו לך למשטרה ותגיד להם שהגיעו לידיך

אופניים גנובים שאתה רוצה להחזיר לבעלים.

חנהר

New member
ראיתי את האופניים, מצ"ב תמונה שלהם

אז רגע נאמר והוא יילך למשטרה עם האופניים ויפקיד אותם בידיהם, אז זה אומר שהוא הפסיד 10 יורו.
האם יש מצ"ב שהם ישאלו אותו האם אתה יכול לתאר לנו את הבחור שמכר לך את האופניים ויעשו מכך חקירה?
האם יש סיכוי שהבעלים של האופניים יילך למשטרה כדי לחפש את האופניים שלו?
האם זה מה שאת עשית כשגנבו לכם את האופניים? ואם כן, מה הייתה התשובה של המשטרה? האם יש למשטרה מחסן של אופניים גנובות?

ואם יש צדיק אחד בשם Free Smile שיעשה את המעשה הנכון, מה לגבי השאר שלא עושים את המעשה הנכון? האם תוכלי למנוע את כל מקרי מכירת אופניים גנובים?

האם ידוע לך שביפו ישנה חנות אופניים שקונה אופניים משומשות מאנשים אקראיים שבמידה ונגנבו לך אופניים תוכלי לגשת לחנות ואולי אם יתמזל מזלך תוכלי למצוא אותם שם ולקנות אותם בחזרה?
הבעיה היא הטיימינג מספיק שמישהו אחר יגיע בזמן הנכון יכול לקנות את האופניים הגנובות שלך. עכשיו המשטרה לא יכולה לעשות דבר לבעלים של החנות מהסיבה הפשוטה שלפי החוק בישראל ואגב גם בהולנד כל עוד הקונה אינו מודע לכך שהוא רוכש אופניים גנובות, הוא לא אשם בעבירה.

Ronronit1

New member
יופי. תמשיכי לעודד קניית אופניים גנובות.

באמת הודעה שמכבדת אותך כמנהלת פורום.
ואם באמת מעניין אותך אז כן, יש סיכוי גדול שבעל האופניים ילך למשטרה וידווח על הגניבה, וגם יחפש אותם, אפילו סיכוי גדול.
אם יש לו ביטוח לאופניים, הוא חייב לעשות את זה.
ולמשטרה יש מחסן של ציוד גנוב, גם אופניים.
מה שקורה בחנויות ביפו זה יפו, זה לא אמסטרדם. מה שקורה באמסטרדם זה שמידי פעם המשטרה עושה "אמבושים" ובדיקות לרוכבי אופנים, בין היתר הם בודקים אם האופניים גנובים.
לא כמו ביפו, באמסטרדם מסמנים אופניים במשטרה.

גם את ההודעה הזאת את הולכת למחוק?

חנהר

New member
פספת תשובה אחת משמעותית

את עונה בצורה היפוטתית, מה לגבייך? טענת שגנבו לכם אופניים, האם הלכת למשטרה והגשת תלונה?
לגבי יפו נתתי לך רק ידיעה אחת, לגבי מה שהמשטרה עושה זה אני לא יודעת.

זה שאני מנהלת הפורום עדיין לא אומר שאני צריכה להסכים עם כל מה שאת אומרת.

Ronronit1

New member
את לא צריכה להסכים עם כל מה שאני אומרת

אבל מה שאת עושה פה זה נותנת תמיכה למעשה שהוא עבירה על החוק. פשע.
מעשה שהתוצאה שלו זה עידוד גניבת אופניים ותמיכה במכורים לסמים קשים.
האיש עשה מעשה שאולי לא היה מודע למה שעשה. אולי כן ואולי לא.
אבל את תומכת פה בפומבי במעשיו.

חנהר

New member
מה שאני מנסה זה לתת

עוד כמה צדדים לסיפור, ישנם עוד שאלות שצריך לשאול, אני בהחלט לא מעודדת גניבת רכוש.
אישית לא הייתי קונה מקבצן אופניים, ובטח שלא ב-10 יורו וזאת בגלל העובדה שעובדת משרה מלאה ואני יכולה להרשות לעצמי לקנות אופניים חדשים, אפילו אוטו, בית ואופנוע.

אך מהצד אני מסתכלת על בחור כמו Free Smile שהגיע להולנד כמעט ללא משאבים שמנסה להסתדר עד כמה שהוא יכול במדינת הולנד, וכל שיכל להרשות לעצמו זה אופניים גנובים בשווי 10 יורו.
לאחר ששוחחתי עמו אתמול, גיליתי אדם משכיל ואינטילגנט ואני בטוחה שלאחר תקופה מסויימת כאן בהולנד הוא ימצא את עצמו עם עבודה, משלם מיסים וקונה לעצמו אופניים חדשים מחנות.

מה שזה אומר מבחינתי שאומנם הוא נתן יד לגניבה פעם אחת, אבל זו פעם אחת בלבד וזאת כדי שהוא יוכל להתנייד בעיר הגדולה, אם זה לעשות קניות או ללכת לקורס הולנדית או להתייצב לראיונות עבודה.
צריך להתחיל היכן שהוא.

ואם כבר הבא נתחיל לשוחח על מדוע בכלל גניבת אופניים קיימת, ולמה אין סבסוד מתוקשר עבור נזקקים, אני חושבת שאם מדינת הולנד הייתה מציעה סבסוד, או פתרון מסויים לרכישת אופניים עבור נזקקים, אחוז גניבת האופניים היה יורד לחצי.

Free Smile

New member
שמעתי על זה משהו , איני יודע אם זה נכון

חבר אמר לי שהעירייה, על מנת לצמצם את תופעת הגניבת אופניים, פשוט שמה אלפי זוגות אופניים בעיר כדי שאנשים יוכלו להשתמש בהם בחינם ולא יצטרכו לגנוב ולהיגנב.
אף אחד מהזוגות החינם האלה לא נמצא ולא נראה יותר באמסטרדם.
הם הועלו (באנגלית זה נשמע יותר טוב, lifted) על ספינות והפכו לתרומה לא רשמית של הולנד לאפריקה

newfornow

New member
לפני שמציעים לסבסד אופניים בהולנד, אינטגרציה

התגובה הזו רק ממשיכה לעודד פעילות לא חוקית. קשים חייו של מהגר, זה לא חדש, אבל בין זה לבין תרומה לפעילות לא חוקית יש מרחק.
בדקתי... ב-marktplaats (את יודעת מה זה?) יש כרגע 7333 מודעות לאופניים רק באחת מקטגוריות אופני גברים. חיפוש לפי מחיר העלה אופניים מ-5 יורו. עכשיו, יכול להיות שגם הם גנובים, אבל יכול להיות שלא, לפחות מישהו לקח את הזמן לצלם, לשים מודעה ולאפשר אפילו למי שגנבו ממנו לראות ולדווח למשטרה.
תגובה שמעודדת אינטגרציה, כלומר - אתה צריך מידע, יש פה שוק יד שניה שאפשר לקנות דברים בזול ובאופן חוקי, פה ופה אפשר למצוא חברות שעוסקות בגיוס כח אדם זר, וכזר יש מרכז גדול שעוזר ב-wtc אמסטרדם בחינם... זה קמצוץ ממה שאני מצפה בפורום כזה... לעודד אינטגרציה זו לא כוונה של איזה קופישופ מוכר חומר איכותי וזול... העצה הלא ישירה של להסתדר עם אופניים ב-10 יורו שברור שהם גנובים היא, בעיניי, שוות ערך לעצת הקופישופ... סורי, אבל גם רונית וגם אני מנסות להגיד בפשטות, את מעודדת את שלא ראוי. אפשר גם להפנים ולהתנצל (כמו שעשה מי שהתחיל את השרשור). אם את לא מסכימה ואין הפנמה של הטעות בגישה, אז מקומי חזרה באנונימיות ואני אעלם כמו שבאתי.

חנהר

New member
He who is without sin cast the first stone

משמע על אדם רעב שגנב פיסת לחם לא אאשים אותו בגניבה.
מניין לך לדעת שהאופניים גנובים, אולי האופנים שייכים לקבצן והן באמת שווים 10 יורו, צירפתי אף תמונה הם באמת שווים 10 יורו. נראה לי שאת קשה מידי וממהרת לשפוט ללא סיבה.
אינני רואה סיבה מדוע הוא צריך להתנצל לא בפנייך ולא בפני חבר פורום אחר על כך שהוא רכש אופניים ב-10 מקבצן.
אני לא מבינה מניין הרוח הנוקשה הזו כלפי מישהו ללא אמצעים כלכליים.
אני מוצאת את מה שאת ורונית אומרות ללא מוסרי בעליל, אתן שופטות ומנסות להטיל אות קלון על מישהו שקנה אופניים מקבצן בשווי 10 יורו כאשר אתן אפילו לא מכירות את הקבצן ובכלל וייתכן והאופניים באמת שייכות לו.

newfornow

New member
Short but not sweet

חנה... פספסת מהותית... לא עליו ה״רוח הנוקשה״, עליך היא ועל התגובות שלך לרונית. הוא התנצל, הפנים ואמר ״וואלה, לא חשבתי על צד כזה או אחר״... את לא רק שלא עודדת את ההצעה של רונית ללכת עם האופניים למשטרה אלא לקחת את זה לכוון של ״חבל על הזמן״ - אין לי מושג על העבר של הפורום הזה, אבל את המנהלת, את העצות וההצעות שלך מקבלים כבעלות משקל יותר משלי ושל אחרים, ככזו את צריכה להיות יותר זהירה בכוון שאת נותנת... ואת זה נראה לי שגם אני וגם רונית (שאינני מכירה יותר זמן מאשר כל אחד בפורום הזה) ניסינו להסביר כמה וכמה פעמים. זה לא האופניים, זו התגובה שלך לאמירה של רונית ואחר כך לשלי. עודדת את מה שבעיניי לא ראוי.
כמו שבאתי ככה הלכתי. בהצלחה לכם, רציתי לתרום מנסיון וידע, אבל לא באוירה הזו.

חנהר

New member
ואם את מעלה את נושא האינטגרציה

היכן היית כאשר הוא ביקש חומר ללימוד הולנדית?

אני הייתי שם ונסעתי במיוחד שעה לאמסטרדם כדי לפגוש אותו ולוויתי לו ספר ודיסקים שרכשתי מכספי כשהגעתי להולנד בסכום של 67 יורו. יכולתי למכור לו את הספר אך בחרתי שלא ומדוע, כיוון אני יודעת שהוא חסר אמצעים ואני חושבת לעצמי שאני אישה עמידה כלכלית יכולה לעזור לאדם חסר אמצעים שרוצה להיות חלק מהאינטגרציה במדינה חדשה, אעשה זאת בשמחה ללא תמורה כי הוא רוצה לצאת מהמצב הו הוא נמצא!

זה מבחינתי אחת הדרכים לעזור ולתרום לחברים בפורום.

למעלה