אחרי ביקור באתר של סוני

אחרי ביקור באתר של סוני

באירופה גיליתי שלכל הסדרות המוכרות לנו מהארץ(FX20,FX65) יש דגמים של טלוויזיות רחבות בגדלים של 28 ו32 אינץ´(את ה32 של FX65 יש בארץ) מעניין למה לא מביאים אותם לארץ כי אני מאמין שטלוויזיה נגיד ה32FX20 לא תיהיה כל כך יקרה בארץ או דגם יותר איכותי אבל קטן כגון ה28FX65 וככה מי שחלם על טלוויזיה רחבה יוכל להגשים את החלום

הסבר אפשרי...

בגלל שתוכניות הטלויזיה בארץ הן 4:3, אז על מסך רחב זה נראה "מוזר" כשלא רגילים. ובעיקר: תמונה 4:3 על מסך רחב "32 נראית נורא קטנטונת! אז תאר לך על "28... אז במקום להרגיל אותנו למסך רחב, שנהיה כמו אירופה
הופכים לנו את סרטי ה DVD בארץ לפורמט 4:3

במקום שנזרום עם הזרם

של העולם ואירופה אז פה החברה שמייבאת סרטי DVD משווקת אותם כ4:3 תראי ככה זה טוב שהסרטים הם ביחס רוחב גובה של 4:3 כי רוב הטלוויזיות בארץ הם כאלה אבל עם גישה כזאת גם הטלויזיות שימכרו הכי הרבה בארץ הם 4:3 וככה נתקע עם הפורמט הזה עוד הרבה זמן כי גם ככה קונים של טלווזיות יגידו לעצמם גם ככה אין תוכניות טלוויזיה בפורמט רחב ולא רק זה הDVD שמיובאים לארץ הם 4:3 ברובם אז בשביל מה לנו בכלל להוציא עוד כסף על טלויזיית מסך רחב כי גם ככה לא יהיה לזה שימוש אני הבנתי שכרגע ברוב העולם ה16:9 מתחיל ל"העיף" בצורה רצינית את הפורמט הישן

נכון. נתקענו במעגל קסמים... ../images/Emo10.gif

ולא רוב סרטי ה DVD שמיובאים לארץ הם 4:3. רק סרטים של חברה אחת או אולי שתיים, אני חושבת. קראתי לא מזמן מאמר של אחד מחברי הפורום (לא מצליחה להיזכר מי...) שהסביר למה מסך ה 16:9 משתלט. הוא פשוט מותאם יותר לשדה הראייה שלנו. הזוית הרוחבית של שדה הראייה שלנו היא משהו כמו 180 מעלות (נדמה לי) והזוית האנכית היא אולי חצי ממנה. לכן גם הסרטים בקולנוע עשויים ככה. (ויש במאמר ההוא גם הסבר לגבי סינמסקופ. מומלץ. אנסה להיזכר מי כתב אותו).

אני יודע על איזה מאמר את מתכוונת

אני חושב שמר מיכאל לנג הנכבד כתב אותו ותראי זה כבר הרבה שנים ידוע שהפורמט העתידי הוא 16:9 זה לא דבר חדש אני זוכר עוד שרק דיברו על הדי וי די והHDTV לפני 5 שנים אז דיברו על הפורמט הנ"ל שיחליף את ה4:3 המוכר לנו כיום

למעלה