אחסון סרטון

אחסון סרטון

יש לי סרטון של כ 10 מגה וצפויות לו המון הורדות בזמן הקרוב. חבילת ההוסטינג שלי כרגע היא 25G. על אילו דרכים אתם ממליצים על מנת להעלות את רוחב הפס של הסרטון כך שיוכל להתמודד עם כמות של נגיד 100 הורדות ביום (בארץ) או 1000 הורדות ביום (חו"ל) ?

ישנן שתי אפשרויות

אבל פה אתה עשית בלבוליזציה: 100 הורדות ביום זה 1GB תעבורה ביום סה"כ 30 GB בחודש, 1000 הורדות זה 10GB ביום או 300GB בחודש, שזה שונה לגמרי, אז קודם כל תהיה סגור על עצמך. בשביל 10 GB ביום אתה תצטרך אחת מהאפשרויות הבאות: 1. לחפש אכסון שנועד להורדות ולתעבורות גדולות, חבילות אכסון כאלו לרוב עולות המון. 2. לקנות שרת (או יותר) באחת מחוות השרתים בארץ.

לא התבלבלתי. פשוט שאלתי על 2 סד"ג

כמובן שאי אפשר לצפות את כמות ההורדות אבל אני רוצה להיערך לצפי הורדות מסויים במידה ואני מפיץ (כמובן שיהיו זליגות לחו"ל בכל מקרה) בארץ וצפי אחר במידה ואני מפיץ בחו"ל. הרחבת החבילה הוא מן הסתם הפתרון הטריוויאלי והיקר. אני שואל לגבי פתרונות אחרים כמו למשל שימוש בשרתי מירור חינמיים עם סקריפט שמפנה כל פעם לשרת אחר. יש גם את נושא ה cashing אצל ספק האינטרנט של הגולשים שקשור לזה אבל חסר לי מידע על איך הוא עובד ואיך מעודדים אותו או מפריעים לו (למשל על ידי ריבוי שרתים כמו שהצעתי קודם)

בכל מקרה...

הפתרון הוא יקר, מה התקציב שלך

לא הרבה

וגם מדובר בפתרון להורדת סרטון בלבד. לא סקריפטים ולא שום דבר אחר. האתר כבר קיים בשרת אחר.

salsamen

New member
פתרון נוסף

"לשחרר" את הסירטון ברשתות הורדות הקבצים השונות (EMULE,קאזה,ביטורנט...) במקביל להורדה מהאתר או לבחור רק באופציות אלו (כמובן שרצוי לתת קישורים ישירים להורדה) ובכך להוזיל עלויות. אבל שוב זה תלוי בהחלטה ובתקציב שלך.

למעלה