אחים.....בקשה לי אליכם......

אחים.....בקשה לי אליכם...... ../images/Emo75.gif ../images/Emo24.gif

מה שלומכם ? אז ככה....... השבוע,היה אחד השבועות המזעזעים של חיי....... זה התחיל בתחילת השבוע,שני שוטרי מג"ב נרצחו...... אחד מהם היה חבר שלי,הייתי השבוע בביתו ....... וההורים.....כבר לא נשאר מהם צלם אנוש..... זה המשיך בכך שמישהו די קרוב נדרס למוות.......אברך צעיר והתחיל בפיגועים שהיו בתחילת השבוע......שלושה ביום המשיך בפיגוע באלפי מנשה בו נרצחה אישה בשנות הארבעים לחייה...... וההמשיך ב........מה שקרה בקצה העולם....... והסתים בשיחה ששמעתי בגלי צה"ל בה דברה אמה של אלונה..... ישראלית שהיתה באחת המטוסים שהיתרסקו......ולאמא יש עוד תקווה אולי היא עוד בחיים....... אני מרגיש.....שבשמים,יש פשוט מדת דין ממש ממש מתוחה..... ושהכל מזדעזע לו כל כך ,כאב רודף כאב וכבר לא יודעים על מה לכאוב יותר.... ההורים של חבר שלי שנרצח,לראות אותם.....זה פשוט לא יאמן ,פשוט לראות אנשים חיים פיזית אבל מתים נפשית..... שלושה חברים הספקתי לקבור.......שנים מהם בתאונות דרכים..... הבקשה שלי....... אולי,בראש השנה הבא עלינו לטובה,פשוט ,לזעזע אותם בשמים.....פשוט לזעזע בדיוק מלאה שנה לכל הבלגאן שקורה במדינה....... אבל בעצם,מאז חורבן הבית,לא היתה תקופת שקט בעם ישראל... אז אולי........ר"ה השנה הזה,פשוט לתפוס תשמים חזק חזק........ולנער, לבקש,להיתחנן לפניו יתברך..... שאמהות יפסיקו לבכות כבר......,שאבות יפסיקו לקבור.........שילדים יפסיקו לקרוא לאבא ואמא ואין עונה.......ושעם ישראל יפסיק לכאוב אני נראה קצת פסימי אבל אני ממש לא,אני פשוט מזועזע מההורים של חבר שלי.... אני

דפננה.

New member
מסכימה עם כל מילה ויש לי כמה

שאלות לאלוהים הרי רשום שלא מעמידים אדם בניסיון שאינו יכול לעמוד בו אז למה אתה מעמיד אותנו בכל כך הרבה ניסיונות ואנחנו כבר איננו יכולים לעמוד בהם? אם הוא רוצה משהו הוא לא יכול להעביר מסר יותר ברור מאשר כל היום להתפלל או ללמוד תורה אם הוא אוהב אותנו אז למה הוא לוקח מאיתנו אנשים שאנחנו אוהבים כל כך למה הוא עושה את לנו את זה מה עשינו לו בסה"כ אנחנו משתדלים להיות בסדר אז למה הוא לוקח מאיתנו כל כך הרבה אנשים אני לא קולטת את המספרים גם בתאונות דרכים גם בפיגועים ועוד כל מיני מיתות משונות שיהיה לכולנו שבת שלום ונקווה לטוב

שיר*14

New member
מי אמר שאנחנו לא יכולים לעמוד?

עצם זה שאנחנו עדיין נשארים בארץ הזאת ולא קופצים לים או לחילופין מתאשפזים בבית חולים לחולי נפש זה כבר משהו... אבל באמת כנראה שאם הקב"ה נותן לנו כ"כ הרבה נסיונות אז אנחנו יכולים לעמוד בהם...

התרנגול

New member
סיפור, לדפנה

פעם פרצה שרפה בדירה מסוימת בבניין קומות, ובאחד החדרים ישן ישראל. בא אליו אבא שלו, שרצה להעיר אותו כדי שיצא מהבניין, אבל ישראל היה כ"כ שקוע בשינה, שהוא לא התעורר... אז אבא שלו בא, והתחיל לנער אותו- "ישראל, ישראל, קום, שרפה!!!". וישראל- ממשיך לישון. אבא שלו מתחיל לטלטל אותו יותר חזק- "ישראל, חייבים לצאת מכאן", וישראל עונה לו תוכדי שינה- "אבא, עזוב אותי, אני עייף עכשיו"... פתאום אבא שלו בא אליו, ומתחיל ממש להרביץ לו בכל הכח- "ישראל, אתה חייב לקום עכשיו, ולצאת מכאן!!!", וישראל קם, כולו כואב מהמכות, חבול בכל הגוף, עדיין אפוף מהשינה, וצולע לעבר הדלת, ומשם- החוצה בשלום. דפננה, ישראל ישן עכשיו כ"כ עמוק, שהוא לא מבין מה הולך מסביבו, ולצערנו הרב, עד כמה שזה כואב לפעמים צריך להשתמש גם במכות, כדי שהוא יצא מהבניין הבוער... לא קל לי לכתוב דברים כאלו, כי גם אני הכרתי קורבנות של המכות האלו, אבל אם לא נתעורר בזמן, אנחנו עוד נמצא את עצמנו במלכודת אש... ישראל, תתעורר!!! תרנגול

Guns andRoses

New member
באמת חרא

באמת חבל שדברים כאלו נוראים קורים במדינה שלנו אבל בקשר להתחנן לאלוהים שיפסיק אם זאת הכוונה שלך אז אתה אומר שאלוהים אחראי לדברים האלו ואם זה כך אתה באמת רוצה לעבוד אל שגורם כזה כאב וסבל בכל מקרה משתתף בצערך

אחים,שלא תבינו לא נכון........

שלום לכם... אין לי שום טרוניה על בוראי יתברך,כל מה שהוא גוזר עליי אני מקבל הוא מלכי,אני,הלוואי ונקרא עבדו.... ואני יודע שכל מה שהוא עושה זה מתוך טוב טוב ורק טוב.... אני רק לא מבין...... פשוט בקשתי היא ש.......בר"ה,פשוט לבכות לו שדי כבר..... שבוע טוב שנה טובה לכם אחים.......ואין טוב אלא.......תורה

וונדר.

New member
ג´ימג´ימון , צדיק

הלוואי , הלוואי שלא נצטרך לעמוד עוד בנסיונות שתכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה... שהשנה הבאה עלינו בע"ה תהיה טובה ומתוקה... שנזכה כבר להתגלות הגאולה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guns andRoses

New member
תבינו אותי נכון

למה לקבל כל מה שאלוהים גוזר עליך אני לא הייתי רוצה שמישהו יקבע לי את הגורל ונגיד שהוא קיים מה שאני חושב כלא נכון אבל נגיד מאיפה יש לו תזכות רק בגלל שהתורה טוענת שהוא יצר אותנו אני חושב שזה שמישהו גוזר עלינו את כל רצנותיו וגחמותיו. ומאיפה אתה יודע שכל מה שהוא עושה זה מתוך טוב מה הוא לא מסוגל לעשות דברים רעים. אנחנו כן וגם כל מי שמאמין בו אז למה הוא לא.

אם היית באמת רוצה לקבל תשובה,

אז היית יכול. אבל אם לא - חבל על הזמן. ואם כן, ואתה באמת מתוך עצמך רוצה לקבל תשובה, אז למה שלא תלך להרצאה של הרב אמנון יצחק? מפחד?

קודם כל,דבר יפה פה לאנשים....אח"כ ../images/Emo75.gif ../images/Emo24.gif

תקבל התיחסות......אפילו אקסל רוז וסלאש וחבורתם מכבדים אותי יותר.........וואו..........

אריאל1

New member
אני חושב שהבנתי

ולכן אני רוצה לענות אחד לאחד. 1. כי זה לא יעזור לך לא לקבל. הקב"ה נמצא שם והוא זה שמנהיג את מה שקורה זה שלא תקבל את זה לא משנה לו בגרוש. הקבלה היא בישבילך. 2. הקבלה היא לא מתוך זה שאנחנו רוצים שהקב"ה יגזור עלינו אלא בגלל שאנחנו מאמינים שזה משהו עושה. אמונה זה לא תמיד דבר נוח. שקר דוברים האומרים שלאדם מאמין קל יותר לקבל דברים. הבן אדם המאמין צריך גם להתמוד עם האמונה שלו ולא רק עם הצער. 3.מאיפה יש לך את הזכות להרוס משהו שבנית. מאיפה לך יש את הזכות להשתמש במשהו שקנית? 4. רצונות וגחמות? לא נראה לי שהבנת את העניין 5. החזון איש באמת מתנגד לרעיון שכל מה שה, עושה הכל לטובה. זה לא נכון הקב"ה עושה הכל כמו שצריך להעשות והדבר יכול לגרום לנו רע. ואל תבינו אותי לא נכון אני לא מתכוון לכך שהקב"ה הוא רע. ובעז"ה נסמשיך בעניין זה בסעיף הבא. 6. היכולת לומר שהקב"ה יכול לעשות רע נובעת מחוסר הבנה של הקב"ה. מהות האמונה היהודית היא שלא ניתן להבין את הבורא. כמו שלא ניתן להגדיר את האין סוף למרות זאת אנו משתמשים באין סוף במשוואות מתמטיות. חוסר ההבנה לא משפיע על היכולת להאמין. האמונה אומרת שהקב"ה הוא טוב ואין אפשרות אחרת כל דבר אחר זו האנשה (ואל תחזרו על השאלה של ה´ יכול לברא אבן שהוא לא יכול להרים? עניתי עליה כבר) זה שאנחנו מקבלים רע מהטוב הזה הוא בגללנו ולא בגלל שום סיבה אחרת כתיבה וחתימה טובה לכולם

שיר*14

New member
אתה טועה ובגדול!

אולי הקב"ה גורם לנו סבל וצער כרגע אבל צריך להסתכל על הכל מנקודת מבט רחוקה- למה הוא גורם לנו? הקב"ה רוצה להחזיר אותנו בתשובה לקראת בא גואל ואנחנו לא חוזרים בתחילה הוא מנסה בעזרת התראות קלות שלא ממש פוגעות בנו אבל אנחנו לא חוזרים ואז הוא צריך להתחיל עם התראות יותר חמורות וכן הלאה... משל לאבא ובנים למשל אם אב רואה שבנו גונב בתחילה ידבר על ליבו ועם כל זה לא יעזור יתן לו כמה מכות לחינוך ועם כל זה לא יעזור יעורר אותו בעזרת מכות חזקות- האם משהו יגיד שזה התעללות? שזה אבא אכזר? הרי בשביל מה הוא עושה את זה? בשביל להשיב את בנו לדרך הישר... והמשל ברור! בברכת שנה טובה ומאושרת לכל עמ"י!

שיר*14

New member
יש לי שאלה...

האברך שנפטר בתאונת דרכים קראו לו במקרה נעם? כי אם כן אני מכירה אותו... הייתי בהלוויה השבוע וזה היה הלוויה כזאת עצובה- לא שיש הלוויות שמחות אבל זאת היתה ההולויה הכי מזעזעת שראיתי בחים שלי... באמת היה לנו שבוע של צרות השבוע יום רודף יום צרה רודפת צרה... אוף לא הצלחתי לנסח את עצמי אבל לא נורא! אני אסיים בתפילה לאבא שלנו למעלה שיפסיק עם הצרות ושנזכה לראות את משיח צדקנו במהרה בימינו! ושלא נדע עוד דאווה עוד! אמן

למעלה