אחיינית שלי עשתה חיסון קורונה ועכשיו יש לה ציסטות בכבד

ai27

Well-known member
אז התו הירוק הוא טעות והיה צריך לדרוש אותו רק מבני 40 ומעלה? כי רבים התחסנו לא כדי לא לחלות בקורונה, אלא כדי ללכת לבריכה או לחדר כושר, או לאכול במסעדה בפנים ולא בחוץ כשקר כשעוד היו ימים חורפיים, או כדי ללכת לקולנוע כשייפתח. בין הצעירים סביר להניח שהם לא פחדו מקורונה אלא רצו לקבל את הזכויות שמגיעות למקבלי התו הירוק.
לדעתי מדובר בפאטש זמני מאוד - שנועד לאפשר לפתוח עסקים כאלה חודשיים לפני שהקורונה באמת נעלמת.
עכשיו זה כמעט לגמרי מיותר. יש פחות מ10 ישובים שיש בהם קורונה ברמה/כמויות שאינן שוליות.
למרות שהתחסנתי אם מתחילים להתקשקש איתי ככה - אני אומר לא תודה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לעיתים מאוד מאוד נדירות.

זה לא באמת השתנה. כמות הצעירים שחלו קשה הייתה ונותרה זעומה.
מתוך 6300 הרוגי קורונה 13 היו מתחת לגיל 20 (חלקם הגדול עם בעיות כרוניות כך שלמרות גילם הם היו קבוצת סיכון).
מדובר על 30% מהאוכלוסיה, שאין שום הגיון רפואי לחסן, למעט הלחץ להגיע לאפקט "חיסון עדר" כמה שיותר מהר.

ציסטות בהחלט מסכנת. הסיכוי שהיא תהפך לממארת גבוהה בהרבה מרקמה רגילה, ואפילו להוציא אותן בניתוח - הרבה יותר מסוכן מהסיכוי של צעיר למות מקורונה (זיהומים וזה).
ויש המון המון שאלות שלא נענו, כי לא בדקו בגילאים האלו.
זה לא דבר שאני המצאתי, ולא ממרפאים אלטרנטיבים - זאת ביקורת שהגיעה מתוך חברי אותה וועדה שאישרה את החיסונים.
הרופאים האפידימיולוגים ומומחי החיסונים הכי טובים בארה"ב.

רק עכשיו מתנהל ניסוי ורק עוד חצי שנה יהיו תשובות על בטיחות לגילאים האלו (ואולי יצטרכו ניסוי נוסף, גדול יותר),
אז בנוגע לצעירים - פשוט אין סיבה למהר.
בטח עכשיו כשאין בארץ יותר קורונה.
זה כמו לחלק לכולם חיסון נגד מלריה כי בהודו יש מלריה.
תודה על תגובתך המפורטת. מאחר ואני לא מספיק בקי בהיבט הזה של הנושא, אין טעם שאגיב על דבריך.

קירשנבאום8

Well-known member
למה צריך להפריד בין מחוסנים ללא מחוסנים?
האם הלא מחוסנים מסכנים את המחוסנים? איך? הרי הם מחוסנים אז מה הפחד הנורא?
וזה שמחוסנים יכולים להדביק, את זה המחוסנים יודעים?

למה צריך להפריד בין מחוסנים ללא מחוסנים?
האם הלא מחוסנים מסכנים את המחוסנים? איך? הרי הם מחוסנים אז מה הפחד הנורא?
וזה שמחוסנים יכולים להדביק, את זה המחוסנים יודעים?
התיאוריה היא שלא מחוסנים יכולים להדביק, ומחוסנים כבר במילא חלו בצורה מדומה והתגברו ולכן לא יעבירו את הוירוס

כי במילא התגברו עליו.

במציאות כמובן זה לא נכון,המחוסן עדיין מעביר את הוירוס ואולי אפילו יותר טוב.

בטח כבר שמעת שחלק קטן מאלה שמתחסנים לא מפתחים חסינות ולכן בשביל להגן על ה"אזרחים הנאמנים שהתחסנו"...

למעלה