אחוזי תשלום על משמרת ערב/ לילה

• פותח הנושא vk3
  • פורסם בתאריך

vk3

New member
אחוזי תשלום על משמרת ערב/ לילה

שלום,
אני עומד להתחיל משרה בה אעבוד בין השעות 18:00-02:00.
רציתי לברר מה יהיה התשלום השעתי בפועל, אם לדוגמא שכר הבסיס של 100% הוא 30 ש״ח.
האם בין שעות מסויימות האחוז הוא מסויים ולאחר מכן משתנה ?
אחת המשמרות תהיה בשישי בערב (לא זוכר שעות). האם משמרת זו זוכה לאחוזים שונים ?
אודה לפירוט.

nogaash

New member
אין בחוק אחוזים נוספים בעבודת לילה

אבל, משמרת לילה היא משמרת של 7 שעות, כלומר, כבר החל מהשעה השמינית יש לשלם בתעריף שעות נוספות. שעתיים ראשונות 125% ומעבר לכך 150% על כל שעה נוספת.

יום שישי בלילה, זו משמרת שבת, עליה יש לשלם 150% על 7 שעות ראשונות, שעתיים מעבר לזה 175% עבור כל שעה ומעבר לכך 200% עבור כל שעה נוספת.

משמרת לילה תיחשב ככזו אם שעתיים ממנה לפחות היו בין השעות 22:00 בלילה ל 06:00 בבוקר.

מדון

New member
אפרט קצת יותר

עובד שעתי יקבל שכר פר שעה
שעות נוספות משלומות לפר יום עבודה .
מישרה מלאה לעובדת שעתית היא 43 שעות בשבוע כלומר ללא הפסקות שעות העבודה הן עבור 6 ימים בשבוע זה 7.15 שעות ליום אם מדובר על שעות כולל הפסקה שהיא בדרך כלל 30 דקות על חשבון העובד אז השעות ליום עבודה הן 7.45 שעות ליום בקיצור 8 שעות
כאשר עובד בין השעות 2.עד 18 זה לא נכון כי 2 בצוהוריים זה 14.00 עד 18.00 זה שעות נכונות ב 4 שעות עבודה ביום .
ביום שישי שעות העבודה משעה 14.00 ועד כניסת השבת זה שכר רגיל מכניסת השבת זה שעות נוספות של 125% והכל לתלוי מתי נכנסת השבת
במשך השבוע כאשר את עובדת מעבר לשעה 18.00 התשלום הוא רגיל . השאלה היא כמה שעות ידרשו ממך לעבוד משעה 18.00 ומעבר וזה שאלה של משמרות לילה
ושאלה של שעות נוספות לכן התשובות קצת יותר מורכבות והמידע ממך לא מאפשר לתת לך מידע מדויק לכן אחרי שתתחילי לעבוד אז יש לבדוק כל יום לגופו .
המלצתי להכין לך ביומן שעת התחלה שעת סיום של כל יום ולפי זה נוכל לדעת מה אמור המעביד לשלם .
כי יש פה כמה בעיות
1. יש לעבוד לשכר ללא שעות נוספות 8 שעות ביום
2. יש שאלה של משמרת לילה שהיא בין השעות 18.00 ושעת 22.00 ולפחות עבדו שעתיים בין השעות הנ"ל יש לשלם לך עבור סך הכל 7 שעות בשכר רגיל ועז מתכיל שעות נוספות .
לכן יש לעשות רישום מסודר לאז לבדוק וראות אזה שכר יש לשלם בגין שעות אלו לפי עליות שכר שלך שהוא 30 ש"ח לשעה .

vk3

New member
תודה על התשובה אבל יצאתי מבולבל...

העבודה היא באופן קבוע בין 18:00 ל- 02:00, 8 שעות כול פעם. אני מניח שאעבוד 4 משמרות בשבוע.

פחות או יותר מתשובתך זו ומהקודמת, אני מבין שעבור 7 שעות אקבל 100% ורק עבור השעה השמינית אקבל 125%.

מדון

New member
אם את מדברת על עבודה מ שעה 18.00

ועד שעה 02.00 בלילה זו משמרת של 7 שעות ושעה שנהית 125% ויש חובה להחזיר אותך הביתה או במונית או ע"י המעסיק או שיסדר לך הסעה מיוחדת כמו אפילו מונית ספישל כי בשעות הנ"ל אין תחבורה צבורית .

מדון

New member
חובתו כמעביד לדעוג להסדר נסיעות הביתה בשעות

אז שישלם עבור מונית ספישל לחהזיר עובד לביתו לא הגיוני שעובד ישתמש ברכב שלו ולא יקבל את הכספים המגיעים לו מהמעביד, חובה וכל בית דין יחיב מעביד לשלם עבור הדרך חזרה לביתו של עובד אחרי יום עבודה .
לראיה תשלום נסיעות לעבודה מחושב הלוך ושוב ולא רק הלוך ,אבל יש שעות שיש לשלם לעובד בצורה הוגנת עבור נסיעה לביתו אחרי יום עבודה . ואין כל סיבה שעובד ישתמש ברכב שלו ומכספו .

vk3

New member
מסכים איתך אבל האם יש לי מה לעשות מלבד לבקש ?

כי נאמר לי שאין שום החזרים מיוחדים, אלא על פי חוק לפי התעריף המוגדר ליום עבודה, שזה בערך 22 ש״ח.
האם יש חוק אליו אני יכול להפנות את המעביד ?
כי אם לא, הוא פשוט יגיד לי שלום וימצא מישהו אחר.
ואגב זו לא המשרה הראשונה אליה קיבלתי הצעות בשעות לא שגרתיות, בלי הסעות או הסדרים מיוחדים. כנראה שהחוק לא ממש ברור בעניין זה, אחרת לא היו כול כך הרבה מעסיקים לא מספקים נסיעות חזור או החזרים הולמים.

מדון

New member
זה ידוע יש תשוב השל שרד המת"מ

לגבי חזרה הביתה כאשר אין תחבורה ציבורית מתאם המחלקה ליחסי עבודה של משרד התמ"ת
אבל לדעתי אפשר גם להחיל אותם גם לגבי גברים
כמו כן אפשר לפנות לעונה במידרש התמ"ת דרך אתר התלונות הציבור ולקבל תשובה ישרה אליך .
http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx

vk3

New member
תודה

מדון

New member
למה אתה שונה מעובד במשק

אם אתה מקבל כרב של החברה אז אין בעיה אם אין לך רכב חברה אתה עובד כמו כל עובד בכל מקום שעובד עד שעות מאוחרות וחובה לארגן לעובדים נסיעה מרוכזת לכולם תלוי כמה עובדים יש במקום במשמרת זו הי טק או לא זה לא משנה יש חובה להחזיר עובד לביתו שאין הסעות ואין תחבורה ציבורית

למעלה