אחוזי נכות

amybr

New member
אחוזי נכות

האם OCD מזכה באחוזי נכות מטעם הביטוח הלאומי? האם יש כאן מישהו שמקבל קיצבה מהביטוח הלאומי רק עקב ה-OCD שלו? האם אפשר לעבוד במשרה מלאה ובמקביל לקבל קיצבה מהביטוח הלאומי ( כי אני עובד במשרה מלאה ולא מעוניין להפסיק זאת, ואם קבלת קיצבה מהביטוח הלאומי כרוכה בצימצום עבודתי או בהפסקתה המוחלטת אז אני מעדיף לוותר על הקיצבה )?

.אחת

New member
זה תלוי בחומרת הOCD

ובמידת הפגיעה בתפקוד. קיצבת נכות כללית (יש או נכה צה"ל, או נכה עבודה, או נכה כללי) נקבעת גם על ידי מבחן הכנסה. מתוך אתר הביטוח הלאומי - נכה כללי הינו "תושב ישראל שמלאו לו 18 שנה ועדיין לא הגיע לגיל הפרישה, ותושבת ישראל שמלאו לה 18 שנה ועדיין לא הגיע לגיל הפרישה - חוץ מעקרת בית, שעקב ליקוי גופני, שכלי או נפשי ממחלה, מתאונה או מלידה אין לו הכושר להשתכר, והוא אינו משתכר סכום השווה ל¬ 25% מהשכר הממוצע, או כושרו להשתכר והשתכרותו בפועל הצטמצמו עקב הליקוי בין בבת אחת ובין בהדרגה ב¬ 50% או יותר. ל"נכה" ייחשב גם מי שהיה "עובד קטין" בתכוף לפני שנגרם לו אי הכושר להשתכר".

asw

New member
מאוד לא סביר

אם אתה עובד- אין סיכוי. אם אתה לא עובד- תצטרך להוכיח שזה בגלל האו סי די וגם אז תקבל קצבה לא מדהימה.

בוקר טוב../images/Emo96.gif

ocd יכול לזכות אותך ב % נכות,אבל הם נמוכים,משהו בסביבות ה-25%,שזה לא מקנה לך קיצבה.הקיצבה ניתנת לגברים מ-40% ולעקרת בית מ-50%.רק אובדן כושר עבודה ב % הללו מקנים לך אפשרות לקבל קיצבה. יכול להיות מצב,שתקבל % נכות רפואית בלבד,דבר שלא מקנה לך כלום מבחינת הקיצבה.אי אפשר לעבוד משרה מלאה ולקבל קיצבת נכות.מי שמקבל קיצבת נכות מלאה ואני מדבר על רווק/ה,זכאי לעבוד בסכום של בערך 1700 ש"ח בלבד.קיצבה מלאה נעה בסביבות ה-2000 ש"ח,תלוי בנכות הרפואית שיש לך. בהצלחה

למעלה