אז קצת על הדמויות שלנו...

גליזה

New member
אז קצת על הדמויות שלנו...

טוב חברים - משימה ראשונה

אני אשרשר פה את שמות הדמויות בסדרה.
כמובן, אשרשר את שמות הדמויות המוכרות ביותר, אבל אתם מוזמנים להוסיף גם מידע -עליהן ועל דמויות נוספות שאתם זוכרים.

השרשור כולו יכנס להודעות הנבחרות של הפורום, ויהיה זמין לכל דורש

אז יאללה, בלאגן

גליזה

New member
שלדון קופר

את שלדון שלנו, שבו קל מאוד להתאהב (
!!!), משחק השחקן האגדי - ג'ים פרסונס.

ג'ים עושה עבודה נהדרת בגילום הדמות הכה מורכבת ומלאת ניואנסים הזאת.

שלדון הוא בעצם הגירסא החנונית לביטוי "גאון מטורף".
הוא פיזיקאי תאורטי חמוד עם נשמה של ילד שעוד לא התבגר.
מאפיינים בולטים: חוקים נוקשים לגבי כל חלק וחלק בסדר היום שלו (איפה ישב בספה, מתי ילך לשירותים, באיזה יום יאכל אוכל סיני ומתי יהיה היילו-נייט), חוסר יכולת בסיסית לתקשר עם אנשים בצורה תקינה,
תלות גדולה באחרים - הוא נעזר בלאנרד כנהג, בפני כמרגיעה בזמני חולי וחולשה, ובשאר החברים למטרות כאלה ואחרות.
שלדון ידוע בפחד שלו מחיידקים ובזלזול כלפי אנשים טיפשים, וכמובן, איך לא, במילה "באזינגה!" בכל פעם שהוא אומר משהו שאליו לא התכוון ברצינות.

בזמני משבר וכאוס, שלדון מתערער לחלוטין: מנגן על נבל, מאמץ אין ספור חתולים ושלל תופעות מוזרות אחרות.

יש עוד כל כך הרבה לומר על שלדון, שאשמח אם תוכלו להוסיף גם אתם את הדברים הראשונים שעולים לכם בראש לגביו

היי גליזה וכולם! אני צופה אדוקה במפץ הגדול.

במשך הזמן כותבי הסידרה הקצינו את אופי הדמויות (של הבחורים המדענים) לכיוון המשונה-עד - חולני.
שלדון, שבתחילה עורר אהדה (אצלי ואני רואה שגם אצלך, גליזה, את אפילו סבורה שקל להתאהב בו...) הלך
והתברר במשך הזמן כטיפוס הנוטה , הייתי אומרת, לאוטיזם. הנוקשות שלו בלתי נסבלת. ובתוכנית אחת
הוא ממש עושה טרור לפני ולליאונרד. ממש ברוע. כמובן, מתוכנית לתוכנית חושפים אותו כגאון בלתי מצוי ממש.
הבחור יודע הכל. פשוט הכל. כל דבר, אם במדע ואם בכל תחום אחר, שהוא או אחרים נוגעים בו, יש לו עליו ידיעה והבנה יסודית ומקיפה. אכן, השרטוט של הדמות הולך ונעשה קיצוני עם התקדמות הסידרה.

על ליאונרד, ראג' ,הווארד וולוויץ ופני אכתוב בהודעות אחרות.
מעניין שאת הבחורות המדעניות כבר לא פוגשים בהמשך הסידרה. ה"חברה" של שלדון נעלמה לגמרי. יש רק הופעות מזדמנות
מדענית אחרת שיש לה סטוצים עם ליאונרד.

סידרה משעשעת ומרתקת. משחק נפלא. ומעניין שכותבי הסידרה יודעים הרבה על פיזיקה. וגם על תחומים אחרים. זה נותן מימד חיובי נוסף לסידרה.

גליזה

New member
נכון ששלדון הולך ומקצין

אבל אני חושבת שזה רק כקונטרה לעובדה שהוא גם נחשף לדברים חדשים - הוא יותר מבין ציניות, מתקרב בצורה מעט יותר אינטימית לאיימי, ובאופן כללי, לדעתי הוא פתוח יותר לחוויות חדשות.

מקווה שעדיין לא לגמרי הפסקת לאהוב את שלדון...

וברוכה הבאה, כמובן! את מוזמנת להעלות פה הודעות ותגובות, ולהשתתף בדיונים השונים

אני אוהבת את פני.

היא, הבחורה הנורמלית לגמרי, נוצרה בתחילה ע"י הכותבים לדעתי כדי להדגיש את
אי הנורמליות החברתית של ארבעת הבחורים, כל אחד וחולשתו.
בהמשך הדמות שלה מקבלת נפח. היא חכמה מאד. לא משכילה במדעים כמוהם,
אך מבחינת ההתנהגות החברתית, מהבחינה של הבנת אנשים והידיעה איך להתנהג
איתם, הבגרות שמביאה אותה לסלוח לחולשותיהם (הבולטות), למשל לשלדון המשוגע,
לתמוך בהם ולהסתדר איתם, היא חכמה מאד. והיא תלמידת משחק - גם לה יש
כשרון ושאיפות משלה - ולמרות המזל המחורבן , זה שאיננה מצליחה להשתתף אפילו
בהופעה אחת קטנה, ונאלצת למלצר בצ'יז פקטורי במשך שנים, היא מתמידה ולא מאבדת את
שמחת החיים ואת המטרה בחיים. חמשת הצעירים האלה נהפכים לקבוצת חברים
מלוכדת.

גם ליאונרד הופסטטר, הנורמלי מבחינה חברתית מכל הארבעה, יודע לתמרן את שלדון
וגם להסתדר איתו.
כולם (חוץ משלדון כמובן) חולמים על חברות עם פני, וליאונרד הוא היחיד שהיא
מתקרבת אליו (אמנם כעבור זמן רב).

גליזה

New member
כן, אין ספק שיש לה אינטליגנציה חברתית גבוהה

מקווה שגם אם לא יסתדר לה עם לאנרד, היא תמצא בחור איכותי - לשם שינוי.

X יו יו S

New member
ברוכה הבאה :)

דווקא נראה לי שתפקיד שלי איימי פארה פאולר די גדל
ושחקנית עצמה מועמדת לאמי שיהיה מחר בלילה

לדעתי זה די ברור

שלשלדון יש אספרגר, גם אם זה לא הוכרז רשמית. ההתנהגות שלו טיפוסית לתסמונת הזאת

הוא מאד מכבד ואוהב את אמא שלו..

שעבורו מהווה דמות עליונה מרכזית גם בחייו הבוגרים, וגם נשק יעיל כשהוא עובר את הגבול, תמיד הוא מקשיב למה שהיא אומרת,
ואף פעם לא מתווכח, ולמרות שהוא גדל וחונך לקתוליות קפדנית, הוא פנה לכיוון ההפוך לחלוטין , וכמדען הוא מאמין רק בעובדות, כשהדת נשענת על הנחות

מאד לא אהב את אבא שלו, וחלק מחרדותיו הן מילדות מאד לא מאושרת, שבגללה הוא לא יכול לסבול ויכוחים או ריבים.

תכונתו הגדולה, היא אף פעם לא להבין מה בעצם הוא עושה לא בסדר בכך שהוא כן וחסר טאקט עד כאב.

אחלה פורום לאחלה סדרה !

DontEvenBlink

New member
הוא התחפש לאפקט הדופלר!!

אני אומרת את זה כי כרגע אני עובדת על תחפושת של אפקט הדופלר שאני אלבק באייקון

http://www.youtube.com/watch?v=Y5KaeCZ_AaY

ועוד קטע מש נחמד שאני ממש אוהבת... שכרגע משודר בטלויזיה:
http://www.youtube.com/watch?v=tJpB976o0SE
זה דרך אגב הקטע שאני הכי אוהבת בסדרה! הוא כזה פשוש

גליזה

New member
לאונרד הופסטטר

איי איי... לאונרד.

קודם כל, זה החנון איתו הייתי בכיף מסכימה לצאת. אמנם לא תמיד יש לו טאקט, אבל הוא בחור מקסים ואוהב - וגם הכי פחות מתוסבך מהחבורה.
לאונרד עוסק בפיזיקה ניסויית - שלטעם שלדון, לא שווה דבר לעומת הפיזיקה התאורטית (והוא טורח להזכיר את זה ללאונרד די הרבה).
לאונרד הוא חבר מדהים לדעתי, והוא השותף היחיד עד כה ששרד עם שלדון כ"כ הרבה זמן באותה דירה.
הוא מסיע את שלדון לכל הסידורים, מביא לו ארוחת ערב מהמסעדה הסינית ממנה הם מזמינים אחת לשבוע, ואפילו היה מוכן, כחבר כה נאמן, לרכוש המון המון קופסאות חד פעמיות מהמסעדה הקבועה שלהם שנסגרה,
כדי ששלדון לא ידע על כך ש(אוי ואבוי)משהו בשגרה היום-יומית שלו השתנה.
כבר מתחילת הסדרה, ובאופן די בולט, מבינים שלאונרד מאוהב בפני - השכנה החדשה של השניים.
בסופו של דבר הוא גם יוצא איתי, הם נפרדים, וב"רגעים אלו ממש" השניים מנסים לחזור זה לזרועות זו.

לאונרד הוא בחור חברותי הרבה יותר משלדון, ולדעתי השניים הם צמד חמד שאינו ניתן להפרדה.
עובדה

כמו שלדון, גם לנארד מושפע המון מגורמים משפחתיים.
אמא שלו היא בעצם שלדון ממין נקבה, אשה קרה, קשה וקפדנית שלא חוסכת ביקורת, פסיכולוגית מוכשרת שמנתחת למוות כל אפיזודה בחיים.

היה נחמד לראות אותו בוגר אחרי שראיתי אותו משחק בסדרה 'רוזאן' כילד, את חבר של הבת של רוזאן, דרלין, ששיחקה את לזלי וינקל לכמה פרקים .

הוא היחיד ששלדון באמת מעריך, מכל החברה.

הוא גם שם הרבה גבולות לשלדון הרבה פעמים.

גליזה

New member
ראג'(ש) קוטרפאלי

ראג'ש, ראג'ש, לב של זהב, מבטא הודי מיוחד, ביישנות קסומה ומטרוסקסואליות מחשידה

ראג'ש שלנו הוא בחור הודי מדהים, שמתגורר בארה"ב בזמן שהוריו שוהים בהודו.
ראג'ש הגיע ממשפחה עשירה מאוד, אך ביום יום הוא לא חי בראוותנות גדולה.
משאלת ליבו הגדולה ביותר, וגם זו של הוריו - הוא שימצא כבר את הכלה המיועדת

הבעיה הגדולה... הוא לא מסוגל לדבר עם נשים! (אלא אם הוא שתוי לחלוטין
)

הוא עובד כאסטרופיזיקאי, וחברו הטוב ביותר הוא האוורד וולוויץ (השניים גם מתנהגים כזוג נשוי, על אף היותם סטרייטים מוצהרים).
לראג'ש אחות בשם פרייה, עורכת דין יפהפייה שהייתה, לתקופה, בת זוגתו של לאונרד.
הוא היה במע' יחסים אחת בלבד, עם חירשת, אך היא הסתיימה לאחר שחבריו גילו שהיא מעוניינת בעיקר בכסף שלו

גליזה

New member
הווארד וולוויץ

הווארד הוא אחד מארבעת הדמויות הראשיות של הסדרה (וכבודה של פני במקומה מונח, אבל...)
הוא מהנס יהודי, והיחיד מהחבורה שלא זכה עדיין לתואר "ד"ר" (ושלדון טורח להזכיר לו את זה בכל רגע נתון).
אם להחמיר את המבוכה, אפילו לארוסתו החמודה ברנדט, יש תואר ד"ר, ורק להווארד... לא נשאר

בכל מקרה, להווארד התמחות באווירונאוטיקה, ובסוף העונה האחרונה, זכינו לראות אותו משוגר לחלל, בזמן שברנדט צופה בו בטלוויזיה עם יתר החברים.
למען האמת, מפתיע וטוב שהווארד מצא את ברנדט - אחרת, אני לא בטוחה שהייתה שפויה אחרת שיוצאת איתו

הוא עדיין גר עם אמו המביכה בטירוף (ומעט מגעילה, מהתיאורים), דוגל בגישה שלפיה האישה בחייו (תהיה זאת אמו או אשתו - זה לא משנה) היא זו שצריכה לעשות עבורו את הכביסה, האוכל והסידורים, ועל אף החזות המבלבלת שלו -
הוא חרמן לא קטן! הוא וברנדט אפילו נפרדו בהתחלה כיוון שהוא נתפס מנסה לקיים יחסי מין וירטואליים עם אחת מהדמויות במשחק ששיחק

למרות הכל, הווארד מתגלה לפעמים כבחור רגיש ואוהב, וכנראה שבכל זאת היה לברנדט מה למצוא בו...

guligirl

New member
הווארד הוא הדמות המעניינת מכולם

הווארד התחיל את הסידרה בתור מה שהרבה אמריקאים רואים כסטריוטיפ צר מוחין של יהודי - קטן, חלש, גר עם אמא, לא מחליט בעצמו, לא טוב בספורט, לא טוב עם בחורות.

אבל ככל שהסידרה התפתחה הוא יוצא הכי מוצלח מבין כוכביה.
הוא היחיד שיש לו מערכת יחסים מתפקדת עם בחורה (ואף מתחתן),
הוא אולי גר עם אמא אבל הוא מבהיר היטב שזה מתוך בחירה והוא היחיד שיש לו מערכת יחסים טובה עם אמא שלו (אמא של שלדון מתביישת בו, אמא של לאונרד מתעללת בו נפשית וראג' משקר להורים שלו),
ובסוף העונה האחרונה הווארד עושה את הבלתי יאומן - הוא מגשים את החלום של כל ילד אמריקאי וטס לחלל.

זו לא סתם דמות של חרמן בבגדי סבנטיז, אלא דמות עם המון עומק.

X יו יו S

New member
גם שלדון הוא א-מיני מבחירה

וקשר הווארד לבין אמא שלו ממש לא בריא

guligirl

New member
זה בדיוק כמו להגיד שיש הומוסקסואלים מבחירה

ואני ממש מקווה שאת מבינה למה זו אמירה פסולה.
ההשוואה בין מיניות של אדם לבין איפה הוא בוחר לגור היא ממש לא במקום.

הקשר של הווארד עם אימו לא אידיאלי, אבל לפחות יש לו קשר אוהב איתה, שזה יותר ממה שניתן לומר על האחרים.

X יו יו S

New member
צודק

ניסוח שלי לא היה במקום
אבל התכונתי שלדון הוא א מיני אז אי אפשר לשפוט אותו על זה שהוא לא בזוגיות
כי זאת הבחירה שלו לא להיות בזוגיות אז אי אפשר להגיד שהווארד "הוא היחיד שיש לו מערכת יחסים מתפקדת עם בחורה "
כי לשלדון אין רצון כזה בניגוד לשני בנים אחרים אז אי אפשר לראות בזה נקודה לא טובה אצל שלדון

בכל אופן זה שהווארד בוחר לגור עם אמא שלו לא הופך את בחירה שלו לבחירה של אדם נורמלי
ואני כמובן מתכוונת בגלל טיב קשר ביניהם לא על זה שהוא ספציפית גרה איתה
שהיא צריכה להכין לו אמבטיה כל הקטע עם אוכל ועוד כמה שכבר שכחתי
והכי גרוע שזוגיות לא משנה אותו והוא מצפה ליחס של אמא לילד קטן מברנדט
כמו קטע שבו בישר לברנדט בהתלהסות שהיא תקח אותך למחרת לרופא שיניים במקום אמא שלו

בקשר לאמהות (שאגב ראג' לא בשוואה הזאת נכון?)
אני חושבת שקשר בין שלדון לאמא שלו יותר טוב מאשר בין הוארד לאמא שלו כי שלדון אף פעם לא התבטא בשנאה כלפיה

בקשר לאמהות
אתה חושב שהווארד אוהב את אמא שלו?

למעלה