אז..סוף סוף...יספרו לנו...

אז..סוף סוף...יספרו לנו...../images/Emo43.gif

אחרי שנתיים של "מאבק" - קיבלתי טלפון מעו"ד מלשכת מבקר המדינה : סוכם עם הנהלת הבימה שכל מנוי ו/או רוכש כרטיסים יוכל לקבל מידע האם בהצגה שהוא מתכוון ללכת אליה מעשנים השחקנים או לא. עכשיו...ההחלטה אם לשבת בהצגה בה השחקנים מעשנים - היא שלנו !! שנה טובה הרבה בריאות
אמנון מרגלית

המממממ. לא מבינה

מה זה מעניין אם השחקנים מעשנים או לא? האם הסוגיה היא על האם הם מעשנים בזמן ההצגה? או שמא בהפסקות שיש להם בין העליות לבמה? ואם בגלל זה אז מה זה משנה? בד"כ האולמות מאד גדולים וכל כך הרבה אנשים כבר נושמים את התוצרת המסריחה ככה שכמעט ולא מרגישים בה. ואם כבר אז מה עם שימוש במכונות עשן מסריחות לא פחות (לא יודעת לגבי האפקט התברואותי שהן יוצרות אם בכלל)?

אני אישית חושבת שזה מוגזם

בתור מעשנת, אני מרגישה שנוצרת פה רדיפת מיעוט בסגנון אמריקאי, ממש גועל נפש, אנשים משועממים מתעסקים בהרגלים של אנשים אחרים. באמת לא ללכת להצגה כי השחקנים מעשנים על הבמה...חה....בקרוב ישרפו ספרים כי המחבר עישן. אפרת

FreeFeeling

New member
מה אפרת "מעשנת" ? ../images/Emo72.gif

איזה סוג ? (סתם..
) כמו פיגמליונית גם אנוכי לא הבין את ההודעה המרכזית.
שיהיה לכולם עישון סבבה
נו... שמשהו קבר יעביר אלי את המריחואנה

גם היה עוד משהו שקשור לעניין

למרות שזה אוף טופיק. הייתה כתבה, לא זוכרת באיזה עיתון, על אחת שהחליטה להפסיק ללכת למסעדות שלא מקצות איזור למעשנים. אני לא מעשנת ותומכת בהחלטתה... למרות שלי עצמי זה די מועיל. לא יכולה להסביר בדיוק למה אני מרגישה ככה... אבל זה כדי להגיד. תוציאו את האף מהתחת של האחרים

SC

New member
../images/Emo20.gif סיגריה......מגעיל אותי...../images/Emo20.gif

דווקא לא מגעיל אותי, בכלל לא, אני עשנתי הרבה שנים, הפסקתי חזרתי ושוב הפסקתי. כמעשן לשעבר, אני אומר שאסור לעשן במקומות ציבוריים והסיבה ברורה לכולם אני מקווה. גם אם אולם הקולנוע גדול ומחניק שם גם ככה זה עדיין לא אומר שלשחקנים מותר לעשן גם אם זה חלק מההצגה, כיוון שיש ציבור לידם שסובל מהעישון. נניח, שבשורה הראשונה יושב אדם הסובל ממחלת ריאה כלשהי...תארו לכם מה יכול להיות לו. ונכון יש עוד המון דברים לטפל בהם, כמו זיהום אויר שנגרם מכלי רכב או מתחנת הכח רידינג למשל. בחיפה הרבה אנשים שלא מעשנים בין היתר לוקים במחלות ריאה ואפילו בסרטן. ויש פתרונות ויש מקורות דלק חלופיים לכלי הרכב. בגרמניה למשל יש כבר מס´ ערים שעברו לשיטה החדשה. אז בואו בין יתר המלחמות של עם ישראל נלחם בכל מה שמזיק לציבור בכל הכח כדי ליצור לנו עתיד טוב יותר ובריא יותר. יש תוכניות טלויזיה נהדרות בנושא בערוץ 8, דיסקברי ונשיונל גיאוגרפיק. פיגמליונית, את צודקת, באמת לא צריך לדחוף את האף וכמו שהלא מעשנים נלחמים על זכותם, צריכים המעשנים להלחם על זכותם לעשן במקומות מסויימים.

higa

New member
עישן את עצמו למוות

לפני כחצי שנה קברתי את ידידי הטוב "ברוך" צייר מחונן, וחבר אהוב. "הוא עישן את עצמו למוות". חברה,,,,, עזבו סירחון, העישון הורג,,הורג,,הורג,,הורג ! אז, אל תתנו שיעבדו עליכם,,,, אל תעשנו את עצמכם למוות ! זה גובל בחוסר התחשבות ואגואיזם, האהובים מעשנים ומתים, והאוהבים סובלים.

higa

New member
וכי-למה לך לדעת ??

או אולי רצונך לדעת כמה חפיסות ליום הורגות אדם. וכדי לשייך את הנושא לאמנות, אשאל: האם עישון סיגריה בזמן הציור גורם לצייר תוצאות טובות יותר ביצירתו, או פחות טובות. (אני מעדיף כוס יין ומוזיקה קלאסית, (התוצאות אדירות).

SC

New member
ממש לא בכדי לדעת כמה חפיסות ליום

הורגות בן אדם, אלא בכדי לדעת האם הברוך הזה שנפטר הוא ברוך שאני מכיר. כי אני מכיר ברוך, צייר שמעשן כבד ואני מקווה שזה לא הוא. על כל פנים חשבת על זה אולי ?

radm

New member
על האף והתחת(האם אני משועממת?)

פיגמליונית,עבורי,התחת הוא שמגיע לאפי,תחת ענק הצומח מפי המעשן,מתמגנט לאפי,נדבק ולא מניח.עשן סיגריות הוא עסק פולשני, אפילו,תסלחו לי, תוקפני.יש הסבר מלומד על האינטראקציה בין עשן סיגריות ואסתמטים(הלו!!מתכווצות לי הסימפו(שיעול)נות!!),הגרון צורב!! ואנא לא שוב השאלה על עשן המכוניות ושאר גזים,זה מפריע אבל אין לתאר את עוצמתה של סיגריה אחת.אז,אפרת,אני נ ש ב ע ת ,יש מי שממש סובלים.שחוויית הנרדפות מלווה אותם עם כל טיול קטן ברחוב. אפשר לחשוב על זה גם במונחים של תפיסת מרחב,אדם מעשן תופס מרחב ענק.אם העשן הוא זרועות,הרי שהן נשלחות מטרים לא מעטים.360 מעלות,לופתות וח ו נ ק ו ת. ועוד כיוון בהמשך למטאפורת התחת,האם תוצר אמיתי(פליץ)בעל ריח עז ככל שיהיה נתפס בבגדים,בשיער? אם נחזור להודעה הפותחת,נראה לי הכי נכון להודיע לקהל שבמקום x מעשנים,שיבחר להגיע או לא. יהנהן מי שיהנהן,ינשוף גל עשן מבטל מי שיתנגד,אני את טיעוני הנחתי.

oren*

New member
מכונות עשן עושות שימוש בקרח יבש

או אבקת טלק טחונה דק ולכן אין נזקים (חוץ מקצת שיעול במקרה ועומדים קרוב למכונת העשן). יש אנשים שלא מעשנים, לא רוצים למות כתוצאה מעישון פאסיבי ואם אדם מעשן לא מסוגל להבין את זה, שישאר בבית ויעשן כמה שהוא רוצה. אני רואה בעזריאלי שלטים ענקיים של "אסור לעשן" ואילו אנשים עומדים ומעשנים בכמויות כשלידם עוברות נשים עם עגלות תינוקות או ילדים קטנים שמשחקים במשחקיית הווידיאו. עם כל זיהום האוויר והמחלות שמסתובבות לאחרונה, מי צריך גם את העשן המסריח הזה? בטח לא בבית קולנוע שאמור להיות מקום רגוע ומהנה ולא מחששה עמוסת עשן.

שניה לפני שאני מעבירה את

הדיון הזה לפורום המתאים (כן יש פורום בנושא הזה בתפוז) אתם צודקים, עשיון במקומות ציבוריים מפריע ולכן ישחוק כנגדו, לעמות זאת אם בעל עסק פרטי מעוניין לאפשר למעשנים לשבת אצלו, אני חושבת שלא צריך לרדת לו לחיים, שנית מעשנים הם אנשים עם זכויות ידידיי בדיוק כמו של הלא מעשנים, אין לישום בעיה לא לשבת בקרבת אנשיםשלא מעשנים, אבל בהחלט יש לי בעיה להיות מנודה ולא למצוא מקום לשבת בכלל. אני גם שואלת את עצמי מה יעילות החוק נגד עישון בעיר כמו תל אביב לדוגמא? שבה אפילו אם אתה לא מדליק סיגריהאתה נושם לכלוך כל היום? סתם יותר נוח להיטפל לאזרחים מאשר לקו להודיע לממשלה למשל שאתם לא מוכני לחיות עם זיהומי האויר. אז מי שלא מעוניין בחברתי המעושנת - מוזמן לחפש לו מקום אחר, אבל מכאן ועד לזה שאני אאפשר לכם להציק לי - לא נראה לי שמצאתם את האדם נכון. סוף לדיון - המשך רק בפורום המתאים. אפרת

SC

New member
את הרי יודעת שגם את כמעשנת

צודקת ב 1000% וגם אלו שלא מעשנים צודקים. אני כל כך מבין לליבך דווקא בגלל שאני עשנתי בעבר והרגשתי על בשרי את הנידוי, אפילו מצד חברים קרובים ובני משפחה. ולמרות שאני כבר לא נהנה מעשן הסיגריות אשמח לשבת איתך באיזה מפגש פורום מזדמן, להנות מחברתך ולעשן רק אחת בסתר...... עם סיגריות או בלי את רצויה
הגיע הזמן שגם המעשנים ילחמו על זכויותיהם כבני אדם שווים

למעלה