אז... מה זה "על טבעי"

אז... מה זה "על טבעי"../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

פרויז כתב כתגובה באחד הדיונים מטה: אני מהרהר : אם נגדיר, שהבריאה האלוהית כוללת את הטבעי וגם את הלא טבעי, נוכל לקבל את ההגדרה "על טבעי" כחלק מהלא טבעי. אבל אם נגדיר, שהבריאה האלוהית כולה טבעית, הרי שהיות ואין זולת הבריאה האלוהית ולא כלום, אין גם "לא טבעי" ואין גם "על טבעי". ממה שהצעתי לעיל, מתחיל דיוננו.
אז מה הגדרתכם, אם בכלל למושג "על טבעי"? שבת מבורכת באהבה ובריאות לכולנו

פילוסופיה על הבוקר ../images/Emo13.gif

בתפיסה שלי הכל טבעי, כל הקיים והלא קיים, זה שם וזה טבעי לי שזה שם. האלוהות, לצורך תפיסתי , היא בהתבוננות, בהתפאלות מהקיים , בהסתכלות היצירתית /בריאתית של היש בניגוד לקבלת הדברים כמובן מאיליו. היצירה האלוהית היא המקום שממנו אנו באים בעשיה ולא תוצאת העשיה.

על טיבעי היא היתמזגות עם שינויי או שהתמזגת או

או שלא או שהיתחברת או שלא תלויי בבנדאם עצמו ובתפיסה האישית שלו את הנושא

פרויז1

New member
מה מאפיין את אותה ההתמזגות, את אותו השינוי

שעושה את ההתמזגות ואת השינוי למעלה מהטבע - "על טבעי". האם קיים משהו ביצירה האלוהית שהוא בנוסף לטבע, מהו?

בני33

New member
טארוט מלא,,,שבת שלום,,,

אשמח מאד במידה ותסביר יותר לעומק לי ולאחרים את משמעות הפרשנות שלך,לעל-טבעי. לי בהבנתי ומבחר תובנותי,,,זה ממש לא ברור ולא מסתדר לי. כמו כן טוב תעשה במידה ותסביר לנו או תספר לנו על המקורות בהם הבנת את ההסבר הזה. וכל זאת אני מעלה כאן כשאלות,,,מדוע? אתן לך הסבר פשוט במטאפורה. על-טבעי*התמזגות*שינוי וכו'[אלה מילים שלך.אז ככה.,,,נגיד שמישהו סיפר לי[כמובן איני ואין הרבה אחרים יודעים על כך]שיש משהו כזה שמנגן בלי חיבור לחשמל,ועוד הוא אומר לי אפילו שמכנים את זה*טרנזיסטור*. אני שאיני מכיר את זה,עונה לו,לו יכול להיות זה משהו על-טבעי. לאחר כמה ימים הוא מביא לי לראות או גם לשמוע[במילים שלך,התמזגות]. כלומר,בהסבר שלך,זה הפך להיות טבעי,,,כי ראית,,,כי שמעת,,,כי קבלת הוכחה לכך. אבל,,,,,,,,,,,,זה עדיין ממש לא אומר שזה לא היה שם מדקודם,אתה פשוט לא ידעת על כך. ומה רוצה אני לומר,,,הכל הוא טבעי כל הקיים מאז ומתמיד,,,מה שלא ברור לנו מיד,או אין אנו רואים או לא הוכיחו לנו,,,או אין אנו מאמינים,,,הוא בשבילינו על-טבעי. אבל זה היה קיים שם כל הזמן[כבר אמרו לפני,,,אין חדש תחת השמש] אנחנו רק צרכים שיהיו לנו את הכלים הנכונים לראות זאת או להבין זאת או לקבל זאת. ומן הסתם העיסוק שלך הוא חלק מהאמור לתת הסברים לכך לאחרים. ואזכיר שוב סיפור קטן וחשוב לעניין הזה. עומדים שלושה אנשים ומדברים,,,פתאום שואל אחד את האחרים שאלה בנושאים הנכתבים למשל בפורום הזה. אחד עונה לו מיד,,,איני יודע. השני עונה לו בכובד ראש,,,זה לא הגיוני,,,אין דבר כזה. זהו כל ההבדל,,,האחד היה שלם עם עצמו ואמר את שבתוכו. השני לא יכל לסבול שיש משהו שהוא לא יודע ואין לא תשובה לכך והוא ענה,,,,,,זה לא הגיוני. ןמה היא המילה ,,,הגיוני? היא משהו שהאדם החכם המציא[כמו הרבה מילים אחרות]כאשר הוא לא יודע משהו אבל,,,לא מעוניין שאחרים ידעו שהוא לא יודע. לסיכום,,,מה שלא מסתדר לו בראש,,,זה לא הגיוני. מה שהוא לא מבין או לא מקבל[בנושאים הללו]זה על-טבעי. לכן בבקשה ממך,הסבר לנו את הפרוש שלך לכך. תודה ושבת קסומה שתהיה לך.

הכל מכל../images/Emo24.gif

הכל בעיניי טבעי, הבורא, אלוהים יצר את העולם, ואנו בני האדם, נתנו בו סימנים, מה טבעי ומה לא טבעי. באו החוקרים, הפיזיקאים וכד', ונתנו לנו חוקים מה אבעי.. כל מה שלא מוכר לאדם הממוצע, נעשה על טבעי... אך זה רק בעיניי המתבונן... כולנו אחד, הבריאה היא אלוהית, ולכן, הכל טבעי. שבת ברכה אור ואהבה
אריאלה

Candle29

New member
../images/Emo88.gif על-טיבעי

יש את הטבע, שהוא כולל בתוכו את השמיים, את הארץ, את האנשים, או במילה אחת- את הכל. ויש את עולם הנסתר, עולם הרוחניות, דברים שהם לא בעולם הזה בכלל, אלא בעולם מקביל. יש מאיתנו שתמיד צמאים ללמוד כמה שיותר, יש שצמאים להתחבר לאותו עולם, להבין יותר, לדעת יותר.. וכל חוש שנצליח לפתח בעזרת הידע שנרכוש- יקרא על טבעי.. הכל כאן על תקן "לכאורה".... חפירה קטנה יצאה לי...

ברוכה הבאה פה בבית ../images/Emo16.gif29 ../images/Emo140.gif

לטעמי, אין דבר כזה "על טבעי". הכל נמצא והכל קיים, יש רק אותנו שעדיין לא מסוגלים להגיע לרמת התבוננות כזו שבה נראה/נבין את הכל. המיסטיקה של פעם היא ההגיון של היום... מה שנחשב עד לא מזמן ל"על טבעי" או "מיסטי", ואפילו לשיגעון או ל"נסתר" היום מובן מאליו. נסתר - מעצם הגדרתו ממתין לגילוי ואז הופך ל"טבעי"... כל אחד והקצב שלו

למעלה