אז מה דוסים יקרים המדע מקלקל לכם עוד מעשיה

אור גינאל

Well-known member
באמת חשבת שזה שמדענים מצאו כמה אבנים, הדוסים היקרים יסגרו את כל הספרים ויממשו את חלומך לעולם נקי מדתיים?
איך אומרים על זה ? הצחקתני.

סתוונית333

Well-known member

אל תעלוץ יותר מידי ,
כי אין הוכחות חד משמעיות שזה אירע בסדום.
נראה שקראת את הכתבה ברפרוף.

Harrington

Well-known member
מנהל

אז מה דוסים יקרים המדע מקלקל לכם עוד מעשיה​

כלל וכלל לא. למעשה, בדיוק להיפך :). בכל אופן לאלו הזקוקים לסיוע מדעי/ארכאולוגי בקבלת האמור בתורה. אבל בשביל להבין את זה צריך להבין את היהדות, את התורה, ואת מה שאתה מדבר עליו.

קצה11

Well-known member
כלל וכלל לא. למעשה, בדיוק להיפך :). בכל אופן לאלו הזקוקים לסיוע מדעי/ארכאולוגי בקבלת האמור בתורה. אבל בשביל להבין את זה צריך להבין את היהדות, את התורה, ואת מה שאתה מדבר עליו.
מדוע מקלקל? להפך הוא מחזק שאכן אירע שם משהו שהרס את כל האזור על ישוביו
אלוהים זרק מטאור לצורך העניין

גוטרמן7

Well-known member
אז אולי תחכים אותנו בתורה במקום להתהדר ברמזים

Harrington

Well-known member
מנהל
אז אולי תחכים אותנו בתורה במקום להתהדר ברמזים
אין לי הרבה מה להוסיף. הדברים גלויים וידועים לכל אחת ואחד כאן. הטעות של התוקפן הפבלובי החילוני היא בדיוק במה שעולה גם מהתגובות כאן. החשיבה שהמתואר בתורה חייב היה להיעשות באותו ובמופתים ולא על-ידי 'הפעלת' הטבע. אמנם אכן יש מקומות מסוימים בהם מתואר במפורש שהדברים נעשו כך, קרי שלא בדרך הטבע. אבל במקום בהם זה לא מתואר, אלא מתוארת התרחשות כזאת או אחרת, אין שום מניעה בעולם ואף יש הגיון לסבור שבדיוק כך הדבר נעשה, כלומר באמצעות שימוש באלמנטים הטבעיים. ה'מיוחדות' אם תרצה בעניין היא כמובן בהופעת האלמנטים הללו באותה שעה ובאותו מקום.

בשורה התחתונה, אם תצליח להוכיח שמטאור הוא זה שהשמיד את סדום ועמורה, תאשר בכך אחד לאחד את התיאור המקראי. לטעון שזה סותר בדרך כלשהי, כאמור מעלה, זו פשוט חוסר הבנה של התורה ותיאוריה. ממילא מגוחך לטעון את מה שמתיימר פותח השרשור לטעון כאן בכותרת.

גוטרמן7

Well-known member
אין לי הרבה מה להוסיף. הדברים גלויים וידועים לכל אחת ואחד כאן. הטעות של התוקפן הפבלובי החילוני היא בדיוק במה שעולה גם מהתגובות כאן. החשיבה שהמתואר בתורה חייב היה להיעשות באותו ובמופתים ולא על-ידי 'הפעלת' הטבע. אמנם אכן יש מקומות מסוימים בהם מתואר במפורש שהדברים נעשו כך, קרי שלא בדרך הטבע. אבל במקום בהם זה לא מתואר, אלא מתוארת התרחשות כזאת או אחרת, אין שום מניעה בעולם ואף יש הגיון לסבור שבדיוק כך הדבר נעשה, כלומר באמצעות שימוש באלמנטים הטבעיים. ה'מיוחדות' אם תרצה בעניין היא כמובן בהופעת האלמנטים הללו באותה שעה ובאותו מקום.

בשורה התחתונה, אם תצליח להוכיח שמטאור הוא זה שהשמיד את סדום ועמורה, תאשר בכך אחד לאחד את התיאור המקראי. לטעון שזה סותר בדרך כלשהי, כאמור מעלה, זו פשוט חוסר הבנה של התורה ותיאוריה. ממילא מגוחך לטעון את מה שמתיימר פותח השרשור לטעון כאן בכותרת.
טיפש שכמותך איך אתה מאמין לסיפורי התורה שכתבו אותה בני אדם :D ? אתה מאמין למעשיות שנכתבו על ידי בני אדם :D

marabo

Well-known member
בור ועם הארץ, זה מסתדר בול עם הסיפור המקראי:
וַיהוָה הִמְטִיר עַל סְדֹם וְעַל עֲמֹרָה גָּפְרִית וָאֵשׁ מֵאֵת יְהוָה מִן הַשָּׁמָיִם.
מטר של אש וגופרית מהשמים.

חחחחח.....כמה בורים ועמי ארצות אתם

אלפיני

Well-known member
בור ועם הארץ, זה מסתדר בול עם הסיפור המקראי:
וַיהוָה הִמְטִיר עַל סְדֹם וְעַל עֲמֹרָה גָּפְרִית וָאֵשׁ מֵאֵת יְהוָה מִן הַשָּׁמָיִם.
מטר של אש וגופרית מהשמים.

חחחחח.....כמה בורים ועמי ארצות אתם
זה לא. סיפור סדום ועמורה הוא סיפור עם מוסר השכל .
זו בדיוק חלק מהבעיה של רבינך ומחבת'יך וגם שלך בעקבותיהם: כולכם מנסים לשווק את התורה כאלטרנטיבה לאמת מדעית במקום ככתבי קודש , ולכן יוצאים אידיוטים פעם אחר פעם.

DANIAVNI

Well-known member
כבר היו מקרים שבהם למשל, אכסיומות והשערות מדעיות נסתרו ע"י ניסויים מדעיים
למשל, חלק ממה שכתב אלברט איינשטיין נסתר מדעית
אלא שאז התברר שהניסוי המדעי לא היה משוכלל מספיק ואיינשטיין הוא שצדק.

לסיכום, אמונה היא עניין שבבחירה האישית ולא עניין מתמטי מדעי.

יהודי 564

New member
ממש לא בגלל כמה סיבות . יש כל כך הרבה סיבות ולא בטוח שאני יצליח להגיד אותם טוב אבל אני ישתדל
א' קודם כל התורה היא לא באה כספר היסטוריה אלא כדרך חיים איך לחיות (ספר הוראות )
ב' המדע הוא משתנה כל הזמן לעומת התורה שהיא בתפיסותיה אינה משתנת
לדוגמה :
גם לפני הרבה שנים שהעולם היה בתפיסה שהעולם שטוח והתורה לא הייתה בקנה אחד עם המדע
כי לפי התורה העולם היה עגול...
זאת אומרת המדע יכול לעזור אם התורה כי יש הרבה מקומות שהוא כן הולך בקנה אחד
אבל אני לא יכול להסתמך עליו כי הוא דבר משתנה ולא קבוע .
ג' בתורה לא מוסבר בדיוק לפרטי פרטים ממה נוצר פיצוץ סדום
ועכשיו המדע בא ומסביר בדיוק איך קרה פיצוץ סדום לפי התורה . אז זה דבר מדהים ,ולא סותר את האמונה . כי אני מאמין שה' עושה את הניסים שלו בדרך הטבע ולכן המדע בא והסביר לי איך ה' עשה את פיצוץ סדום .
זאת אומרת למה המטאור פגע בדיוק באותו מקום ?
כאדם מאמין המדע יכול לעזור להסביר לפי הטבע איך ה' עשה את פעולתו בעולם .
ולכן אחד השיעורי אמונה שלי הם המדע ופלאי הבריאה והאדם איך כל דבר בדיוק מדוייק שלא היה יכול להיות סתם כך במקרה .

סתוונית333

Well-known member
ממש לא בגלל כמה סיבות . יש כל כך הרבה סיבות ולא בטוח שאני יצליח להגיד אותם טוב אבל אני ישתדל
א' קודם כל התורה היא לא באה כספר היסטוריה אלא כדרך חיים איך לחיות (ספר הוראות )
ב' המדע הוא משתנה כל הזמן לעומת התורה שהיא בתפיסותיה אינה משתנת
לדוגמה :
גם לפני הרבה שנים שהעולם היה בתפיסה שהעולם שטוח והתורה לא הייתה בקנה אחד עם המדע
כי לפי התורה העולם היה עגול...
זאת אומרת המדע יכול לעזור אם התורה כי יש הרבה מקומות שהוא כן הולך בקנה אחד
אבל אני לא יכול להסתמך עליו כי הוא דבר משתנה ולא קבוע .
ג' בתורה לא מוסבר בדיוק לפרטי פרטים ממה נוצר פיצוץ סדום
ועכשיו המדע בא ומסביר בדיוק איך קרה פיצוץ סדום לפי התורה . אז זה דבר מדהים ,ולא סותר את האמונה . כי אני מאמין שה' עושה את הניסים שלו בדרך הטבע ולכן המדע בא והסביר לי איך ה' עשה את פיצוץ סדום .
זאת אומרת למה המטאור פגע בדיוק באותו מקום ?
כאדם מאמין המדע יכול לעזור להסביר לפי הטבע איך ה' עשה את פעולתו בעולם .
ולכן אחד השיעורי אמונה שלי הם המדע ופלאי הבריאה והאדם איך כל דבר בדיוק מדוייק שלא היה יכול להיות סתם כך במקרה .

תיקון קל בשבילך,
התורה היא לא ספר ההוראות של היהדות !
ספר ההוראות של היהדות הוא שולחן ערוך שכל קשר בינו לבין התורה הוא מקרי בהחלט .
לגבי שאר הדברים שכתבת מוטב שלא אגיב.

marabo

Well-known member
תיקון קל בשבילך,
לגבי שאר הדברים שכתבת מוטב שלא אגיב.​
קשקשנית. ניכר שלא למדת מעולם משנה וגמרא ופוסקים.
רק מה שקשקשו לך המורים החילונים עמי הארצות שלך.

evglev1

Well-known member
מנהל
תיקון קל בשבילך,
לגבי שאר הדברים שכתבת מוטב שלא אגיב.
שולחן ערוך הוא ספר ההוראות האחרון. בבית ראשון חלקים מהתורה היו ספר הוראות. לאחר החורבן השני המשנה הייתה ספר ההוראות וגם היא התחילה להיכתב בזמן בית שני ושימשה אז ספר הוראות. שולחן ערוך זה הספר האחרון שהתאים את הספר שנחשב לקדוש לתקופה ולכן חוקי השבת של היהדות מתאימים לימי הביניים ולא לתקופה המודרנית ואפילו לא לתקופת הרנסנס.

סתוונית333

Well-known member
שולחן ערוך הוא ספר ההוראות האחרון. בבית ראשון חלקים מהתורה היו ספר הוראות. לאחר החורבן השני המשנה הייתה ספר ההוראות וגם היא התחילה להיכתב בזמן בית שני ושימשה אז ספר הוראות. שולחן ערוך זה הספר האחרון שהתאים את הספר שנחשב לקדוש לתקופה ולכן חוקי השבת של היהדות מתאימים לימי הביניים ולא לתקופה המודרנית ואפילו לא לתקופת הרנסנס.

שולחן ערוך הוא ספר החוקים של היהדות .
אין קשר בין התורה ותקופת המקרא לבין היהדות שאתה מכיר .

למעלה