אז למרות שהפורום הזה מת,

AuraMe

New member
אז למרות שהפורום הזה מת,

חשבתי לשתף את מי שעוד מציץ פה בעוד תגלית.

זה הכה בי כשקראתי שוב את הקטע הזה בספר החמישי:
"ומהם לכל הרוחות סוהרסנים?
"הם שומרים על כלא הקוסמים, אזקבאן," אמרה הדודה פטוניה.
שתי שניות של דממה מצלצלת באו בעקבות הגילוי הזה, ואז הדודה פטוניה סתמה את פיה בידה כאילו פלטה בטעות מילת קללה איומה.
הדוד ורנון בהה בה. מוחו של הארי הסתחרר. גברת פיג זה דבר אחד, אבל הדודה פטוניה?
"איך ידעת את זה?" הוא שאל אותה, נדהם.
הדודה פטוניה נראתה די מזועזעת מעצמה. היא הציצה לעברו של הדוד ורנון בתחינה שיסלח לה, ואז הנמיכה מעט את כף ידה וחשפה את שיני הסוס שלה.
"שמעתי את - הנער האיום ההוא - מספר לה עליהם - לפני שנים," היא אמרה בקול חנוק.
"אם את מדברת על אמא ואבא שלי, למה את לא משתמשת בשמות שלהם?"אמר הארי בקול רם, אבל הדודה פטוניה התעלמה ממנו. היא נראתה נרעשת ביותר.

ואז קלטתי פתאום מי זה באמת הנער האיום ההוא.

הספר השביעי, פרק סיפורו של הנסיך:
"סוורוס?"
חיוך קטן עיקם את פיו כשאמרה את שמו.
"כן?"
"ספר לי שוב על הסוהרסנים."
"למה לך לשמוע עליהם?"
"אם אשתמש בקסמים מחוץ לבית הספר - "
"לא ישלחו אותך לסוהרסנים על דבר כזה! הסוהרסנים הם בשביל אנשים שעושים דברים ממש רעים. הם שומרים על בית הכלא של הקוסמים, אזקבאן. את לא תגיעי לאזקבאן, את יותר מדי - "
הוא הסמיק וחזר לקרוע עלים.
רשרוש פתאומי פתאומי מאחוריו גרם להארי להסתובב: פטוניה, שהסתתרה מאחורי העצים, מעדה והחליקה.

כאילו, אפשר לחשוב על זה ככה: אם רק הארי היה מוציא ממנה באותו רגע מי זה היה הנער האיום ההוא, הכל היה מתבהר כבר בקיץ שלפני השנה החמישית שלו.

איזה כיף שעוד אפשר לגלות דברים חדשים בספר הזה.

Maldini Girl

New member
ואם הוא היה מגלה את זה

אז על מה הוא היה עולה? עדיין היו לו חורים עצומים בסיפור... הוא רק היה יודע שאמא שלו הייתה שכנה/מיודדת עם סנייפ.

אבל אגב, זה ממש מגניב ששמת לב לזה... כי אני לקחתי את זה כמן מובן מאליו אחרי שקראתי את הספר השביעי אבל אף פעם לא התייחסתי לאנקדוטה הזאת.

AuraMe

New member
ברור שלא מיד

אבל הארי לא היה נותן לפרט כזה להתגלגל ליד האוזן שלו בלי לחקור אותו, זה היה מרעיש אותו לגמרי.
וכמה עובדות יבשות שהארי היה מספר להרמיוני כמו - לילי וסנייפ היו חברים טובים (עד איזו שנה חמישית, הם היו מבינים - אם הם היו ממשיכים לאסוף פרטים על זה ולא חסר ממי), סנייפ שנא את ג'יימס הכי הרבה מכל הקונדסאים (לפי דברי רמוס בספר החמישי) דמבלדור סומך על סנייפ מסיבה עלומה כלשהי - והארי עוד מבין בספר השישי שהתפנית חלה אחרי המוות של ההורים שלו.
הרמיוני טובה בדברים האלה, במיוחד כשזה נוגע לרגשות. היא כבר היתה עושה אחד ועוד אחד

באמת כיף לגלות דברים חדשים

למרות שאני חייבת לציין שכבר בקריאה הראשונה הבנתי את זה, כי פתאום תפסתי שפטוניה בכלל לא הכירה את ג'יימס והיא ניתקה עם לילי קשר ממש מהר.
הלוואי ואמצא משהו חדש בספר, כבר שנים שזה לא קרה לי..

חח ברור אבל הרגשתי חובה לרשום משו...

אגב אם שמת לב על העטיפה של הספר השלישי מופיעים כל ארבעת הקונדסאים!

AuraMe

New member
מישהו הבין

למה דמבלדור אמר להארי שהוא רואה בראי של ינפתא את עצמו מחזיק גרביים?

AuraMe

New member
חחח האמת שזו רק ספקולציה שלי

ספקולציה שזכתה לקונצנזס לפחות בקרב חברים שלי. יכול להיות שאני סתם

תראה, אחרי הספר השביעי אנחנו יודעים מה דלמבלדור רואה בראי של ינפתא, נכון? וכשקראתי שוב את זה:
"מה אתה רואה בראי של ינפתא?" - "אה, אני רואה את עצמי מחזיק גרביים."
פה חשדתי, כי:
-זה שקר מאוד מוזר, מההיכרות שלי רולינג אף פעם לא עושה דברים סתם.
-במיוחד דמבלדור, שאף פעם לא משקר בצורה מאוד ישירה, אלא רק "אומר את האמת אחרת".

אז אני חושבת שהרמיזה של רולינג טמונה כאן, בספר השביעי:
[אברפורת':] "כצפוי, גרינדלוולד הסתלק. היתה לו כבר היסטוריה עם החוק בארץ שממנה בא, והוא לא רצה שגם אריאנה תיזקף לחובתו. ואלבוס היה חופשי, לא כן? חופשי מהמעמסה של הטיפול באחותו, חופשי להפוך לקוסם הגדול ביותר ב - "
"הוא אף פעם לא היה חופשי," אמר הארי.
"סליחה?" אמר אברפורת'.
"אף פעם," אמר הארי....

גרביים, לדעתי, הם מוטיב בסדרה. בשביל גמדוני בית כמו דובי, שצמאים לחירות, מסמלים שחרור. וזו היתה הדרך של דמבלדור להתחמק מהשאלה של הארי בלי לפרט יותר מדי, כי הוא אכן ראה את עצמו בראי של ינפתא חופשי, מוקף אולי שוב בבני משפחתו, משוחרר מהאשמה והחרטה הנוראיים שכבלו אותו אליהם.

אהבתי את הרעיון, אבל

בכללי גמדוני בית משתחררים גם מסתם בגדים ולא רק מגרביים כך שזלא מחייב שזה מוטיב לחופש

AuraMe

New member
ברור,

אבל בסדרה הדגש הוא על מוטיב הגרביים: דובי אפילו מאמץ את זה בתור פריט הלבוש האהוב עליו.

Mor L

New member
היה לזה הסבר אבל אני לא זוכרת אותו

מישהו יכול לרענן את זכרוני?

mayalice

New member
האמת שלא שמתי לב לזה עד עכשיו

מפתיע בהתחשב במספר פעמים שקראתי את הספרים אבל אני מניחה שפשוט הסתדר לי בראש שפטוניה תקרא לג'יימס הנער האיום ההוא.
רולינג מדהימה אותי בכל פעם מחדש עם תשומת הלב שלה לפרטים הקטנים. זה מראה כמה הסיפור היה בנוי עד לפרט האחרון כבר מההתחלה ובכול קריאה אני מגלה עוד ועוד רמזים שהיא שתלה ודמויות שהוזכרו הרבה לפני ההופעה "הרשמית" שלהם בספרים...

למעלה