אז יש שדים או אין?

birdyblue

New member
אז יש שדים או אין?

משהו שמאפיין את כול התרבויות מכול קצוות העולם במשך ההיסטוריה האמונה כי שדים קיימים ואף נמצאים בינינו.

ואני רוצה לשאול האם אתם מאמינים בהם?
האם יצא לכם לשמוע או אפילו לחוות מפגש לא נעים עם שד כזה או אחר?

האם במאה ה21 יש מקום בכלל לאמונה כזו?
האם ארץ ישראל היא מקום מוגן מפניהם או האם גם פה יש שדים?

אשמח לקרוא

אני בהחלט חושבת שיש שדים.

עפ"י היהדות קיימים 72 שדים (אם אני זוכרת נכון) ולכל אחד מהם יש שם. לשלמה המלך, עפ"י האגדה, היתה את היכולת לזמן ולהשביע שדים, וקיים גם ספר בשם key of Solomon שמרכז כביכול את הידע הקדום הזה לזימון והשבעת שדים, ונחשב למאוד מסוכן אם מבינים למה נכנסים. על כל פנים, יש המון גירסאות שלו ברשת, ויש מי שמשתמשים ב"חותמי שלמה"- אותם סמלים מתוך הספר כקמיעות להגנה והשגת שפע/ מזל טוב. חותמים אחרים מקושרים לשדים או מלאכים בדרגות שונות, ועל כן נאסרו לשימוש עפ"י היהדות.

atlas13

New member
הנושא הזה מאוד מפחיד.

אני לא מבין למה צריך בכלל לפנות לעולם הזה? למה צריך לדבר/לשוחח/לחבור/לנסות אפילו לתקשר עם העולם שמתחת.. וכל ההשבעות האלו - שגם מנסים להשביע מלאכים - ולא "מלאכי חבלה" - זה עניין נוראי ומזוויע - למה לכפות על מלאך - להיות רע? ולמה לבקש מישות שהיא רוע טהור - מידע עליהם ועל היכן הם נמצאים?

זה נראה לי מאוד מפחיד ומאוד לא רצוי.

לא יודע. כל העסק הזה של העולם התחתון - כמו בחיים -יש פושעים - יותר למטה.. זה סתם מפיל אותנו יותר למטה.

ואם מישהו מביע בזה עניין - למה שלא ייכתב לו שזה נאמר בשבילו? אם מישהו ייקרא את זה עכשיו ויגלה כזה מידע - האם זה ייתן לו משהו? למה אדם מבקש להתעניין בזה?

atlas13

New member
סיאנסים.. כל העסק הזה..

גם - לא נכנס לזה - למרות שפעם בכיתה שלנו הציעו לעשות את זה - כי חשבו שזה "משחק חברתי".. כל הכתבות של פעם..

לא מתנסה בזה ולא שואל..

התשובה היא: ככה.

אלו הנושאים שהפורום עוסק בהם, וזה שתעלה את ההסתייגויות שלך משמות משתמש שונים - לא נותן לך את הזכות להטיף לגולשים על מה לכתוב ואילו נושאים להעלות בפורום. זו תהיה ההודעה האחרונה שלי בנושא אליך. אני מקווה מאוד שאתה מבין לבד מה זה אומר.

למעלה