אז יש פה אנשים מסאן פרנסיסקו

pachanga

New member
אז יש פה אנשים מסאן פרנסיסקו../images/Emo35.gif

או שכולם מפוזרים בעולם הרכב
וניו יורק

CAgirl

New member
I´m here!

Hey Pachanga, I am from the bay area (40 min from the city How do u like the city? Did u just move there?

CAgirl

New member
Hey Judy

I don´t think u ever heard of it , but it´s in the east bay. Kind of close to Walnut Creek. Are u around here too?

judyr

New member
לא אבל ביקרתי שם

יש לי חברים טובים שגרים במודסטו ועשינו טיולים באזור מה את עושה שם? איך גפנונה (המנהלת) אומרת... "שתפי אותנו" הגעת למקום הכי הכי באינטרנט
טוב אז בזמן שאת תרשמי אני אלך לנקות קצת את החדר שלי.... אפילו החתולה שלי מנערת את רגליה מהפירורים... ביי בינתיים

CAgirl

New member
Well to make a long...

story short. At the moment im a student (finishing my degree in business. I am 27 years old, just got married last year This is my fifth year in the states (half of it i was working in the east coast) BRRRRR. And now im a CA girl who loves the sun!!! Thanks for the warm welcom!

CAgirl

New member
Judy, r u done cleaning....

i can hear the vacum cleaner till here? Where r u located? well i guess i can look it up. so wait a sec...or 2

CAgirl

New member
Haifa? where is that

in the mid-west... i never heard about it. But i saw a pic. of your beautifull cat. Although im a Dog person.

pachanga

New member
כן עברתי לגור עם אחי ומשפחתו

החיים כאן מתאימים לי מאוד הכוונה שלי היא היתה לעזוב את הארץ... עם הזמן אני אכיר את המקום מה כדאי ומה לא...

CAgirl

New member
Great

So i guess u r in the "looking around" stage. That´s a lot of fun. What r u planning to do ? Do u want to go to school?work?or do u have any other plans? I actually did not want to leave Isreal. I planned on coming here only for a year.... but i guess u can´t really plan anything.

pachanga

New member
אז ככה...

באתי לטייל עושה גם כסף טוב משלבת עם לימודים עצמאים... ומחפשת חיי חברה כאן אני מרגישה לבד עם כל הכיף שפה

judyr

New member
פאצ´י

ת ח ז ר י ב ך תכך ומייד לבד אמרת
?| ומה אנחנו לא איתך מהרגע הראשון
ג´ודי שקוראת את פאצ´י לסדר

pachanga

New member
לאאאאאא יא איזה חמודה../images/Emo6.gif

התמיכה וכל הנחמדים והחברים שלי זה אתם
אבל חבל שכל אחד גר בקצה השני של העולם, אז בגלל זה אחלה פורום
פאצ´י