אז יש לי או אין לי ילד??

PUNCHI1

New member
אז יש לי או אין לי ילד??

אני ממש בדילמה, לא יודעת איך להתייחס לזה כי עברתי הריון שלם ולידה מלאה וראיתי את התינוק שלי נגעתי בו ונתתי לו שם.. אז אם שואלים יש לי ילד? היה לי ילד? הרי זה לא רשום בשום מקום ואבי אומר שמבחינתו אין לו ילדים... אני שבורה לא יודעת למצוא לכך תשובה ואולי זה מוקדם מדי? טרי מדי?

ידי קסם

New member
יש לך ילד שלא בחיים

כיום, כשאני שכבר יוצא לי להיתקל בשאלות כמו :"כמה ילדים יש לך? או אם זו הבת היחידה/ הגדולה שלך...?"
אני נוטה לענות בקצרה תשובות "כן, אבל היתה אמורה להיות לי/ לה עכשיו אחות בת... (ומציינת את מס' החודשים שעברו). מי שמרגיש שזה כבד לו מידי בד"כ עוצר בזה ויש גם את אלו שאכן לא קולטים וממשיכים לשאול "מה זאת אומרת/ איפה היא...?" ואני ממשיכה "ילדתי בשבוע 40 תינוקת ללא דופק" ולרוב אחרי זה הם לא ממשיכים הלאה...
ובנוגע לבני המשפחה ול'קרובים' שמסתכלים על כל מה שעובר עלינו בראייה קצת שונה ובמילים אחרות לא נותנים לגיטימצייה למה שבאמת קורה ועובר עלינו... למרות הקושי, נסי שלא להראות להם שאת יותר מידי נפגעת ומתרגשת מהיחס שלהם כלפייך, והגיבי בקור רוח, שילדת ויש לך בן אך לצערך הרב לא זכית לגדלו בחיים!
+

אהההההההה

אין לך ילד. את אמא, אבל אין לך ילד.
בגלל זה אני אמא לאחת וחצי, בדיוק בגלל זה

פונצ'י קראתי בהלם את מה שקרה לכם. בכיתי ובכיתי.
כל כך כל כך מצטערת לשמוע! כל כך אכזרי ולא פייר!!

לגבי השאלה הזו...זו השאלה שהכי קשה לי בעולם, כמה ילדים יש לך? יש לך עוד ילדים? השאלות האכזריות האלה.
לי קשה להתמודד עם שאלה גוררת שאלה...אני עונה שיש לי ילד אחד, אבל בלב, מבקשת סליחה מהמלאך בן השלושה חודשים.
מלאך קטן ומדהים שהספיק לחיות איתנו שלושה חודשים בלבד. הוא רשום, יש לו קבר. הוא הילד שהיה לי ואיננו.
הוא תמיד יהיה האח הבכור של הבונבון שלי, הוא הראשון והוא האח הגדול של הבונבון שלא יודע עליו.
וחושבת גם על הלידה שצפויה היתה להיות במרץ....

לא מזמן, אחת המטפלות בגן שאלה אותי אם יש לי עוד ילדים. עניתי לה, לא, בלב כואב, ושאלתי למה?
היא אמרה שהבונבון שלי מספר שיש לו 2 תינוקות בבית חולים. הוא כמובן לא יודע על שתי הפסקות ההריון שעברתי, ממש לא.
הוא מזכיר את זה מדי פעם ומדבר על זה, הוא נתן להם אפילו שמות. זה בגלל שלחבר שלו (שבמקרה, קוראים לו באותו השם של המלאך שלנו שנפטר) יש אחים תאומים, והוא נורא רוצה כנראה גם.
הוא רוצה להיות כבר גדול בכדי לטפל בתינוקות ולהרים אותם. זה קורע לי את הלב.

וכן, זה טרי מדי. וכן, זה ילווה אותך כל החיים, לא שוכחים את זה, לומדים לחיות עם זה, לחיות לצד הכאב והזכרון.

פונצ'י, כואב לי לקרוא אותך ומשתתפת בצערך!

valeta

New member
היה לך ילד שמת. זה רשום בלב שלך ובגוף שלך

לנצח. היה לך ילד נהדר, אהוב, שלעולמים תתגעגעי אליו . אני מקווה שיהיו לך גם ילדים חיים, ושיגיעו ימים טובים יותר.

למעלה