אז הדינמיקה הקבוצתית בכל זאת עבדה..

ננסנס

New member
אז הדינמיקה הקבוצתית בכל זאת עבדה..

כבר המון זמן שלא ראיתי את מכבי נלחמת כמו שנלחמה אמש.. ראשונים לכל כדור, פירגון במסירות ומשחק מסודר (יופי של מערך ה 4-5-1) חברים, אפשר לכתוב גם כמה מילים טובות על קלינגר
נב פרחה או פרוחה.. סופסוף ראינו מהלך של חלוץ אמיתי..

צהוּבה

New member
אפשר וצריך...

אין מה לעשות. מכבי חייבת לשחק 4-5-1, זה מה שהיא יודעת, הקישור היה ותמיד יהיה החולייה החזקה של מכבי (לאור השיטה ההגנתית של קלינגר). רק אסור בתכלית האיסור שהחלוץ הזה יהיה במבה. בעצם, אסור גם שבמבה יהיה קשר בשיטה הזו. בעצם, לא כדאי שבמבה ישחק בכלל...

ftb1

New member
אפשר מילים טובות

אבל לדעתי גם אתמול הוא עשה כמה טעויות כמו האיחור בחילופים למשל

adi510

New member
כמה מילים לקלינגר

ונתחיל בברכות לנצחון ובפרגון. סופסוף מכבי תקפה עם הרבה שחקנים ולא רק שניים. דגו שהוצב במקום שהוא צריך להיות,מאחורי החלוץ. וכולם ראו את היכולת שלו ואיך הוא משפיע על היכולת של הקבוצה,סיכון השער, המסירות שלו לפרוחה, ואני לא מסכים לגבי העניין שמכבי צריכה לשחק 4-5-1 רק תחשבו מה יכול להיות אם במקום חלוץ אחד לפני דגו ישחקו שניים.... ועם הפרגון גם קצת ביקורת. בסביבות הדקה ה-70 סימן תמיר כהן שהוא גמור ורוצה להתחלף,קלינגר לא הגיב. גם על מסיקה ניכר לקראת הסיום עייפות שגרמה לו לאיבוד מס' כדורים ועבירות מיותרות,וגם אותו קלינגר לא החליף עד הסיום. אחרי החילופים של ביתר המומנטום עבר אליהם והם הרבו לתקוף,ושוב קלינגר לא הגיב. בדיוק בשביל זה יש למאמן חילופים,שינוי מומנטום במשחק, שחקן עייף,פה ניכרת השפעתו של המאמן. במקרה אתמול מכבי לא נפגעה,וזה רק בגלל שביתר הייתה חלשה ולגל ניר היה יום גדול. אז אתמול זה עבד וברכות לקלינגר,אבל אם ימשיך לא להגיב למתרחש במשחק ולבצע חילופים רק כשהוא בפיגור,וישאיר שחקנים עייפים במגרש,מכבי תמשיך להדרדר.

bister

New member
דווקא פה לא כ"כ מסכים

אני מניח שקלינגר לא השאיר את תמיר בניגו לרצונו על המגרש, אם הוא לא יכל להמשיך הוא לא היה ממשיך. תמיר היה צריך להיות כמה שהוא יכול כי לא היה מחליף לו במרכז המגרש. אותו דבר על מסיקה שאם היה מוחלף דגו היה נכנס לצד והיית מאבד אותו. מחליפים במחצית הראשונה רק במצב של פאניקה. אתה ראית כמוני שהמשחק של מכבי בחצי השעה הראשונה היה מהטובים העונה אז לשנות את ההרכב שאחראי לכך? ועוד כ"כ מוקדם? את זה לא עושים גם היינו בשיוויון ובטח שאם הובלנו, הבעיה אז לא היתה השחקנים שעל המגרש כי ראית למה הם מסוגלים. אתה חושב שקלינגר היה צריך להגיב לחילוף ההתקפי של בית"ר? במה, בחילוף הגנתי??? ניהול המשחק של קלינגר אתמול היה טוב מאוד. אבל הוא מעלה הרבה בעיות להמשך. 4-4-2 עם שני קשרים אחוריים הוא 4-4-2 בלי דגו במרכז ומכבי בלי דגו במרכז זה מכבי גרועה. זה למעשה מאלץ את קלינגר, שאובססיבי לשמור על קדשות המערך, לשחק 4-5-1 כדי לשים את דגו במרכז, אבל להושיב על הספסל 2 חלוצים טובים ועוד דבר שאמור להיות חלוץ והוא הזר הכי יקר בליגה? זה נראה לא מציאותי. אין ספק שקלינגר לא יבצע את המהלך ההגיוני היחיד ויעבור לשחק עם קשר אחורי אחד, לפחות במשחקים קלים יחסית. אז נאלץ לראות במה הוא יבחר, אני מקווה ב4-5-1 למרות שמעניין לראו איך יגיב לכך אופיר חיים שבא למכבי על תקן של שחקן הרכב ולא חלוץ מחליף (ובכלל אמבמבה שנהיה חלוץ רביעי במכבי).

ftb1

New member
לא יודע אם בנגוד לרצונו

אבל תמיר כהן ביקש להתחלף אתה ראית בעצמך (והוא לא ביקש סתם) אז אני לא מבין את קלינגר למה הוא השאיר אותו על המגרש במקום להכניס שחקן רענן ביתר לא הייתה רחוקה אתמול מלהשוות ואם זה היה קורה זה היה חבל כי מכבי הגיעו להרבה הזדמנויות שהוחמצו גם בגלל העייפות של פרוחה למשל

bister

New member
ואני מניח שקלינגר ביקש ממנו להמשיך

ואני ממשיך ומניח שאם תמיר באמת לא היה יכול קלינגר היה מוציא אותו. ד"א, את מי היית מכניס במקום תמיר, אני מניח שחילוף הגנתי כי אתה אומר שבית"ר היתה קרובה לשיוויון (למרות שלדעתי מכבי היתה דווקא קרובה יותר לשער שני)

ftb1

New member
למה לבקש?

שחקן עייף צריך להחליף אולי אם הוא היה מוחלף אז במקום הכדור שהוא בעט למוסכים ליד בלומפילד מישהו אחר היה כובש יש מספיק שחקנים שאפשר היה להכניס ייני או שינה ובכלל בעמדה הזאת כשהייס לא בסגל באמת יש לנו בעיה שם אולי המאמן הדגול שלך היה צריך לחשוב על זה במקום להביא שבעים חלוצים שישבו על הספסל בזמן שהוא משחק עם חלוץ אחד ולא מדובר בכלל רק על תמיר יש עוד שחקנים שהיו עייפים והיה צריך להחליף אותם וזה שביתר הייתה קרובה לשיוויון זה לא אני אומר זאת עובדה,מה שאני אומר זה שאולי אם היו שחקנים קצת יותר רעננים אז ההזדמנויות(הרבות)שהגענו אליהן היו נכנסות

adi510

New member
קח לדוגמא

2 אפשריות לחילופים אתמול. במקום מסיקה,לירן כהן לא יכול להחליף אותו באגף?? ולגבי תמיר כהן,ל20 דקות מרקש לא יכול להחליף את תמיר במרכז המגרש? ממה שראיתי ממנו ב 2 משחקים במכבי הוא יכול למלא עמדה זו לכמה דקות. ולא התכוונתי שקלינגר היה צריך להגיב מייד איך שאוחנה החליף את מליקסון מכבי שיחקו טוב ובהחלט אין סיבה לעשות חילוף מוקדם,אבל כשחולפות הדקות ומכבי לא חוזרת לעצמה,בהחלט הגיע הזמן לחילוף. וזה שאוחנה הכניס שחקן התקפי לא אומר שקלינגר צריך להכניס שחקן הגנתי. ביתר הלכה על כל הקופה ואז המתפרצות של מכבי הפכו למסוכנות,שחקנים טריים והתקפיים יותר,יכלו להועיל למכבי להבקיע עוד שערים מול הגנה רופפת. וכן קלינגר צריך לוותר על קשר אחורי אחד,ברוב המשחקים, להוציא אולי את חיפה, זה מיותר.

Oren G

New member
כמה התגעגנו..

למכבי הזאת שנלחמת, שתוקפת, שרוצה לנצח.. שמנצחת!

סמיאגול

New member
לא להתלהב יותר מדיי

אוחנה נתן למכבי את המשחק בכך שהוא עלה עם הרכב בלתי אפשרי. נראה מה הקבוצה של בונק-קלינגר מסוגלת לעשות מול קבוצות אמיתיות. בדבר אחד אני מסכים, סוף סוף יש חלוץ רק חבל שנגד פ"ת הוא שיחק באגף.

dj gold

New member
צריך להעלות עם ערן לוי ופרוחה

חלוצים ודגו מאחוריהם אבל כבר נגמרה העונה עכשיו נזכרו לשחק?

למעלה