אז בסוף מסתבר שיש אלוקים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
שמע חבר. לא אני המצאתי את הקטע של סנטוריני וכשיהיה לי קצת חשק, אולי אנסה להעביר לך "הוכחה כתובה" בנדון.
והדגש על "אולי".
בכל מקרה, נס? תיאום זמנים אבסולוטי? רוח הקודש? באמת שאיני יודע מה ההסבר האמיתי.
ואם תצליח (עם או ללא עזרת שחר) להציב יותר ראיות, אני רק אודה לכם ואשמח, ואשתי כמובן תשמח עוד יותר.
כי אל תשכח. היא באה מבית דתי.
תשמע משה, הייתה לי פה קצת פאדיחה..
בגדול אתה כנראה צודק.
שחר התקשר אלי ונתן לי על הראש
הוא גם הסביר לי מדוע אתה צודק.
אז איתך הסליחה חה חה. |4U|

אני תמיד טוען שכאשר התותחים רועמים. |פצצה|
אז איזובי הקיר חייבים לצאת לשטח ולאסוף את התרמילים הפזורים, בשקט. |נחמה|

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תשמע משה, הייתה לי פה קצת פאדיחה..
בגדול אתה כנראה צודק.
שחר התקשר אלי ונתן לי על הראש
הוא גם הסביר לי מדוע אתה צודק.
אז איתך הסליחה חה חה. |4U|

אני תמיד טוען שכאשר התותחים רועמים. |פצצה|
אז איזובי הקיר חייבים לצאת לשטח ולאסוף את התרמילים הפזורים, בשקט. |נחמה|
איני מצפה שתאסוף תרמילים, אבל תמיד טוב ללמוד דברים חדשים. ואם הגענו למצב בו שחר מסביר שאני צודק... כבר עשינו חצי דרך.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
איני מצפה שתאסוף תרמילים, אבל תמיד טוב ללמוד דברים חדשים. ואם הגענו למצב בו שחר מסביר שאני צודק... כבר עשינו חצי דרך.
רגע, חייב לתקן אותך.
שחר אמר שאתה צודק רק בקשר להתפרצות הסנטוריני.
שלא תפרש את הצדקתו כחופשי חודשי.

שחר 676

Well-known member
מנהל
רגע, חייב לתקן אותך.
שחר אמר שאתה צודק רק בקשר להתפרצות הסנטוריני.
שלא תפרש את הצדקתו כחופשי חודשי.
לדעתי.

מדובר בסרט אשר נועד לזרוע ספק במוחם של יהודים המלגלגים על המאמינים בכתוב במקרא.

הוא נועד גם ( בין השאר ) לעורר ספק במוחם של יהודים מוקיעי דת אבותיהם אשר לרוב משתייכים אל אותם גויים לעתיד משבט השמאלנים.

כל אחד מוזמן להעניק לאירועים את הפרשנות הנוחה לו אבל אם הסרט הצליח לגרום לחשיבה מחודשת אודות אמיתות הכתוב במקרא דיינו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני חייב להודות שאני לא מומחה גדול בצונאמיים.
אבל מכל הצונמאיים שחזיתי בהם כולל הגדולים ביפן, מעולם לא ראיתי שפל שאחרי הצונאמי אלא להפך
קודם כל מגיע השפל שבו הים ניסוג לאחור ואז מגיע הצונאמי ששוטף את הכל והוא נשאר להרבה שעות ולאט לאט ניסוג חזרה למקומו
כך שלא רק שהים של סוף לא היה נחצה אלא גם הגדות היו מוצפות מים ומטביעות את כל בני ישראל בתוכן, מה שלא קרה כמובן.
אז עם כל הכבוד לסנטוריני שהוא בכלל בים התיכון ולא בים האדום שהרי בזמן ההוא לא הייתה עדיין תעלת סואץ
התיזה שלך משה אינה נכונה.
סליחה, התכוונתי "הגירסא שטוענת".
אז הנה מויקיפדיה ואביא גם את הקישור בהמשך:
"ניסיונות להסבר מדעי[עריכת קוד מקור | עריכה]
Postscript-viewer-shaded.png
ערכים מורחבים – יציאת מצרים, יציאת מצרים בביקורת המקרא
במהלך השנים, אישים וחוקרים הציעו הסברים טבעיים לאירוע שיאפשר באופן זמני לעם שלם לחצות את ים סוף. אף אחד מהם לא אומת מדעית כאירוע היסטורי.

השערה נפוצה כיום טוענת כי חציית ים סוף בעצם לא הייתה בים האדום, המזוהה עם "ים סוף" המקראי, אלא חצייה של מקווה מים אחר בו היו קני סוף. לפי דעה זו, מקור הזיהוי הוא בתרגום היווני לתנ"ך, שתרגם את "ים סוף" כ"ים האדום" (Ερυθρά Θάλασσα), ומכאן בא הזיהוי הלקוי. שורה של ארכאולוגים שבדקו את ההשערה ונחשפו לתמונות לוויין של מצרים משנות השישים לעומת מצרים כיום, הפחות מפותחת, גילו כי בעבר הרחוק הייתה ימה ששכנה בסמוך לסיני, מזרחית לדלתת הנילוס. עדויות שנאספו מן השטח מוכיחות שמקווה מים זה, ימת בלה, היה עתיר צמחייה, ונטען שהוא "ים סוף" המקראי. אולם מנגד, השערה זו מוקשה ממספר מקורות מקראיים[14] בהם הכינוי 'ים סוף' מתייחס לשלוחה המזרחית של הים הנקרא כיום 'ים סוף', דבר המהווה ראיה לכך שאכן שתי האצבעות של הים האדום נקראו בלשון המקרא בשם 'ים סוף'. אחד המקומות הבולטים הוא הפסוק: "וָאֳנִי עָשָׂה הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה בְּעֶצְיוֹן גֶּבֶר אֲשֶׁר אֶת אֵלוֹת עַל שְׂפַת יַם סוּף בְּאֶרֶץ אֱדוֹם" (מלכים א פרק ט', פסוק כ"ו).

מתווה אפשרי אחד הוא הטענה שרוחות מזרחיות חזקות שנהגו לפקוד את אזור ים סוף, במקום בו קיים רכס מתחת לפני המים (אזור של מים רדודים) אשר חוצה את הים, כך שניתן היה לצעוד מחוף לחוף. הטוענים כך מוצאים ראיה לשיטתם בסיפור המקראי עצמו, שם מופיע "וַיּוֹלֶךְ ה' אֶת הַיָּם בְּרוּחַ קָדִים עַזָּה כָּל הַלַּיְלָה וַיָּשֶׂם אֶת הַיָּם לֶחָרָבָה וַיִּבָּקְעוּ הַמָּיִם".[15] רעיון זה הוכח ניסויית, בתנאי מעבדה. מחקר מ-2010 שנערך על ידי צוות מהמרכז הלאומי למחקר אטמוספירי (NCAR) ואוניברסיטת קולורדו בארצות הברית אישר אפשרות של קריעת ים סוף כתוצאה מתהליכים הידרודינמיים הנובעים מהשפעת הרוחות על המים בתנאים מסוימים. החוקרים נקטו במיקום מסוים בדרום הים התיכון, וערכו עליו סימולציות ממוחשבות לגבי צורות שונות של קו החוף הקדום, שיאפשרו היבקעות כגון זו המתוארת בתורה. על פי המודל, בהינתן צורת U של נהר הנילוס, ולגונה רדודה לאורך החוף, הרי שרוח במהירות של 100 קמ"ש הנושבת במשך 12 שעות ברציפות יכולה הייתה לדחוף את המים בעומק של 2 מטר.[16] על פי המודלים הממוחשבים, עם תום השפעת הרוח, המים צפויים לחזור באחת למקומם ולהטביע את העוברים בהם, בדיוק כמתואר בסיפור המקראי. תאוריה זו ממקמת את ים סוף בלגונות מְלוּחוֹת מזרחית לדלתת הנילוס - כגון ימת בלה או ימת ברדוויל.

עוד אפשרות שהועלתה היא שאירעה התפרצות הר געש, בעקבותיה נוצרו גלי צונאמי אדירים. טיעון זה מתבסס בין היתר על ההתנהגות הסינוסואידלית של גלים, שלהם יש נקודת שיא ונקודת שפל. חלק ממניחי הצונאמי סוברים שבני ישראל הגיעו לים סוף ממש בנקודת השפל וכך יכלו לחצות, בעוד הצבא המצרי הגיע מאוחר מדי, כאשר גל הצונאמי כבר לא היה בשפל, ולכן הכה במצרים. עקב כך נבדקו התפרצויות היסטוריות וחזקות של הרי געש, וההתפרצות אשר נלקחת בחשבון היא זו שהתרחשה באי סנטוריני שבים התיכון, בין השנים 1640 ל-1525 לפנה"ס. התפרצות געשית זו, מהאדירות שידע כדור הארץ, מחקה כליל את כל התרבות אשר התקיימה באי באותה תקופה ומוטטה עימה שטח אדמה גדול. ההתפרצות גררה בעקבותיה נחשול מים גדול מאוד, גלי צונאמי אשר השפיעו על מרבית חופי הים התיכון. אלו המקשרים בין מאורע זה לכרוניקה המקראית, מניחים שבני ישראל עברו דרך אזור הדלתה, חלקו הצפוני של הנילוס. מבחינת התארוך, התאוריה מתאימה יותר לתיארוך יציאת החיקסוס (המאה ה-16 לפנה"ס) ובמידה פחותה לתארוך יציאת מצרים המוקדם (המאה ה-15 לפנה"ס). גם תאוריה זו ממקמת את ים סוף בלגונות מלוחות מזרחית לדלתת הנילוס - כגון ימת בלה או ימת ברדוויל.

השערה דומה היא שהתפרצות הר געש גררה עמה היווצרות קרקע על פני הים, וכך ניתן היה לעבור את הים. הנחה זו מתבססת על כך שהתפרצות געשית גורמת למפולות עצומות של לבה ובזלת על פני השטח שלרגלי ההר. כאשר הלבה או הבזלת החמים באים במגע עם מי הים הם מתקררים מיד ויוצרים שטח אדמה על פני הים, שמתקיים תקופת זמן קצרה עד קריסתו לתוך מי הים. האזור בו שוכנות ישראל ומצרים נמצא ממש על בסיס השבר הסורי אפריקני, אזור שמלוּוה בהתפרצויות געשיות. אם כך, ההתפרצות הייתה צריכה להתחולל מתוך הים, כאשר ההשערה היא שזו הייתה באזור עקבה. הסוברים כך טוענים שבני ישראל הגיעו בפרק זמן הקצר בו התקיים ה"שביל" שנוצר מהתקררות מפולת הר הגעש, ואילו המצרים הגיעו בדיוק כשהתצורה שקעה לתוך המים.

השערה נוספת מדברת על תופעת גאות ושפל חזקה למדי שפקדה את האזור בו חצו בני ישראל את הים.[17] משה דיין (מהנדס הידרוגרפי) סבור כי תופעת גאות ושפל (בצפון מפרץ סואץ), בתוספת רוחות חזקות סבירות לאותו מקום כמתואר במקרא, עשויים לגרום לחשיפת קרקעית הים, וכמו כן לשינוי פתאומי בגובה המפלס[18] באטלס דעת מקרא, צוין מקום קריעת ים סוף על פי מחקר זה[19]."

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אז הנה מויקיפדיה ואביא גם את הקישור בהמשך:
"ניסיונות להסבר מדעי[עריכת קוד מקור | עריכה]
Postscript-viewer-shaded.png
ערכים מורחבים – יציאת מצרים, יציאת מצרים בביקורת המקרא
במהלך השנים, אישים וחוקרים הציעו הסברים טבעיים לאירוע שיאפשר באופן זמני לעם שלם לחצות את ים סוף. אף אחד מהם לא אומת מדעית כאירוע היסטורי.

השערה נפוצה כיום טוענת כי חציית ים סוף בעצם לא הייתה בים האדום, המזוהה עם "ים סוף" המקראי, אלא חצייה של מקווה מים אחר בו היו קני סוף. לפי דעה זו, מקור הזיהוי הוא בתרגום היווני לתנ"ך, שתרגם את "ים סוף" כ"ים האדום" (Ερυθρά Θάλασσα), ומכאן בא הזיהוי הלקוי. שורה של ארכאולוגים שבדקו את ההשערה ונחשפו לתמונות לוויין של מצרים משנות השישים לעומת מצרים כיום, הפחות מפותחת, גילו כי בעבר הרחוק הייתה ימה ששכנה בסמוך לסיני, מזרחית לדלתת הנילוס. עדויות שנאספו מן השטח מוכיחות שמקווה מים זה, ימת בלה, היה עתיר צמחייה, ונטען שהוא "ים סוף" המקראי. אולם מנגד, השערה זו מוקשה ממספר מקורות מקראיים[14] בהם הכינוי 'ים סוף' מתייחס לשלוחה המזרחית של הים הנקרא כיום 'ים סוף', דבר המהווה ראיה לכך שאכן שתי האצבעות של הים האדום נקראו בלשון המקרא בשם 'ים סוף'. אחד המקומות הבולטים הוא הפסוק: "וָאֳנִי עָשָׂה הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה בְּעֶצְיוֹן גֶּבֶר אֲשֶׁר אֶת אֵלוֹת עַל שְׂפַת יַם סוּף בְּאֶרֶץ אֱדוֹם" (מלכים א פרק ט', פסוק כ"ו).

מתווה אפשרי אחד הוא הטענה שרוחות מזרחיות חזקות שנהגו לפקוד את אזור ים סוף, במקום בו קיים רכס מתחת לפני המים (אזור של מים רדודים) אשר חוצה את הים, כך שניתן היה לצעוד מחוף לחוף. הטוענים כך מוצאים ראיה לשיטתם בסיפור המקראי עצמו, שם מופיע "וַיּוֹלֶךְ ה' אֶת הַיָּם בְּרוּחַ קָדִים עַזָּה כָּל הַלַּיְלָה וַיָּשֶׂם אֶת הַיָּם לֶחָרָבָה וַיִּבָּקְעוּ הַמָּיִם".[15] רעיון זה הוכח ניסויית, בתנאי מעבדה. מחקר מ-2010 שנערך על ידי צוות מהמרכז הלאומי למחקר אטמוספירי (NCAR) ואוניברסיטת קולורדו בארצות הברית אישר אפשרות של קריעת ים סוף כתוצאה מתהליכים הידרודינמיים הנובעים מהשפעת הרוחות על המים בתנאים מסוימים. החוקרים נקטו במיקום מסוים בדרום הים התיכון, וערכו עליו סימולציות ממוחשבות לגבי צורות שונות של קו החוף הקדום, שיאפשרו היבקעות כגון זו המתוארת בתורה. על פי המודל, בהינתן צורת U של נהר הנילוס, ולגונה רדודה לאורך החוף, הרי שרוח במהירות של 100 קמ"ש הנושבת במשך 12 שעות ברציפות יכולה הייתה לדחוף את המים בעומק של 2 מטר.[16] על פי המודלים הממוחשבים, עם תום השפעת הרוח, המים צפויים לחזור באחת למקומם ולהטביע את העוברים בהם, בדיוק כמתואר בסיפור המקראי. תאוריה זו ממקמת את ים סוף בלגונות מְלוּחוֹת מזרחית לדלתת הנילוס - כגון ימת בלה או ימת ברדוויל.

עוד אפשרות שהועלתה היא שאירעה התפרצות הר געש, בעקבותיה נוצרו גלי צונאמי אדירים. טיעון זה מתבסס בין היתר על ההתנהגות הסינוסואידלית של גלים, שלהם יש נקודת שיא ונקודת שפל. חלק ממניחי הצונאמי סוברים שבני ישראל הגיעו לים סוף ממש בנקודת השפל וכך יכלו לחצות, בעוד הצבא המצרי הגיע מאוחר מדי, כאשר גל הצונאמי כבר לא היה בשפל, ולכן הכה במצרים. עקב כך נבדקו התפרצויות היסטוריות וחזקות של הרי געש, וההתפרצות אשר נלקחת בחשבון היא זו שהתרחשה באי סנטוריני שבים התיכון, בין השנים 1640 ל-1525 לפנה"ס. התפרצות געשית זו, מהאדירות שידע כדור הארץ, מחקה כליל את כל התרבות אשר התקיימה באי באותה תקופה ומוטטה עימה שטח אדמה גדול. ההתפרצות גררה בעקבותיה נחשול מים גדול מאוד, גלי צונאמי אשר השפיעו על מרבית חופי הים התיכון. אלו המקשרים בין מאורע זה לכרוניקה המקראית, מניחים שבני ישראל עברו דרך אזור הדלתה, חלקו הצפוני של הנילוס. מבחינת התארוך, התאוריה מתאימה יותר לתיארוך יציאת החיקסוס (המאה ה-16 לפנה"ס) ובמידה פחותה לתארוך יציאת מצרים המוקדם (המאה ה-15 לפנה"ס). גם תאוריה זו ממקמת את ים סוף בלגונות מלוחות מזרחית לדלתת הנילוס - כגון ימת בלה או ימת ברדוויל.

השערה דומה היא שהתפרצות הר געש גררה עמה היווצרות קרקע על פני הים, וכך ניתן היה לעבור את הים. הנחה זו מתבססת על כך שהתפרצות געשית גורמת למפולות עצומות של לבה ובזלת על פני השטח שלרגלי ההר. כאשר הלבה או הבזלת החמים באים במגע עם מי הים הם מתקררים מיד ויוצרים שטח אדמה על פני הים, שמתקיים תקופת זמן קצרה עד קריסתו לתוך מי הים. האזור בו שוכנות ישראל ומצרים נמצא ממש על בסיס השבר הסורי אפריקני, אזור שמלוּוה בהתפרצויות געשיות. אם כך, ההתפרצות הייתה צריכה להתחולל מתוך הים, כאשר ההשערה היא שזו הייתה באזור עקבה. הסוברים כך טוענים שבני ישראל הגיעו בפרק זמן הקצר בו התקיים ה"שביל" שנוצר מהתקררות מפולת הר הגעש, ואילו המצרים הגיעו בדיוק כשהתצורה שקעה לתוך המים.

השערה נוספת מדברת על תופעת גאות ושפל חזקה למדי שפקדה את האזור בו חצו בני ישראל את הים.[17] משה דיין (מהנדס הידרוגרפי) סבור כי תופעת גאות ושפל (בצפון מפרץ סואץ), בתוספת רוחות חזקות סבירות לאותו מקום כמתואר במקרא, עשויים לגרום לחשיפת קרקעית הים, וכמו כן לשינוי פתאומי בגובה המפלס[18] באטלס דעת מקרא, צוין מקום קריעת ים סוף על פי מחקר זה[19]."

משה ידידי, כאחד שסובל מהפרעות קשר ופריכוז נראה לך שאוכל לקרוא מאמר כזה ארוך? |פנים|
אין לך משהו יותר קצר? :-/
אבל קצר. (מראה אגודל קרוב לאצבע)

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני חייב להודות שאני לא מומחה גדול בצונאמיים.
אבל מכל הצונמאיים שחזיתי בהם כולל הגדולים ביפן, מעולם לא ראיתי שפל שאחרי הצונאמי אלא להפך
קודם כל מגיע השפל שבו הים ניסוג לאחור ואז מגיע הצונאמי ששוטף את הכל והוא נשאר להרבה שעות ולאט לאט ניסוג חזרה למקומו
כך שלא רק שהים של סוף לא היה נחצה אלא גם הגדות היו מוצפות מים ומטביעות את כל בני ישראל בתוכן, מה שלא קרה כמובן.
אז עם כל הכבוד לסנטוריני שהוא בכלל בים התיכון ולא בים האדום שהרי בזמן ההוא לא הייתה עדיין תעלת סואץ
התיזה שלך משה אינה נכונה.
סליחה, התכוונתי "הגירסא שטוענת".
הסרט שהבאתי טוען שהתפרצות הר הגעש בסנטוריני היא זו אשר גרמה לשרשרת אירועים המסבירה את עשר מכות מצרים ואת קריעת ים סוף. (גם אני מאמין בכך רק שאני מאמין שידו של האל הייתה בדבר)

הסרט מסביר כיצד ההתפרצות האפוקליפטית הזאת הניעה שרשרת אירועים אשר נחרתה בזכרון העמים לנצח.

כאשר תראה את הסרט ותחשף להסברים המדעיים תבין שההתפרצות הזאת הייתה כל כך עצומה שהשפעתה על האיזור כולו הייתה אימתנית.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הסרט שהבאתי טוען שהתפרצות הר הגעש בסנטוריני היא זו אשר גרמה לשרשרת אירועים המסבירה את עשר מכות מצרים ואת קריעת ים סוף. (גם אני מאמין בכך רק שאני מאמין שידו של האל הייתה בדבר)

הסרט מסביר כיצד ההתפרצות האפוקליפטית הזאת הניעה שרשרת אירועים אשר נחרתה בזכרון העמים לנצח.

כאשר תראה את הסרט ותחשף להסברים המדעיים תבין שההתפרצות הזאת הייתה כל כך עצומה שהשפעתה על האיזור כולו הייתה אימתנית.
אז זהו שלא צפיתי בכל הסרט כולו ולכן לא קיבלתי את המושג הנכון.

שחר 676

Well-known member
מנהל
נמצא כתב הירוגליפי אשר מתאר מנקודת מבט פרעונית את יציאת מצרים וקריעת ים סוף.
משה נקרא בכתבים ההירוגליפים, נסיך המדבר.
את העם היהודי המצרים כינו, הרשעים. |חיוךרחב|
ואז באופן מפתיע בכתבים מופיע תיאור של נס קריעת ים סוף.
ז.א. שאם אנשים כאן לא מאמינים למה שהתורה הקדושה מספרת
ויש כאן כמה שמתכחשים לדת אבותיהם,
אז בטח המצרים הם אנשים שדוברים אמת, לא? |פרעה|
אז יש עכשיו שני מקורות שמספרים על קריעת ים סוף..
גם התנ"ך וסיפור יציאת מצרים וגם מנקודת מבט של המצרים הקדומים.
אז מה אתם אומרים חברים נכבדים?
יש? או אין? |מלאך|
אני כל הזמן ידעתי שיש.
והנה עכשיו נוכח הממצאים האלה אז בכלל.|מאוהב|

הבאת קטע קטן מסרטם של שמחה יעקבוביץ הידוע בכינוי "הארכיאולוג העירום" והבמאי המפורסם ג'יימס קמרון.

הסרט "יציאת מצרים" בודק מבחינה מדעית , כיצד ומתי הגיעו בני ישראל מצריימה , מה שמו של אותו פרעה אשר בתקופתו התרחשה יציאת מצרים , כל מכה ממכות מצרים , קריעת ים סוף מיקומו המדויק של הר סיני ועוד.....

הבאתי עבורכם את הסרט המלא מתורגם לעברית. חובת צפיה. :)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הבאת קטע קטן מסרטם של שמחה יעקבוביץ הידוע בכינוי "הארכיאולוג העירום" והבמאי המפורסם ג'יימס קמרון.

הסרט "יציאת מצרים" בודק מבחינה מדעית , כיצד ומתי הגיעו בני ישראל מצריימה , מה שמו של אותו פרעה אשר בתקופתו התרחשה יציאת מצרים , כל מכה ממכות מצרים , קריעת ים סוף מיקומו המדויק של הר סיני ועוד.....

הבאתי עבורכם את הסרט המלא מתורגם לעברית. חובת צפיה. :)

הסרט שהבאת יפה ומעניין אם כי מבחינה טכנית הוא אינו איכותי ומבאס בשל הטשטוש שבו.
אולם כפי שאתה בטח יודע, אני כחובב הז'אנר צפיתי אמש בשקיקה רבה אך רק בחלק ממנו, כי הוא ארוך מאד, אבל בד בבד, הוא מאד מעניין.
היום בטח אמצא זמן לצפות בהמשך הסרט.
תודה שחרק'ה. |4U|

שחר 676

Well-known member
מנהל
הסרט שהבאת יפה ומעניין אם כי מבחינה טכנית הוא אינו איכותי ומבאס בשל הטשטוש שבו.
אולם כפי שאתה בטח יודע, אני כחובב הז'אנר צפיתי אמש בשקיקה רבה אך רק בחלק ממנו, כי הוא ארוך מאד, אבל בד בבד, הוא מאד מעניין.
היום בטח אמצא זמן לצפות בהמשך הסרט.
תודה שחרק'ה. |4U|
קבל קישור עם איכות צפיה גבוהה מזו שהבאתי - מתורגם.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
שב בחג , תתנתק מהכל וצפה להנאתך - מדובר בסרט פורץ דרך המעניק פרספקטיבה מדעית , שונה והגיונית.
תשמע, כל סרטון שאתה מביא לפה.... זה מתנה לנפש הצמאה לדעת.
טוב, אתה הרי נחשב לאחד שחזק מאד בהיסטוריה.
מבחינתי אתה ערוץ ההיסטוריה. |מאוהב|

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נמצא כתב הירוגליפי אשר מתאר מנקודת מבט פרעונית את יציאת מצרים וקריעת ים סוף.
משה נקרא בכתבים ההירוגליפים, נסיך המדבר.
את העם היהודי המצרים כינו, הרשעים. |חיוךרחב|
ואז באופן מפתיע בכתבים מופיע תיאור של נס קריעת ים סוף.
ז.א. שאם אנשים כאן לא מאמינים למה שהתורה הקדושה מספרת
ויש כאן כמה שמתכחשים לדת אבותיהם,
אז בטח המצרים הם אנשים שדוברים אמת, לא? |פרעה|
אז יש עכשיו שני מקורות שמספרים על קריעת ים סוף..
גם התנ"ך וסיפור יציאת מצרים וגם מנקודת מבט של המצרים הקדומים.
אז מה אתם אומרים חברים נכבדים?
יש? או אין? |מלאך|
אני כל הזמן ידעתי שיש.
והנה עכשיו נוכח הממצאים האלה אז בכלל.|מאוהב|

שמע. זה מקסים. והסרטון המלא יותר שהציג שחר דורש צפייה מרוכזת ואת זה אעשה יחד עם אשתי שתחיה. היא ממש אוהבת כאלה.
והנה, אספר לך עוד סיפור.
יום אחד, אשתי הביאה מהספרייה (היא סוג של תולעת ספרים בלתי נלאית), ספר בשם "בעקבות עגל הזהב". ספר מרתק ושנינו קראנו אותו בנשימה עצורה.
שווה לך גם כן להתאמץ ולהשיגו. https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=16120
ו.... אופס. אני רואה שעשו מהספר גם סרט. אחפש ואנסה לצפות בו. נראה ששווה.
אז אל תראה אותי כזה אתיאיסט. יש בי גם ניצנים של הזדהות עם מקורותיי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
שמע. זה מקסים. והסרטון המלא יותר שהציג שחר דורש צפייה מרוכזת ואת זה אעשה יחד עם אשתי שתחיה. היא ממש אוהבת כאלה.
והנה, אספר לך עוד סיפור.
יום אחד, אשתי הביאה מהספרייה (היא סוג של תולעת ספרים בלתי נלאית), ספר בשם "בעקבות עגל הזהב". ספר מרתק ושנינו קראנו אותו בנשימה עצורה.
שווה לך גם כן להתאמץ ולהשיגו. https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=16120
ו.... אופס. אני רואה שעשו מהספר גם סרט. אחפש ואנסה לצפות בו. נראה ששווה.
אז אל תראה אותי כזה אתיאיסט. יש בי גם ניצנים של הזדהות עם מקורותיי.
זה מאד מרגש לראות אנשים שמתרגשים כמוני משכיות חמדה היסטוריות של העם היהודי.
אגב בכל אחד מאיתנו הסתתר בעבר אתיאיסט קטן אבל עם הגיל מגיעה התבונה לראות ולהבין מי אנחנו ומה היה העבר שלנו.
תודה משה יקירי עבור ההמלצה על הספר "בעקבות עגל הזהב"..
אני בהחלט אחפש אותו. (אבל אם תמצא קישור לסרט אז תשלח בבקשה)
אבל יהיה לי זמן לקרוא רק בכיפור הבא עלינו לטובה, כמובן בעזרת ה' יתברך.

Harrington

Well-known member
מנהל

אז בסוף מסתבר שיש אלוקים.​

לטעמי הסתבר כך לכתחילה, לא רק "בסוף" :).
אבל תכל'ס, כל מי שנזקק להוכחות ארכאולוגיות, לעולם לא יגיע לחקר האמת. בכל אופן, לא בעתיד הנראה לעין. האמונה בקל כשמה כן היא, עניין של אמונה. יש די ראיות נסיבותיות כדי לגרום לאדם להאמין. מי שלא השתכנע מהם וזקוק לממצאים פיזיולוגיים, יתכן שהוא יגיע לאותה מסקנה, אבל זה לא ינבע מאמונה אלא מידיעה. משהו אחר לחלוטין.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לטעמי הסתבר כך לכתחילה, לא רק "בסוף" :).
אבל תכל'ס, כל מי שנזקק להוכחות ארכאולוגיות, לעולם לא יגיע לחקר האמת.
בכל אופן, לא בעתיד הנראה לעין. האמונה בקל כשמה כן היא, עניין של אמונה. יש די ראיות נסיבותיות כדי לגרום לאדם להאמין. מי שלא השתכנע מהם וזקוק לממצאים פיזיולוגיים, יתכן שהוא יגיע לאותה מסקנה, אבל זה לא ינבע מאמונה אלא מידיעה. משהו אחר לחלוטין.
תוך כדי נסיונך ליצור שוב וויכוח מיותר, אתה ככה על הדרך מפספס פואנטה מאד חשובה.
א) נאמר במקורות: "סוף" מעשה במחשבה תחילה", זה אלף.
ב) האפיקורסיה לדורותיה תמיד טענה שאיך זה ייתכן שעשרות אלפי יהודים אשר צעדו במדבר לא הותירו אחריהם מימצאים ארכיאולוגיים?
כגון מקלות הליכה או סתם עצמות של מתים שהתפגרו בחום, הם גם טוענים שמעולם לא הייתה קריעת ים סוף כי אין הוכחות לכך.(לא מצאו עצמות סוסים ופרעונים טבועים בים סוף)
והנה ברוך ה' סוף סוף מתחילים להתגלות מימצאים ארכיאולוגיים שבהם רואים בפירוש אחת לאחת הקבלות בין מה שנאמר בכתבים על הקיר של הפרעונים
לבין מה שנכתב בתנ"ך.(ממליץ לך לצפות בסרטונים ששחר הביא)
עכשיו זה שאתה מאמין ולא צריך את המימצאים האלה, זה בסדר, אשריך.
אבל המטרה היא לקרב את כל עם ישראל כולל אותם אוטואנטישמים שונאי דת אבותיהם שאתה עצמך נתקלת בהם כאן לא אחת.
הבאתי למטה כמה דוגמאות טובות של אנשים כאלה.
המטרה היא לקרב גם אותם אל ה"אור".
אז דווקא ממך אני הייתי מצפה ליותר הבנה בנושא.

קבצים מצורפים

• דוגמאות אפיקורסיות של אנשים אשר נמצאים בחושך.jpg
    דוגמאות אפיקורסיות של אנשים אשר נמצאים בחושך.jpg
    KB 124.4 · צפיות: 3
נערך לאחרונה ב:
למעלה