אזכרה ליוצאי קרמניץ ושומסק

שטמון

New member
אזכרה ליוצאי קרמניץ ושומסק

סבתי המנוחה היא יוצאת שומסק (כיום אוקראינה) מזה כחצי שנה אני עוסק יחד עם יוצאת שומסק נוספת בעדכון ספר שמות הנספים. (האמת שאת רוב העבודה היא עושה). בספר המקורי שיצא בשנות השישים, היו רק שמות ושמות משפחה. אנחנו רוצים להכניס גם פרטים רבים נוספים - מקצוע, גיל, שם האב וכו'. מחר בסמינר הקיבוצים בשעה 17.00 אזכרה ליוצאי קרמניץ ושומסק. אנחנו מתכוננים לעמוד שם עם רשימת אלפי השמות, ולבקש מכל מי שיגיע עידכונים לגבי יקיריו שנספו. הכנו מראש טבלאות. כמו כן הכנו עותקים של "דפי זהב" של שומסק בצרפתית ובפולנית משנת 1923 שמצאנו באינטרנט, וכן את רשימת כל מי שמופיע כ"חוקר" של שומסק בג'ואישגן. לי זו הפעם הראשונה שאני מגיע למפגש כזה, ואיני יודע למה לצפות. אני בן 35 וסביר להניח שאהיה שם בין הצעירים ביותר, ובהרבה... פרויקט חקר השורשים שלי התחיל ממשפחתה הרבנית והמתועדת מאד של אמי, ולאט לאט התרחב אל משפחתו של אבי, שנספתה ברובה בשואה, ומעט מאד ידוע עליה. איני חושב שאמצא מחר מישהו שהכיר את אם סבתי ואת אחיה ואחיותיה שנרצחו, שאחרי הכל המדובר באירועים שאירעו לפני שישים שנה, אבל כל בדל של אינפורמציה שאקבל יהיה יקר לי, וכן חשוב לי מאד להרחיב את המידע הקיים על כל הנספים בעיירה, וזה מה שבכוונתי לעשות מחר. רציתי לשתף את הפורום ברגשות האלו (לאחרונה אני כותב פחות משכתבתי לפני כמה חודשים כי יש עכשיו הרבה יותר אנשים וקשה לעקוב אחרי ההודעות כמו שהיה פעם, אבל כן ירבו...) ואם יש מישהו שיש לו שורשים בשומסק או קרמניץ ולא יודע על האירוע מחר מוזמן לפנות ולקבל פרטים.

Melitz

New member
אני מחזק את ידיך אתה עושה ממש עבודת קודש בהשקעת הזמן והמרץ ומחזק את המשמעות העמוקה של המשפט לכל איש יש שם ומשפחה,,,ומקצוע,,,וגיל או בקיצור עולם ומלואו. בזכות אנשים כמוך, גם אחרי שאחרוני הניצולים ילכו לעולמם, תיזכר תמיד שואת יהדות אירופה לא רק כאירוע היסטורי נורא המלא במספרים ובסטטיסטיקות נוראיות, אלא גם כחלק מההיסטוריה הפרטית והאישית הכואבת כל כך ונוגעת כל כך לכל אחד מאיתנו. ושוב, חזק ואמץ. אלי

הדס ח

New member
כל הכבוד

אין לי מה להוסיף מעבר למה שאלי כתב. מצטרפת לכל מילה. הדס

אני מצדיעה לך!

על הסבלנות, על הנכונות, על הההבנה שאם לא נעשה זאת הם יהו רק מספרי בני אדם. "רק" 6 מיליון (במספר) ולא 6 מליון עולמות בהצלחה! לאהטייכר

שותפה מלאה לרגשות האלה... למעשה, פרויקט השורשים שלי התחיל מזה שנחת לי האסימון, ש...איפה כל המשפחה שנותרה באירופה ולא הגיעה ארצה? ובעצם אין את מי לשאול. מאד מזדהה גם עם מליץ, שבתיעוד הפרטי שלנו אנחנו עושים משהו כללי יותר, מעבר למשפחה הקרובה לנו.

ornan

New member
../images/Emo140.gifאשמח אם תביא את הדפים למפגש

אולי בני הרשקוביץ ואני נעשה משהו דומה באזכרה ליוצאי בנדין?

מצטרפת לשאר המחזקים

ומחזיקה לך אצבעות שהאירוע יתנהל כפי שתכננת ותשיגו את המידע שרציתם ואולי בזכות זה תזכו להקים יד נאמנה לאבותיכם ואחיכם. שלך חנה גונן אולי טעו אחינו המתים בני עיירות קטנות ופלכים כי השארנום שכוחים אי שם בקיברם וליבנו לא יהמה מיספד לחסרונם לרגע קט להם נגיד אתם איתנו תמיד. שלך חנה גונן

שטמון

New member
תודה

תודה לכולם על החיזוקים. אם יתאפשר אביא הדפים למפגש, ואשתדל לדווח לכם כאן בפורום על התוצאות של המפגש היום. להתראות!

למעלה