אזור שדה בוקר

אזור שדה בוקר

שלום חברים אני רוצה לצאת לטייל עם בת זוגתי באזור שדה בוקר, במהלך השבוע הקרוב כמובן, חם, יבש, שומם...ולכן אני מבקש להתייעץ בכם (בנוסף לפקח הרשות באזור) לגבי המסלולים שאני בוחר. אופציה א'-בהנחה שקשרים בשדה בוקר יספקו מים (ואולי גם אוכל) בלילה לחניונים. יום ראשון, נחל חווארים, עד החניון שבנחל עקב, מצפון לעין עקב. יום שני-עין עקב, הליכה מערבה בשביל הירוק, ירידה לכניסה לעין עבדת, מילוי מים בשערי הכניסה לעין עבדת, לינה בחניון הסרפנטינות, מתחת למדרשת שדה בוקר. יום שלישי-עין עבדת וחזרה הביתה. אופציה ב', בהנחה שאנו לא מצליחים לספק לעצמנו מים בלילה. נחל חווארים, מילוי מים בעין עבדת/לקיחת מים מספיקים ליום וחצי (כמה זה צריך להיות?) לינה בסרפנטינות יום שני-אותו דבר-עין עקב, הליכה מערבה בשביל ירוק, חזרה לחניון סרפנטינות, דרך חניון עין עבדת. יום שלישי עין עבדת. הגיוני? אופציות אחרות? מה כדאי לשים לב אליו? תודה רבה! אבישי

לדעתי...

בהנחה שלא תקבל מים, ותלון שני לילות בחניון הפיתולים, מספיק לקחת בכל יום מים לאותו יום, ולעלות לעת ערב בכביש הפיתולים למלא מים במדרשת בן-גוריון. תוספת ההליכה של כשעה בסוף היום (חצי שעה בכל כיוון), למילוי מים, נראית לי סבירה יותר מסחיבת עוד 7-8 ליטרים מים לאדם ליום שלם. לדעתי עדיף יהיה בשעות הבוקר המוקדמות לעלות בשביל הירוק (מעלה דבשון), ולחזור אחה"צ בדרך הג'יפים בנחל צין, כך גם אם תיקלעו לחשיכה (לא מומלץ), יהיה זה על דרך הג'יפים בנחל צין, ולא ברמת דבשון ממנה יש ירידה די תלולה ובעייתית בלילה לעבר נחל צין.

צודק....

המסלול ההפוך יותר הגיוני, תודה. האם אפשר למלא מים בכניסה לעין עבדת (בכל שעות היום והלילה, בחלק משעות היום?) תודה רבה אבישי

אסף י 1

New member
לא בטוח

שאל את הפקחים. הברזיה שם היא בתוך החניון, אחרי השער. אם השער לא סגור הרמטית לא תהיה בעיה, אבל רצוי לברר.

לדעתי כדאי להמנע מהליכות ארוכות על

דרכי אפר משעממות. דבר ראשון באמת חם שם עכשיואז כדאי שבכל יום יהיה לך מעיין קטן שבו תשבו בצהרים (עין עקב, עין עבדת וגם השביב והזיק לא יזיקו ביכלל) אני כמעט בטוחה שמים (בברזים) יש בכניסה לעין עבדת. אני מקווה שלא התכוונת להסתמך על מי המעינות כי הם מליחים. בכל אופן כדאי גם ללכת הליכות ארוכות על דרכי אפר השעות הערב.

למעלה