אושרה תביעה יצוגית נגד הרכבת בנושא עישון

מצב
הנושא נעול.
זהו שכיום המעשנים לא הולכים לקצה השני

איזה הפרעה בדיוק??
אני בקצה אחד של הרציף ואתה בקצה השני, מה ההפרעה? ש-0.87 חלקיקים מהעשן נכנסים לך לריאות. כל הדיון הזה נהייה פלצני ומאוס. אתה יכול להמשיך לדון עם עצמך ולחוקק חוקים עם עצמך, אני נטשתי.
אלא מעשנים ליד השאר.
לו כל המעשנים היו מתרחקים כמה מטרים משאר האנשים לא היית בעיה כזאת.
ושוב אין לי שום דבר נגד מי שמעשן, זו בחירה שלו, רק הוא\היא צריכה להתרחק משאר האנשים כמה מטרים אם היא רוצה לעשן, גם אם זה מקום פתוח.

droriko

New member
סבבה זה מה שאני אומר

אלא מעשנים ליד השאר.
לו כל המעשנים היו מתרחקים כמה מטרים משאר האנשים לא היית בעיה כזאת.
ושוב אין לי שום דבר נגד מי שמעשן, זו בחירה שלו, רק הוא\היא צריכה להתרחק משאר האנשים כמה מטרים אם היא רוצה לעשן, גם אם זה מקום פתוח.
סבבה זה מה שאני אומר
אין לי בעיה שתהייה אכיפה עם פקחים,מצלמות,מה שאתה רוצה. אבל לפחות תעשה מתחם למעשנים בקצה הרציף. בדיוק כמו בחוק שהעבירו עכשיו בקריאה ראשונה נגד עישון במגרש כדורגל(מעניין אם זה תקף גם על יוסי מזרחי) אז כחלק מהחוק 20-25 אחוז מהיציעים מוקצים למעשנים. ויש כמובן את הטיסות והמסעדות.

Ofekalef1

New member
למה דווקא בקצה הרציף?

סבבה זה מה שאני אומר
אין לי בעיה שתהייה אכיפה עם פקחים,מצלמות,מה שאתה רוצה. אבל לפחות תעשה מתחם למעשנים בקצה הרציף. בדיוק כמו בחוק שהעבירו עכשיו בקריאה ראשונה נגד עישון במגרש כדורגל(מעניין אם זה תקף גם על יוסי מזרחי) אז כחלק מהחוק 20-25 אחוז מהיציעים מוקצים למעשנים. ויש כמובן את הטיסות והמסעדות.
למה דווקא בקצה הרציף?
למה לא פינת מעשנים אחת בכל התחנה? (כמו בבאר שבע-צפון) ואז זה בטוח לא יפריע וגם ייתן מענה למעשנים.

Ccyclist

Well-known member
אתה מייצג את המעשנים המתחשבים

סבבה זה מה שאני אומר
אתה מייצג את המעשנים המתחשבים
ולכן אנסה לנסח את זה בצורה שבנויה על העובדה שאתה אכן אדם מנומס שמנסה לצמצם את ההשפעה של העישון שלך על אחרים במקום להתווכח איתך כי אתה מייצג את הצד השני בוויכוח.

עקרונית אם היו דואגים לאזורי עישון עם דלתות כפולות (כלומר - לא דלת אחת שממנה נפלט כל העשן לאזור הכללי) או אכן אזור מרוחק כמו קצה רציף ( כשאינו ליד מדרגות או מעליות ) היה אפשר לחיות עם זה כל עוד זה אכן נפרד וכולם מכבדים את זה.

אבל - עניינו כאן הוא באי-מניעה גורפת, מצבים שבהם מעשן לא מתחשב מהסוג שחושב שאם "לו זה לא יקרה" פשוט אינו מסוגל להבין שזה פוגע פיזית בזולת פשוט מדליק סיגריה בלי לחשוב, לבקש, או חס וחלילה להתרחק מהקהל. במצבים בהם עובדי הרכבת אינם מפקחים אישית על התחום ומעבירים אותו לפקחי רשויות מקומיות שאינם בנמצא, כאשר החוק בישראל מאז 2012 אוסר לעשן ברציפי הרכבת גם כשאלו במקומות פתוחים כי במצבים של התקהלות צריך להתחשב בסובבים.

כפי שאמרתי בתגובה שנמצאת במורד הדיון, בעלי מזה 7 שנים הוא אחד האנשים עליהם החוקים האלו מגינים. סיגריה אחת באותו חדר סגור יכולה לגרום לו להתקף אסטמה, מעשן בטווח של פחות מ2 מטרים במסעדה (ולא, הם אף פעם לא שואלים אם אנחנו יושבים בחוץ) יכול לגרום להתקף כזה אם הרוח נושבת בכיוון הלא נכון. הוא לא יכול להכנס למונית שעישנו בה (כיום באנגליה החוק אוסר זאת גם כשאין נוסעים). זו לא התעמרות בכם שבסך הכל רוצים להנות מסיגריה, זו הגנה על אחרים שלהם אותה הסיגריה מסיבה נזק פיזי מיידי באותה רמה שאם נערים יסתובבו עם מיכל קטן ויתיזו גז מדמיע או ספרי פלפל זה יזיק לאדם הממוצע.

אני מקווה שמה שאני אומר מנומס ומתחשב מספיק כי בסך הכל העמדה שלך בעד אזורים נפרדים למעשנים המכבדים את הזולת היא הגיונית. אינני רוצה להתווכח אלא להסביר את הצד השני שלא "נגעל מהריח" ואיננו "מעביר סידרת חינוך" אלא באמת נפגע פיזית מגישתם של מעשנים מסויימים שאפילו לא חושבים שיש בעיה כלשהי שהם ידליקו סיגריה.

Subi777

New member
עדיף שהכמה גרושים יזרקו לטובת

אנחנו לא מדברים על 5 אנשים
מעשני הסיגריות הם אחוז גבוה ממשתמשי הרכבת, אז בהחלט אפשר לזרוק כמה גרושים בשביל מחסה.
תוכניות גמילה מעישון.

חוץ מזה, האובסיסיביות הזאת לסיגריה פטאתית. מה יקרה לך אם לא תעשן במשך 4 שעות? מילא לעשן, אבל הדחק הזה של מעשנים "אני חייב סיגריה" הוא ילדותי למדיי. מה היית עושה אם הילד שלך היה אומר לך שהוא חייב משהו עכשיו בזה הרגע.. היית מלמד אותו סבלנות ואיפוק.

droriko

New member
כי בא לי לעשן טוב?

תוכניות גמילה מעישון.

חוץ מזה, האובסיסיביות הזאת לסיגריה פטאתית. מה יקרה לך אם לא תעשן במשך 4 שעות? מילא לעשן, אבל הדחק הזה של מעשנים "אני חייב סיגריה" הוא ילדותי למדיי. מה היית עושה אם הילד שלך היה אומר לך שהוא חייב משהו עכשיו בזה הרגע.. היית מלמד אותו סבלנות ואיפוק.
כי בא לי לעשן טוב?
אתה חושב שזה פתטי? סבבה. ואני חושב שאנשים שיוצאים לפרס ושותים עד שהם עושים צחוק מעצמם הם פתטים? אז מה אני מטיף להם מוסר? הסיגריות לפחות לא פוגעות בשליטה העצמית שלי

יש איזה מיליון התמכרויות שלרובם אתה לא שם לב כי הן לא מתוייגות תחת ״התמכרות״ אז מה? אם מישהו מתמכר לאייפון ומתנתק מהעולם שמסביב אתה תנסה לחנך אותו בכח? אם מישהי מתמכרת לערוץ האח הגדול ושוכחת שיש לה ילדים זה בסדר? ואם היא מתמכרת לקניות ומועדוני לקוחות?
אפשר לחשוב שהמעשנים הם דפוקים וכל מי שסביבם הם מושלמים יכולים להטיף מוסר. אני בטוח שגם אצלך אפשר למצוא התמכרות או שניים.

alantan

New member
איני מעשן אבל ההתעמרות במעשנים עברה כבר

כי בא לי לעשן טוב?
אתה חושב שזה פתטי? סבבה. ואני חושב שאנשים שיוצאים לפרס ושותים עד שהם עושים צחוק מעצמם הם פתטים? אז מה אני מטיף להם מוסר? הסיגריות לפחות לא פוגעות בשליטה העצמית שלי

יש איזה מיליון התמכרויות שלרובם אתה לא שם לב כי הן לא מתוייגות תחת ״התמכרות״ אז מה? אם מישהו מתמכר לאייפון ומתנתק מהעולם שמסביב אתה תנסה לחנך אותו בכח? אם מישהי מתמכרת לערוץ האח הגדול ושוכחת שיש לה ילדים זה בסדר? ואם היא מתמכרת לקניות ומועדוני לקוחות?
אפשר לחשוב שהמעשנים הם דפוקים וכל מי שסביבם הם מושלמים יכולים להטיף מוסר. אני בטוח שגם אצלך אפשר למצוא התמכרות או שניים.
את השלב של הגנה על אחרים וחסכון במשאבים לאומיים. בבריטניה למשל אסור לתת למעשנים מקום מקורה לעשן כדי להגן עליהם מהגשם - גם אם הדבר במימון פרטי. הכל מתוך מטרה להפוך את חייהם לבלתי נסבלים.

יש לומר שהדבר די הצליח - העישון כבר אינו נתפס כדבר מושך, אפילו עבור צעירים, אבל יש גבול עד כמה אפשר להתעלל באנשים.

מה לגבי ההתעמרות בשאר צרכני הסמים?

את השלב של הגנה על אחרים וחסכון במשאבים לאומיים. בבריטניה למשל אסור לתת למעשנים מקום מקורה לעשן כדי להגן עליהם מהגשם - גם אם הדבר במימון פרטי. הכל מתוך מטרה להפוך את חייהם לבלתי נסבלים.

יש לומר שהדבר די הצליח - העישון כבר אינו נתפס כדבר מושך, אפילו עבור צעירים, אבל יש גבול עד כמה אפשר להתעלל באנשים.
בבריטניה מותר לעלות עם בקבוק בירה פתוח לרכבת אם אינך שיכור?

alantan

New member
ברכבת מותר, ברכבת התחתית אסרו על כך לפני

בבריטניה מותר לעלות עם בקבוק בירה פתוח לרכבת אם אינך שיכור?
כשלוש-ארבע שנים בעקבות החלטה של ראש העיר בוריס...

droriko

New member
אבל איך הם יודעים אם אתה שיכור או לא שיכור?

כשלוש-ארבע שנים בעקבות החלטה של ראש העיר בוריס...
מה עושים לכל אחד בדיקת אלכוהול בכניסה?
ונניח וזה שנכנס עם הבקבוק בירה הוא חצי-שיכור ואחרי שהוא יגמור את הבקבוק הוא יהיה שיכור?

alantan

New member
אתה חושב שחצי שיכור יהפך שיכור מבקבוק אחד?

מה עושים לכל אחד בדיקת אלכוהול בכניסה?
ונניח וזה שנכנס עם הבקבוק בירה הוא חצי-שיכור ואחרי שהוא יגמור את הבקבוק הוא יהיה שיכור?
לא באנגליה... יש אנשים פה ששותים עשרה פינט (כל פיינט כמעט 600 מ"ל) לפני שהם משתכרים.

אבל ברצינות, זו אינה בעיה בדרך כלל. בתחתית לא בודקים בכניסה ומותר להחזיק בקבוק סגור, רצוי בשקית או תיק, רק אסור לשתות. ברכבות אחרות העבירה אינה השתיה אלא השכרות בציבור.

ברגע שבן אדם משתכר ומתנהג באופן בלתי הולם, הפקח יכול להוריד אותו בתחנה הקרובה ואפשר לערב גם משטרה. אבל לא ראיתי מקרה כזה בשנים של נסיעות. אם אדם שתוי מעט ולא מתנהג בצורה בלתי נאותה אז אין שום בעיה, אבל יש כמובן סכנה במקומות כמו מדרגות נעות ורציפים.

בכל מקרה, החוק והתקנות אינם יכולים לכסות את כל המקרים הבעייתיים - יש דברים שפשוט אינם מכוסים על ידי החוק הפרטני אלא מסתמכים על התנהגות הגיונית, הן של הציבור והן של רשויות האכיפה. זאת על פי עקרון חוקי של "דה מינימיס":
http://en.wikipedia.org/wiki/De_minimis

כדי להבין את העקרון, אפשר לחשוב על מקרה של חניה במקביל למדרכה ברחוב חד סטרי. לכאורה מתבצעת עבירה כשהנהג מחנה את הרכב בהילוך אחורי, אבל אף שוטר לא יתן דו"ח במצב כזה, כי ההגיון מחייב לאפשר את ה"עבירה" הזו.

Ofekalef1

New member
ומלמדים אותה בשיעורי נהיגה

לא באנגליה... יש אנשים פה ששותים עשרה פינט (כל פיינט כמעט 600 מ"ל) לפני שהם משתכרים.

אבל ברצינות, זו אינה בעיה בדרך כלל. בתחתית לא בודקים בכניסה ומותר להחזיק בקבוק סגור, רצוי בשקית או תיק, רק אסור לשתות. ברכבות אחרות העבירה אינה השתיה אלא השכרות בציבור.

ברגע שבן אדם משתכר ומתנהג באופן בלתי הולם, הפקח יכול להוריד אותו בתחנה הקרובה ואפשר לערב גם משטרה. אבל לא ראיתי מקרה כזה בשנים של נסיעות. אם אדם שתוי מעט ולא מתנהג בצורה בלתי נאותה אז אין שום בעיה, אבל יש כמובן סכנה במקומות כמו מדרגות נעות ורציפים.

בכל מקרה, החוק והתקנות אינם יכולים לכסות את כל המקרים הבעייתיים - יש דברים שפשוט אינם מכוסים על ידי החוק הפרטני אלא מסתמכים על התנהגות הגיונית, הן של הציבור והן של רשויות האכיפה. זאת על פי עקרון חוקי של "דה מינימיס":

כדי להבין את העקרון, אפשר לחשוב על מקרה של חניה במקביל למדרכה ברחוב חד סטרי. לכאורה מתבצעת עבירה כשהנהג מחנה את הרכב בהילוך אחורי, אבל אף שוטר לא יתן דו"ח במצב כזה, כי ההגיון מחייב לאפשר את ה"עבירה" הזו.
ומלמדים אותה בשיעורי נהיגה

down under

New member
הדוגמא עם הרחוב החד סיטרי לא טובה

שכן לשוטר אסור בתכלית האיסור ובלי פשרות ובלי חוכמות וגם בלי אה בה ציגלה מה לתת דוח לנהג שנעמד במקביל למכונית חונה, משלב להילוך אחורי ונכנס לחניה.
אסור לשוטר לתת דוח על כך, במיוחד אם החניה כן חוקית (מדרכה כחול לבן או אפור ואין תמרור שאסר על חניה באותו מקום).

alantan

New member
יתכן ששוטר אסור לתת דו"ח מבחינת הנהלים

שכן לשוטר אסור בתכלית האיסור ובלי פשרות ובלי חוכמות וגם בלי אה בה ציגלה מה לתת דוח לנהג שנעמד במקביל למכונית חונה, משלב להילוך אחורי ונכנס לחניה.
אסור לשוטר לתת דוח על כך, במיוחד אם החניה כן חוקית (מדרכה כחול לבן או אפור ואין תמרור שאסר על חניה באותו מקום).
יתכן ששוטר אסור לתת דו"ח מבחינת הנהלים
אבל מה מבחינת החוק היבש? האם יש סייג בשביל חניה? לא בטוח שבבריטניה יש, ובהחלט יש עקרון ביישום החוק (האינטרס הציבורי) של הגיון וכן של מה שמקובל לעומת מה שהמחוקק קבע.

גם אני מכור להרבה דברים

כי בא לי לעשן טוב?

גם אני מכור להרבה דברים
כולל פורום תחבורה ציבורית

אבל אני לא חושב שנכון לאלץ את משלם המיסים לשלם על הדברים האלה. זאת האחריות שלי לשאת בתוצאות. אגב, גם דת היא סוג של התמכרות.

droriko

New member
תגיד

גם אני מכור להרבה דברים
כולל פורום תחבורה ציבורית

אבל אני לא חושב שנכון לאלץ את משלם המיסים לשלם על הדברים האלה. זאת האחריות שלי לשאת בתוצאות. אגב, גם דת היא סוג של התמכרות.
תגיד
אתה רוצה שאני אפתח רשימה שמל כל בדברים שהדינה מממנת בניגוד לרצוני?

Subi777

New member
"כי בא לי לעשן" היא תשובה של ילד.

כי בא לי לעשן טוב?

"כי בא לי לעשן" היא תשובה של ילד.
סיכון בריאותך שלך היא עניינך הפרטי, סיכון בריאות הסובבים אותך הוא אינו עניינך הפרטי.

אתה צריך לשכנע אותנו, הלא מעשנים, שיש הצדקה עילאית לכך שאתה צריך לעשן. וכפי שאתה לא מעשן במטוס, ואתה יכול להתאפק בטיסה של 11 שעות מתל אביב ללוס אנג'לס כך אתה יכול להתאפק ולא לעשן ברציפים.
רוצה לעשן? תעשן לפני הכניסה לתחנה.

droriko

New member
*חינוך

אושרה תביעה יצוגית נגד הרכבת בנושא עישון
ליתר דיוק, אי מניעתו

כאן אפשר לקרוא את החלטת השופטת.

אישית, אני שמח שיש תביעה יצוגית רק חבל שצריך תביעה כדי שהרכבת תבצע את המוטל עליה לפי החוק
*חינוך

מצב
הנושא נעול.
למעלה