אור ירוק צריכים להגיע להרצאה אצלנו בחברה

• פותח הנושא FYYFF
  • פורסם בתאריך

FYYFF

New member
אור ירוק צריכים להגיע להרצאה אצלנו בחברה

הם מתוכננים להגיע אלינו במאי ולהעביר הרצאה.
אני כבר יכול לנחש את רוח הדברים ומה יילך שם ואם הדבר אכן ייצא לפועל ספק אם אשתתף אלא אם אחוייב, ואם אכן אחוייב אני לא חושב שאצליח לסתום את הפה ולא להוציא את התיסכול שלי על אותו מתנדב חסר אונים שספק אם בכלל הוא יודע איזו מערכת הוא משרת.
הדחף הראשוני שלי אומר לעלות למחלקת משאבי אנוש ולנסות באיזושהי דרך להוריד אותם מהרעיון של אור ירוק, השאלה איך עושים את זה, מה צריכות להיות הטענות?
אני מחפש כמובן טענות רציונליות ופחות אמוציונליות.
הצעות?

תודה מראש.

מיצו

New member
לבטל אותם אתה לא תצליח. כנראה.

אבל אתה בהחלט יכול להכין אג'נדה של כמה נקודות ברורות וקצרות שאותן תעלה במידה והם יפתחו את הג'ורע שלהם (לא לשכוח את הדו"ח השקרי וההזוי שלהם שנמסר במסגרת של חקירות עומק אובייקטיבית עאלק לידיו של הסניגור של הנהג שהרג את טל שביט). אם תהיה מספיק אסרטיבי, ואם תנהג בצורה נכונה, יש מצב שאתה תגרום לנציג שלהם לגמגם ולהתבלבל בדברים שלו, ובכל מקרה להציג בפני הנוכחים שיש גם גישות אחרות, דעות אחרות, ושאור ירוק לא מחזיקים במונופול על האמת בכל הנוגע לדו-גלגלי.

אם נבוא כמה חבר'ה מחוץ לחברה נוכל להיכנס?

אפשר שכל אחד בנימוס ישאל שאלה כזו או אחרת ואשמח לשמוע כיצד יענו ליד כל עובדי החברה.

FYYFF

New member
מיצו זו בדיוק הכוונה שלי

אשמח לכמה דוגמאות לדוחו"ת שלהם וכתבות פופוליסטיות, לא חייב בהקשר של דו"ג אך זה בהחלט יכול להיכלל.

גידי התשובה היא שלילית לצערי, ההרצאה תתקיים בתוך משרדי החברה.

אפשר גם להודיע להם ו/ או לחברה על כוונה כזו

אולי זה יחסוך המאמץ.

אם לא אז חשוב לפחות שהעובדים ישמעו דעה נוספת.

menyroth1

New member
אם תביך על ההתחלה "דייך "

ברגע שהקשית קושייה אחת בלבד , אבל מהותית , שמתארת "ניהול אסטרטגיה כושלת " שלהם . והסברת בכך לכל יתר הנוכחים באולם "למה לא אור ירוק " . עשית את שלך ולדעתי כל המוסיף גורע .
למומנטו יש חשיבות גדולה מאוד , השאלה צריכה להישאל במקום שממנו אין לו נסיגה , עוד בטרם הספיק להסביר את תורתו ומצד שני מחוברת להרצאה ולא מנותקת ממנה .

asparagos

New member
דוגמאות לשאלות שאתה יכול לשאול

מהי עמדת אור ירוק לגבי דו"ג? תשובה צפויה: לא בטיחותי, מעדיפים שינהגו במכוניות.

במדינה עם פחות מ60 ימי גשם בשנה, עם מצוקת חנייה ופקקים, אידאלית לאופנועים, לא עדיף לחנך אנשים לכבד דו"ג מאשר לעודד אנשים לא להשתמש בדו"ג?

האם במקום לחנך את הקורבן - רוכב האופנוע - שברוב הפעמים לא אשם בתאונות, לא עדיף לחנך את האשמים בתאונות - נהגי מכוניות?
הרי בהעלאת המודעות לכלי רכב קטנים, תעלה גם המודעות לרוכבי אופניים והולכי רגל המהווים כ 1/3 מנפגעי תאונות הדרכים.

מהי התאונה הנפוצה ביותר שבה מעורבים אופנועים/קטנועים? תשובה צפויה: לא יודע, אני סתם אהבל.
התשובה הנכונה: אי מתן זכות קדימה ע"י רכב בצומת בתוך העיר.

מדוע אור ירוק לא פועלת להורדת המכס מציוד בטיחות? מגפיים, כפפות, מעיל, וזאת כשנציג מטעמכם הבטיח לפעול בנושא לפני שנים?

האם יש לכם תוכנית ייעודית לנוער שרוכב על דו"ג? הרי זוהי קבוצה שנמצאת בסיכון גבוה - חסרי מיומנות ועודף הורמונים.
תשובה צפויה: לא, אין לנו מושג בכל הנוגע לדו"ג.

האם אתם מודעים לכך שיש רוכבים וותיקים שמתנדבים לחנוך רוכבים מתחילים וללמד רכיבה בטוחה? מדוע אתם לא עוזרים לפרוייקט כזה במימון?

מדוע אתם קונים ניידות במקום לקנות שעות חינוך בבתי ספר? הרי אכיפת מהירות לא תורמת להורדת כמות ההרוגים, בעוד שחינוך כן.
מדוע אתם לא פועלים לאימוץ תקנים אירופאים בכל הנוגע לתשתיות, סלילה, אספלט?

מדוע אבי נאור קנה לבן שלו ג'יפ, אבל לא טרח להקנות לו ידע מינימלי בנהיגת שטח שהיתה מצילה את החיים שלו?
מדוע באור ירוק לא מבינים שמצילים חיים ע"י הקניית ידע ולא ע"י אכיפת מהירות בכבישים ישרים?

HairyTowel

New member
מילים כדורבנות!

kangal

New member
סתם בדרך אגב...

החברה שאני עובד בה היום, עושה כמה פרוייקטים, העיקרי בנושא הסברה בתחום הסמים, אלכוהול והתמכרויות. אחד מהנושאים החדשים, הוא בשת"פ עם "אור ירוק", כשהמטרה היא שתי תוכניות הסברה, אחת לגילאים הקטנים בנושא זהירות בדרכים ואחת לבני הנוער לפני הוצאת רשיון הנהיגה.
אין לי מושג מה הולכת להיות האג'נדה, הדבר היחידי שאני יודע זה שהתוכנית, בקטע הטכני, הולכת להיות ברמה מאוד גבוהה (כך כל התוכניות שיש לנו). לצערי, למרות שביקשתי, לא נתנו לי לראות/להריח/להבין מה בדיוק הולך להיות הנושא המוביל או התוכן. מה שכן, "אור ירוק" כבר הוציאו מימון לרכב שיסופק לחברה.

ETenere

New member
השנאה העיוורת לאור ירוק העבירה אתכם על דעתכם?

ואני מצליח להבין למה, בצדק.

אבל מה הקשר בין השנאה לדרכה הקלוקלת לאחרונה של העמותה לבין המקרה הספציפי הזה?

ההרצאה שמועברת על ידי מתנדבי אור ירוק במקומות עבודה הינה סדנא שמדברת על בטיחות ומודעות בנהיגה.

זאת לא סדנא להעברת מסרים אנטי אופנועיים הקוראת להשמדת ציבור רוכבי הדו״ג בישראל.

גילוי נאות, בעבר הייתי מעביר הרצאות כאלה והתנדבתי בעמותה.

לא כל דבר שקשור באור ירוק הוא בהכרח דבר שלילי, חבל שאנשים חושבים ככה....

ET

כבעל ניסיון בארגונים כמו '..למלחמה בסרטן',

צופים ומד"א (כולל מדריך ורכז הסברה) + 3 שנים בחוג למ. המדינה של אונ' חיפה אני יודע שאין מה לעשות לארגונים הללו יש אג'נדה מסוימת המוכתבת מלמעלה והיא מוכתבת בין השאר מהצורך לקיים את המערכת עצמה.

עד שיוכח אחרת גם עמותת "אור אדום מסנוור" היא כזו והיא הוכיחה את זה.

צר לי שנטלת חלק בזה ועוד בהתנדבות, בעמותות אותן אני מכיר אף אחד לא עובד בהתנדבות, אם כבר לא עושים כלום (שזה לא רע) תמורת שכר מופרז (אשתו של המנכ"ל שעובדת במשרד אחר כעו"ד ומוציאים לה 9K לחודש על 'ייעוץ').

"לא לעולם חוסן..." עוד מעט לא תהיה מדינה

ETenere

New member
אבל איך זה קשור להרצאה על "בטיחות בנהיגה"?

שוב פעם,

אני מבין שמניסיונך כל הארגונים הללו מושחתים "ועוד מעט לא תהיה מדינה"

אבל מה הקשר בין זה לבין מתנדב נחמד, שמגיע על חשבון זמנו הפנוי, ללא שום תועלת מזה (למעט אידיאולוגיה) במטרה לשפר קצת את המודעות של הנהגים לבטיחות בנהיגה?

לנסות ולפתוח מעט את העיניים לאותם אנשים אשר אצלם הרכב הוא אמצעי הגעה ממקום X ל Y ללא שום התעניינות מעבר לכך.

לאותם נהגים שכבר 20 שנה נוסעים בצורה שהמראת צד מראה להם 50% כביש ו 50% את הדלת שלהם בצד, כי "ככה לימדו אותנו בשיעורי נהיגה", ואולי, אבל רק אולי על ידי

ההרצאה הזו הם יפנימו את זה שכדאי לפתוח את המראות לגמרי, מה שאולי ולגמרי אולי, יכול להציל את חיי האופנוען הבא?

בקיצור, אין שום "אג'נדה", "מסרים פוליטיים" What so ever, בהרצאה על בטיחות בנהיגה של "אור ירוק"

יש פה רק העלאה למודעות של בטיחות בנהיגה ונהיגה מודעת.

ותאמין לי, אם היה מדובר בהרצאה של מר אבוהב בכבודו ובעצמו אזי תגובתי הראשונה כלל לא הייתה נרשמת.

צריך לראות ולהבדיל בין העיקר לתפל...

וכולי תקווה, שגם עוד מעט, עדיין תהיה לנו מדינה

menyroth1

New member
אם אבקש ממך בקשה קטנה אתה תוכל להיענות לה ?

אתן לך מרצדס סדרה 500 המפואר ביותר שיש . אספקת דלק חופשית . האם תוכל לנסוע באמצעותו ללוס אנג'לס ?
התשובה כמובן היא לא תוכל !!!!!!! כי זה כלי שלא מתאים למשימה אותה אני מבקש ממך לבצע .
אותו כנ"ל לגבי הפוסט שלך , אתה יכול ליהיות הכי נחמד שבעולם . לעשות את זה בהתנדבות , בזמנך הפנוי . עם כוונות באמת טובות . אבל אתה לא הכלי המתאים למשימה .
לא רק שאתה לא הכלי המתאים למשימה . האסרטגיה של הארגון עצמו בנושא הזה לא מותאמת גם היא לצורך האמיתי.
זה לא שאני לא מעריך את נכונותך והתנדבותך . אבל רצון טוב זה לא מספיק . צריך גם לגרום לאנשים להקשיב לך . וזה לא קורה (אין ירידה בתאונות הדרכים , אם היו מקשיבים מן הסתם הייתה ) .

gray

New member
יש לך כשל לוגי

אולי זה שאין ירידה זה בגלל שהתוכן לא נכון? אולי הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות? אולי כולם ממש מקשיבים בהרצאות-אבל מלמדים שם את הדברים הלא נכונים (כמובן באמונה שלמה בצידקת הדרך, רק בלי עובדות לגבות אותם, עובדות-נקודה חלשה מאוד באור ירוק כזכור).

menyroth1

New member
אין חיה כזו תוכן לא נכון

זה שעור ראשון בפילוסופיה . הכל בעיני המתבונן .

gray

New member
מה עם מבחן התוצאה?

דוגמה?
שיעור חקירת פונקציה.
המורה מעבירה את השיעור ומסבירה שלעיסת מסטיק היא הדרך הטובה ביותר לחקור פונקציות.
תוצאה? כיתה שלמה של שוטרים.
אתה יכול להגיד שברמה הפילוסופית זה נכון והכל בעיני המתבונן, אני אומר-מבחן התוצאה, אם התוצאה היא כיתה של שוטרים- התוכן לא היה נכון. OK?

menyroth1

New member
גם פונקציה היא בעיני המתבונן

תפתח ספר הסטוריה מדעית ותמצא שם אלפי פונקציות שהוחלפו . הן היו נכונות בזמנן בעיני המתבונן . כאשר הגיע מתבונן אחר והוכיח אחרת הן בוטלו . לגמרי . כנראה שכחת כמה קלאסיקות מדעיות השתנו ברבות הימים .
ונכון כיתות שלמות באוניברסיטה הראו מבחני תוצאה בכל תחומי המדע . החל ממדעים מדוייקים וכלה במדעי האומנות

למעלה