אורנשטיין, בולץ, לרר, ארלבאום ועוד

dovo1

New member
אורנשטיין, בולץ, לרר, ארלבאום ועוד

שלום לכולם, אני מחפש כל מידע על משפחות מגאליציה המזרחית (היום בפולין ובאוקראינה), באיזור לבוב-למברג, כדלקמן: אורנשטיין, לרר, בולץ, פוס, ארלבאום, גוטליב. בברכה דב אורנשטיין

friend9

New member
האם אתה מחפש גם מידע........

.....שכבר יש לך? אנחנו לא יודעים מה כבר ידוע לך, כי לא סיפרת לנו. אם תספר, בצירוף הפרטים המתבקשים, נשתדל להוסיף לך.

dovo1

New member
יש לי הרבה מידע אך.....

אני מחפש קרובי משפחה, או אחרים שיש בידיהם מידע כלשהו על המשפחות. תודה דב

שלום, דב../images/Emo24.gif מה שחברנו החבר מנסה

לומר, הוא שללא מידע מצדך - לא נוכל אנחנו לעזור, וכך לא תוכל להתקדם. איזה מידע חיוני
תוכל לקרוא על כך כאן.
ארנון

dovo1

New member
המטרה- חיפוש משפ' אורנשטיין,פולין

אני מחפש קרובי משפחת Ornstein מן העיירה Wielkie Oczy , במזרח פולין, על גבול אוקראינה, אשר לפני מלהע"ה-2 הייתה משוייכת לפרובינציית גאליציה המזרחית, לעיר Lewow , ולמחוז Jaworow . המשפחה הינה נצר לרבנים מן העיר Lemberg-Lewow. כל המשפחה התפזרה באיזור זה. הכי רחוק שהגעתי הוא סב אבי, יעקב אורנשטיין, אשר יחד עם אשתו חיה, לבית?, הולידו את: ברל (סבי, נישא לפייגה לרר מן העיירה Skole, היום אוקראינה),ברנדל (נישאה ללייב Erlbaum מן העיירה Staryy Sambur, היום אוקראינה), ריבקה(נישאה לברל פוס מ Jaworow אוקראינה),מריים (נישאה לגוטליב מ Oleszyce,פולין), שמואל יוסף (נישא לרחל כץ מ Zborow אוקראינה), אייזיק (נישא לרוזה ב Wielkie Oczy), רוזה (נישאה ליוסף Kalter מ Lancut), דבורה (נישאה למשה Bulz מ Jaworow). הבעיות: 1. לא הצלחתי לאתר את אבא של יעקב אורנשטיין, ולדעת האם מקור המשפחה אכן ב Wielkie Oczy, וכן לאמת את הקשר לשושלת רבני אורנשטיין מלבוב. אציין- כי "חרשתי" ב Jewishgen די הרבה זמן. 2. עדיין לא איתרתי קרובי משפחה ראשונים, למרות היותי רשום בכל העיירות ב Family Finder. 3. בכוונתי לבקר בעיירה(פעם שנייה) בחודש אפריל, ולנסות לאתר מידע בבית העירייה. 4. מה המתכון לפריצת דרך? אודה רבות על סיוע והכוונה. בברכה דב אורנשטיין, ת"א

../images/Emo45.gif הודעה מצויינת../images/Emo70.gif אנא, הוסף כמה

שנים, כדי שנדע על איזו תקופות אנחנו מדברים. ארנון

dovo1

New member
אורנשטיין - מזרח גאליציה

ארנון שלום, יעקב אורנשטיין נולד בסביבות 1865-1875, וילדיו נולדו בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20. אני חוזר ואומר כי בדקתי ב- Jewishgen וב JRI-Poland, אך נתקעתי. תודה דב אורנשטיין

dovo1

New member
חיובי, ואכן השגתי מספר עדים

אשר הוסיפו מעט מידע. תודה.

בתיה4

New member
יש לי בעיה דומה - לבדוק אם המשפחה

מקומית בכפר בגליציה בו מצאתי את הרישומים שלהם. מה שעשיתי חיפשתי לפי שם הכפר והתחלתי לבדוק את המשפחות שגרו במקום. אם זה כפר קטן אז יש סיכוי סביר שהרבה מהם היו קשורים בקישרי נישואין וכדומה. עד כה העליתי שתי משפחות שיתכן מקורם באח ואחות של האדם שהוא אבי המשפחה במקום. חיפוש לפי שם משפחה של אחד ב JEWISHGEN מהם הביא לי עץ יוחסין של המשפחה הזאת. אמנם העץ לא פתר לי את השאלה (הוא לא מדוייק ואינו בנוי לפי מסמכים) אבל הוא בהחלט מחזק את ההשערה שלי.

dovo1

New member
כן, גם את זאת עשיתי, ויש לי מידע

רב, אך עדיין חסר ההקשר, המקור וכו'. תודה דב אורנשטיין

בתיה4

New member
והאם את זה אתה מכיר?

The glory of the family was the Gaon Rabbi Arye Leib Auerbach. Born about the year 5470 [1710], to his father Rabbi Mordekhai Mardush from Kremnitz, ABD Yazlowitz and Bamberg, son of Reb David ABD Rawa whose sister was the mother of Rabbi David Oppenheim, son of Reb Avigdor, husband of the sister of the Ta”z, daughter of Reb Shmuel of Ludmir, son-in-law of Reb Yitskhak son of Reb Betzalel ABD Ludmir. The wife of Reb A.L. was Leah Dreizel, daughter of Nekhameh-Neitshe who was the daughter of Rabbi Arye Leib from Amsterdam, son-in-law of the Khakham Tsvi, and wife of Reb Moshe of Zolkiew Pu”m Lwow, father of Reb Mordekhai Zev father of Rabbi Yaakov Ornstein. Sheintsi the sister of Reb A.L. was the mother of Rabbi Meir Margolis, who was a student of his uncle and afterwards also his son-in-law. מתוך RAVSIG

dovo1

New member
תודה רבה, כן , אני מכיר ו,,,

על פי מה שאבא שלי זוכר מהבית בפולין, הזכירו את רבני אורנשטיין(מרדכי זאב, יעקב משולם, צבי הירש ועוד) כבני משפחה, אך מכיוון שאבי לא בטוח, אני מחפש את הקשר, ולא מוצא. נעזרתי גם בספר "מאורי גאליציה" וגם ב "שלשלת היחס של משפחת אורנשטיין-ברודא".(יש לציין כי גם בן של בת דודה של אבי יודע כי המשפחה קשורה לרבני לבוב). עדיין איני יודע מה מקור אב-סבי, יעקב אורנשטיין, שייתכן וקרוי ע"ש הרב יעקב משולם אורנשטיין, כמו גם שם אבי, צבי (הירש), שייתכן וקרוי ע"ש הרב צבי הירש אורנשטיין. התשבץ לא פשוט. תודה רבה דב אורנשטיין

אם יש קשר לברו[י]דא, אזי יש לנו כאן

מומחה למשפחה זו, כינויו בפורום: Sender Sin Hersch (איני מוצא כרגע הודעות שלו). מיד מעביר לך במסר פרטי התקשרות איתו. ארנון

dovo1

New member
תודה, כן, יש קשר

אני מחזיק בידי עץ יוחסין של משפחת אורנשטיין-ברודא(ברוידא), ואשמח לשמוע עוד פרטים מן המומחה. רב תודות דב

הענאלע

New member
ברוידא

בקיבוץ עין חרוד (איחוד או מאוחד, לא זוכרת בדיוק) מתגוררות שתי משפחות.

Melitz

New member
קשרי אורנשטיין מתוארים בהרחבה גם בספרו של ניל רוזנשטיין, אולי תמצא שם את הקשר ו/או נסה לכתוב לו מייל, אם יתמזל מזלך תוכל לדלות ממנו אולי את הקשר בין אורנשטיין המפורסמים מלבוב למשפחתך... אם אתה מעוניין, אכתוב לך במסר את כתובת המייל שלו.

dovo1

New member
ראשית- תודה לכולם

לארנון- כתבתי מייל למומחה שהמלצת. מליץ- ממה שהבנתי, ספרו של ניל רוזנשטיין מסתמך על הספרים שציינתי, אך ייתכן ואני טועה, וכן, אני אודה לקבלת המייל שלו. בברכה דב

Melitz

New member
ניל מסתמך על הספרים שציינת אבל גם על עוד כמה מקורות חדשים יותר ובגלל זה כדאי לכתוב לו - הוא איננו מציין תמיד את המקורות. שלחתי לך את המייל שלו.

למעלה